Funny-Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 In cautarea unei voci din departare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Eolas!
ficfreak
Eolas!

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 30
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy : In cautarea unei voci din departare Logofi10

In cautarea unei voci din departare Empty
MesajSubiect: In cautarea unei voci din departare   In cautarea unei voci din departare Icon_minitimeJoi 26 Feb 2009 - 11:22

In cautarea unei voci din departare Yamada.th

Ce inseamna de fapt departarea? Poate ea fi suprimata? Citind aceasta carte am avut impresia ca departarea este cheia care deschide usa descoperirii, ca doar prin perceperea departarii fizice se poate aprecia apropierea sentimentelor.
Tsuneo, un burlac obisnuit, simplu, ajunge sa fie bantuit de vocea unei femei, o voce apropiata si totodata aflata in departare, o voce care ii transforma viata simpla intr-un iad, o voce fara de care nu poate trai. Cartea este de fapt povestea unei revelatii si a unei cautari, povestea unui barbat aflat in cautarea unei femei.
Initial cititorul poate avea impresia (ca si personajul, de altfel!) ca Tsuneo este bantuit. Ok!Am inteles pana aici. Totusi, pe parcurs, tu, cititorul, intelegi ca este vorba de ceva mult mai complicat: dialogul dintre cei doi are loc pe un plan aparte, la nivelul sentimentelor. Ea, femeia singura, cauta in mintile altor oameni un suflet la fel de singur, dispus sa ii tina companie la distanta. El, angajatul model, barbat la fel de singur dar inconstient de solitudinea sa, respinge contactul mental cu femeia, initial din teama transformata pe parcurs in furie. Totusi, misterul pastrat de femeie ajunge sa ii obsedeze pe Tsuneo, acesta incercand sa o convinga sa ii dea intalnire. Spre final, vocea accepta intalnirea. Cum decurge si ce ramane in urma departarii…asta ramane sa aflati!

eu una m-am indragostit de cartea asta In cautarea unei voci din departare 14096


Ultima editare efectuata de catre Lips Like Morphine in Vin 27 Feb 2009 - 14:54, editata de 1 ori
Sus In jos
Miss Attitude
word lover
word lover
Miss Attitude

feminin Scorpion Cal
Numarul mesajelor : 1910
Varsta : 33
Localizare : skate-park
Logo Funny-Fantasy : In cautarea unei voci din departare Logofi10

In cautarea unei voci din departare Empty
MesajSubiect: Re: In cautarea unei voci din departare   In cautarea unei voci din departare Icon_minitimeVin 27 Feb 2009 - 11:25

ff dragut suna prezentarea cartii! si in plus ador coperta si titlul cartii. ms mult de info.
Sus In jos
Vera Verto
master of words
master of words
Vera Verto

feminin Balanta Caine
Numarul mesajelor : 3858
Varsta : 29
Localizare : Wuerzburg
Joburi/Distractii : vintage, books, fashion, coffee
Stare de spirit : cheap & cheerful !
Logo Funny-Fantasy : In cautarea unei voci din departare Logofi10

In cautarea unei voci din departare Empty
MesajSubiect: Re: In cautarea unei voci din departare   In cautarea unei voci din departare Icon_minitimeVin 27 Feb 2009 - 11:33

taichi yamada:-?
umm citesc o carte scrisa de el"Straini"shi e super interesanta
are cartsi asha mai misterioase:X.shi de obicei apar fantome,spirite chestii de genu:x
imi place cum scrie.are un stil interesant shi complex
trebuie sa'mi iau cartea.taichi rulzzz:X
Sus In jos
Hanako.
legendary writer
legendary writer
Hanako.

feminin Gemeni Caine
Numarul mesajelor : 14356
Varsta : 29
Localizare : Innsbruck.
Logo Funny-Fantasy : In cautarea unei voci din departare Logofi10

In cautarea unei voci din departare Empty
MesajSubiect: Re: In cautarea unei voci din departare   In cautarea unei voci din departare Icon_minitimeVin 27 Feb 2009 - 11:34

Pare interesanta cartea si rezumatul cel mic sa zic asa
cred ca o sa o achizitionez
Sus In jos
http://equinoxtime.blogspot.com
Eolas!
ficfreak
Eolas!

