Funny-Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Sapte zile pentru o eternitate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Nonsense
best prose author
best prose author
Nonsense

feminin Leu Cal
Numarul mesajelor : 1623
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : med student
Stare de spirit : optimistic melancholic
Logo Funny-Fantasy : Sapte zile pentru o eternitate Logofi10

Sapte zile pentru o eternitate Empty
MesajSubiect: Sapte zile pentru o eternitate   Sapte zile pentru o eternitate Icon_minitimeMar 26 Iun 2012 - 10:17

Sapte zile pentru o eternitate Sapte-zile-pentru-76290

Una din cartile lui Mark Levy, preferata mea din cele scrise de el, isi merita un topic, consider eu. Este prima pe care am citit-o, am primit-o cadou de Craciun si am cumparat-o si daruit-o si eu la randul meu.
Plot-ul este pe scurt: Dumnezeu si Diavolul se considera prea batrani pentru a mai conduce lumea, motiv pt care pun la incercare timp de 7 zile fiecare cate un posibil discipol - ea e ingerul si el, evident, e demonul.
Modul cum divinitatea le ofera multe avantaje comparativ cu umanul, dar si modul cum se metamorfozeaza in uman, experientele si diferentele care ii sperie, lupta dintre dorinta de putere si noua dorinta aparuta, interactiunile dintre cei doi, caci nu stiu de faptul ca sunt in concurenta - toate au ajutat la conturarea unui roman care pe mine personal m-a lasat cu un gust placut.

Este cineva care a citit-o? Impresii?:3
O recomand cu caldura celor care nu au citit-o^^
Sus In jos
https://www.youtube.com/user/kittychriss
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 32
Logo Funny-Fantasy : Sapte zile pentru o eternitate Logofi10

Sapte zile pentru o eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Sapte zile pentru o eternitate   Sapte zile pentru o eternitate Icon_minitimeMier 4 Iul 2012 - 2:53

Eu nu am citit-o dar din ce ai povestit tu suna foarte, foarte bine. Daca o gasesc la biblioteca sigur o iau :)
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : Sapte zile pentru o eternitate Logofi10

Sapte zile pentru o eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Sapte zile pentru o eternitate   Sapte zile pentru o eternitate Icon_minitimeDum 15 Iul 2012 - 8:54

Eu am citit-o, desi trebuie sa recunosc ca mai am vreo trei sau patru capitole =)))
Insa, mi-a placut :))) Cel putin inceputul a fost fain, chiar merita citita <3
Imi place stilul lui Marc Levy, desi recunosc ca mai sunt destule carti pe care trebuie sa le citesc de la el.
Sus In jos
Eolas!
ficfreak
Eolas!

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 30
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy : Sapte zile pentru o eternitate Logofi10

Sapte zile pentru o eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Sapte zile pentru o eternitate   Sapte zile pentru o eternitate Icon_minitimeSam 1 Iun 2013 - 1:04

O vreau si euuuuu! Sapte zile pentru o eternitate 274852
Nu pot sa cred ce idee fabuloasa are cu Dumnezeu si cu Diavolul, iara eu nu am citit-o :|
Si in mai multe cazuri ea e demonul si el ingerul
Sus In jos
Continut sponsorizat




Sapte zile pentru o eternitate Empty
MesajSubiect: Re: Sapte zile pentru o eternitate   Sapte zile pentru o eternitate Icon_minitime

Sus In jos
 

Sapte zile pentru o eternitate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Pentru totdeauna
» 10 pentru 2013
» Recviem pentru un vis
» Fiecare pentru sine
» Multumesc pentru amintiri
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-