Funny-Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Multumesc pentru amintiri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Layla
lil' speller
lil' speller
Layla

feminin Capricorn Capra
Numarul mesajelor : 59
Varsta : 32
Localizare : Prin amintiri
Joburi/Distractii : Visatoare
Stare de spirit : lonely
Logo Funny-Fantasy : Multumesc pentru amintiri Logofi10

Multumesc pentru amintiri Empty
MesajSubiect: Multumesc pentru amintiri   Multumesc pentru amintiri Icon_minitimeVin 13 Aug 2010 - 0:22

Carte: Multumesc pentru amintiri
Autor : CECELIA AHERN
An aparitie: 2009
Nr. pagini: 424 pagini

"Joyce Conway sufera un accident nefericit si are nevoie de o transfuzie de sange. Cand iese din spital, se muta la tatal ei pentru a depasi o casnicie ratata care o afectase profund dar e coplesita de un puternic deja-vu, sentiment pe care nu si-l poate explica. Isi aminteste lucruri pe care nu le-a trait, stie stradute pietruite din Paris pe unde nu calcase vreodata, are cunostinte nebanuite despre arta si arhitectura. Iar noaptea viseaza o fetita blonda intr-o rochita de balet, facand piruete.

Justin Hitchcock este divortat, singur si nelinistit. Ajunge la Dublin pentru a tine prelegeri despre arta si cunoaste o doctorita atragatoare, care il convinge sa doneze sange. Este primul lucru care ii iese drept din inima dupa multa vreme.

Cand Justin primeste un cosulet cu briose si un biletel pe care scrie doar Multumesc e sigur ca cineva ii joaca o festa. Dar apoi incepe sa primeasca si alte mesaje. Intrigat, Justin e hotarat sa afle cine le trimite. Ceea ce va descoperi ii va schimba viata pentru totdeauna."

Cand am citit prima data aceste propozitii sincer m-a atras cuvantul "Paris". Stiu, este cam urat din partea mea sa ma iau dupa un singur cuvant,dar asa este. Apoi, cand am inceput sa o citesc m-a atras meseria lui Justin si pasiunea fetei sale, ambele fiind preferatele mele.
Acum ca am facut o introducere cu ce m-a atras in primele pagini, pot sa continui cu continutul cartii.
Povestea este interesanta din mai multe puncte de vedere, dar, poate, cel mai interesant este faptul ca cei doi se intalnesc la sfarsit. Dupa ce li se aranjeaza o intalnire de rudele lor, Justin trebuie sa decida daca va merge la restaurant sa se intalneasca cu tanara pe care nu o cunostea,dar simtea o atractie sau sa mearga la opera si sa vada cui i-a salvat viata . Decizii, decizii...
Este scrisa intr-un limbaj usor si poate fi citita pentru relaxare.


L.
Sus In jos
PaRaNoIa
writer
writer
PaRaNoIa

feminin Capricorn Maimuta
Numarul mesajelor : 498
Varsta : 31
Logo Funny-Fantasy : Multumesc pentru amintiri Logofi10

Multumesc pentru amintiri Empty
MesajSubiect: Re: Multumesc pentru amintiri   Multumesc pentru amintiri Icon_minitimeMar 24 Aug 2010 - 12:31

Oh...cartea aceasta Multumesc pentru amintiri 32894
Am primit-o cadou acum ceva timp si am citit-o destul de repede..
e usoara la lectura si trateaza un subiect destul de dragut ^^
Chiar daca e pura fictiune,nefiind posibil asa ceva..doar printr-o transfuzie de sange,e frumos ca te lasa sa te gandesti mai departe daca esti ceva mai visator Multumesc pentru amintiri 697924

O recomand intr-o dupa-amiaza placuta de primavara Multumesc pentru amintiri 14096
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : Multumesc pentru amintiri Logofi10

Multumesc pentru amintiri Empty
MesajSubiect: Re: Multumesc pentru amintiri   Multumesc pentru amintiri Icon_minitimeMier 11 Mai 2011 - 8:44

Am vazut-o si eu in librarii de cateva ori, dar am avut altele cu prioritate si nu am reusit sa o cumpar. Inca! Am trecut-o pe lista si sper sa o citesc cat mai repede. Cecilia Ahern a ajuns sa fie una din preferatele mele scriitoare!
Sus In jos
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words
lămâie verde

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Varsta : 30
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy : Multumesc pentru amintiri Logofi10

Multumesc pentru amintiri Empty
MesajSubiect: Re: Multumesc pentru amintiri   Multumesc pentru amintiri Icon_minitimeSam 15 Sept 2012 - 15:27

Coperta:

Multumesc pentru amintiri 9k8ba0
Sus In jos
http://ervidetoamna.blogspot.com
Eolas!
ficfreak
Eolas!

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 30
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy : Multumesc pentru amintiri Logofi10

Multumesc pentru amintiri Empty
MesajSubiect: Re: Multumesc pentru amintiri   Multumesc pentru amintiri Icon_minitimeSam 1 Iun 2013 - 4:25

Oare care o fi treaba cu seria de deja-vu-uri? ;-?
Si oare cine i-o trimite lui Justin toate acelea?
Sus In jos
Continut sponsorizat




Multumesc pentru amintiri Empty
MesajSubiect: Re: Multumesc pentru amintiri   Multumesc pentru amintiri Icon_minitime

Sus In jos
 

Multumesc pentru amintiri

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Pentru totdeauna
» 10 pentru 2013
» Recviem pentru un vis
» Fiecare pentru sine
» Sapte zile pentru o eternitate
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-