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 30
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy : In cautarea unei voci din departare Logofi10

In cautarea unei voci din departare Empty
MesajSubiect: Re: In cautarea unei voci din departare   In cautarea unei voci din departare Icon_minitimeJoi 5 Mar 2009 - 13:28

puteti sa o cititi la sectiunea "Mini Biblioteca" In cautarea unei voci din departare 817518
Sus In jos
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 32
Logo Funny-Fantasy : In cautarea unei voci din departare Logofi10

In cautarea unei voci din departare Empty
MesajSubiect: Re: In cautarea unei voci din departare   In cautarea unei voci din departare Icon_minitimeMier 18 Aug 2010 - 0:21

Cartea asta e foarte interesanta. Am o afinitate pentru lucrurile mai paranormale sau care cel putin, nu se explica si se pare ca asa pare si actiunea acestui roman.
Mi-ar placea sa il citesc.
Sus In jos
Makeachan

Makeachan

feminin Berbec Dragon
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 36
Joburi/Distractii : carti, muzica and cute little furry animals :)
Stare de spirit : oscilez mereu........
Logo Funny-Fantasy : In cautarea unei voci din departare Logofi10

In cautarea unei voci din departare Empty
MesajSubiect: Re: In cautarea unei voci din departare   In cautarea unei voci din departare Icon_minitimeJoi 9 Sept 2010 - 10:15

am cumparat cartea pentru ca mi-a placut foarte mult titlul.
in momentul in care am inceput sa o citesc nu am mai putut sa o las jos pana nu am terminat-o.
este geniala. imi pace stilul lui de a povesti si mai ales tema alesa.
japonezi sunt cei mai tari cand vine vorba de carti.
mi-a placut ca la sfarsitul carti ma tot gandeam oare cine ar putea fi acea fata si imi puneam tot felul de intrebari.
imi plac cartile care iti da de gandit un pic! :D
Sus In jos
http://makeamaus.blogspot.com
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words
lămâie verde

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Varsta : 30
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy : In cautarea unei voci din departare Logofi10

In cautarea unei voci din departare Empty
MesajSubiect: Re: In cautarea unei voci din departare   In cautarea unei voci din departare Icon_minitimeDum 27 Mai 2012 - 1:06

Suna dragut, desi nu am avut o prea buna si nu am o prea buna parere despre cartile din colectia raftul Denisei. Pur si simplu nu sunt pe gustul meu. Deci daca o gasesc pe la biblioteca poate.
Sus In jos
http://ervidetoamna.blogspot.com
saranichuu
writer
writer
saranichuu

feminin Scorpion Caine
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 29
Logo Funny-Fantasy : In cautarea unei voci din departare Logofi10

In cautarea unei voci din departare Empty
MesajSubiect: Re: In cautarea unei voci din departare   In cautarea unei voci din departare Icon_minitimeVin 3 Aug 2012 - 1:38

Am imprumutat cartea de la o prietena si am adorat tema. Este o poveste neobisnuita, iar finalul nu a fost unul tipic. Mi-a placut ca el nu a ajuns sa o cunoasca. Chiar m-am speriat cand a vazut batrana, credeam ca ea este
Sus In jos
Eolas!
ficfreak
Eolas!

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 30
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy : In cautarea unei voci din departare Logofi10

In cautarea unei voci din departare Empty
MesajSubiect: Re: In cautarea unei voci din departare   In cautarea unei voci din departare Icon_minitimeDum 2 Iun 2013 - 11:53

Si eu cam aceasi parere, Sarani. M-am atasat de ea :x
Sus In jos
Continut sponsorizat




In cautarea unei voci din departare Empty
MesajSubiect: Re: In cautarea unei voci din departare   In cautarea unei voci din departare Icon_minitime

Sus In jos
 

In cautarea unei voci din departare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Memoriile unei gheise
» Jurnalul erotic al unei adolescente de 16 ani
» Foxfire. Confesiunile unei gasti de fete
» Yakuza Moon - Memoriile unei fiice de gangster
» Povestea unei fete si a unui pian cu coada
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-