Funny-Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Eclipsa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Eolas!
ficfreak


Numarul mesajelor : 6824

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeSam 5 Sept 2009 - 12:08

mie nu mi s-a parut ca a pus prea mare accent. a pus suficient, cred eu
Sus In jos
Difficult.Song
writer
writer
Difficult.Song

feminin Capricorn Mistret
Numarul mesajelor : 478
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeSam 5 Sept 2009 - 12:23

mda a fost ok... dar as fii preferat ca in cele 500 si ceva de pagini sa fi fost ceva in plus, mai mult suspans si aventura.

dar serios mia placut!!!! este cam pe acelasi loc ca si zori de zii in topul inimii mele. am citit cartea de cele mai multe ori!!! doar incercam sa privesc si din alt unghi
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/forum.htm
Miu
word addict
word addict
Miu

feminin Balanta Maimuta
Numarul mesajelor : 2956
Varsta : 31
Joburi/Distractii : Paintin'
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeSam 5 Sept 2009 - 12:29

Mai eu cred ca a fost destul aventura si cata gandire pe capul Bellei. Sincer nu ma asteptam sa deduca ea tot. Adica la ce klutz e ea mai mereu. In fine...
Oricum. Cel mai mult imi plac mie fazele cand apar Volturi in peisaj. Toata lumea se agita, e teroare. E de rau. Imi bate inima foarte repede numai de drag. Ii cam ador pe Volturi. Sunt cei mai smecheri. Za bosses. :))
Sus In jos
Difficult.Song
writer
writer
Difficult.Song

feminin Capricorn Mistret
Numarul mesajelor : 478
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeSam 5 Sept 2009 - 12:39

mie mia placut cel mai mult atunci cu noua nascutii si victoria... si da bella sa luminat la minte dintro data !!! asta a fost tare!
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/forum.htm
Purple Rain
speller
speller
Purple Rain

feminin Berbec Mistret
Numarul mesajelor : 175
Varsta : 29
Localizare : Vaslui
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeSam 5 Sept 2009 - 12:42

mie mi s-a parut placuta si interesanta,chiar cea mai plina de actiune dintre toate 4...Jacob m-a cam enervat,avand in vedere ca nu il am la inima :)))dar na.se mai intampla
Sus In jos
http://behindthemask.b1.jcink.com/?act=idx
Difficult.Song
writer
writer
Difficult.Song

feminin Capricorn Mistret
Numarul mesajelor : 478
Varsta : 28
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeSam 5 Sept 2009 - 12:51

jacob a fost cam nesy in cartea asta... vreau sa spun ca a fost rau cu bella si multe altele... a facut-o sa sufere... dak as fii fost in locul ei l-as fii luat la intrebari de mult!
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/forum.htm
Andrra
supreme master of words
supreme master of words
Andrra

feminin Leu Mistret
Numarul mesajelor : 6160
Varsta : 28
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 16 Sept 2009 - 5:04

da, si mie mi s-a parut nesimtit :|
mie nu-mi place jacob
oricum cartea asta mi-a placut enorm =p~
Sus In jos
love.bites
apprentice writer
apprentice writer
love.bites

feminin Berbec Maimuta
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 32
Localizare : undevaaa, departeee....
Stare de spirit : happy[feet] everyday :))
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeLun 12 Oct 2009 - 6:29

Mie mi-a placut de Jake ca si-a bagat codita in aproape toate. Asa a mai condimentat putin starea in care se aflau toti. Dar totusi nu mi-a placut atat de mult.
La fel ca si in amurg, s-a grabit cu actiunea. Nu a descris totul in amanunt cum a descris si primul lor sarut, si noptile in care dormeau impreuna. Adica, e ok, dar tot ii lipseste ceva.
Sus In jos
http://vampirediaries.forumz.ro
yuuki.cross
speller
speller
yuuki.cross

feminin Pesti Caine
Numarul mesajelor : 107
Varsta : 30
Localizare : Constanta
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeLun 30 Noi 2009 - 13:06

Sincera sa fiu,am stat cu ochii-n calc ore in sir pe zi,citind cartea in engleza,si asteptam sa se mai schimbe actiunea...Ba e cu EDward,ba cu Jacob...se mai cearta,isi mai rupe mana in falca lui Jacob(mentionez ca am ras cu lacrimi aici).In principiu a fost ok,insa lipsesc multe lucruri care ar putea face cartea mai "palpitanta"
Sus In jos
http://www.gossipgirl-romania.forumers.ro
fluturas;
legendary writer
legendary writer
fluturas;

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 23771
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeMar 8 Dec 2009 - 5:19

Dupa prima carte care e favorita mea asta e urmatoarea:X
Pregatirile pentru lupta au fost lucrul care mi-a placut cel mai mult:x
Bine si discutia dintre Edward si Jake atunci cand erau in cort a fost faina :))Sau atunci cand si-a rupt mana Bella pentru ca a vrut sa-l plesneasca pe Jake :x =))
Sus In jos
http://valsulfluturilor.blogspot.com/
.Black Label
supreme master of words
supreme master of words
.Black Label

feminin Capricorn Cocos
Numarul mesajelor : 5024
Varsta : 30
Localizare : spitalul de nebuni unde toti nebunii sunt exaltati
Joburi/Distractii : music, PC, books, drawing & skate
Stare de spirit : egocentrica + narcisista
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 24 Dec 2009 - 10:28

ok..so al treilea volum...nu pot spune acuma ca am o ordine de placere intre toate cele 4 :))
volumul asta mi-a placut destul de mult totusi...si cum se luptau toti cu Victoria si armata ei de nou-nascuti...foarte tare totusi nici acuma nu-mi vine sa cred ca varcolacii s-au aliat in final cu vampirii :))...aia a fost ceva
m-am bucurat ca dintre toti varcolacii, Seth s-a inteles atat de bine cu Edward..deci care a fost a big surprise :X
si au fost si faze comice :))...pufneam in ras si nu stia tata de ce :)), mai ales cum spune si Ala, faza cand Bella il pocneste pe Jacob si isi rupe mana :))...a fost foarte funny si cand o gaseste Edward cum o gaseste :)))

mda...a fost o carte placuta
Sus In jos
http://obs-for-passion.blogspot.com
.Eiko

.Eiko

feminin Taur Sobolan
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 28
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeDum 13 Iun 2010 - 14:50

Mi-a placut cel mai tare. A avut un singur cliseu. Faza cu a tria sotie, faptul ca pe Bella a apucat-o dintr-o data zbenghea mi s-a parut o prostie:)
Sus In jos
>Psychotron
master of words
master of words
>Psychotron

feminin Taur Sobolan
Numarul mesajelor : 3042
Varsta : 27
Localizare : :]
Joburi/Distractii : ţapu'
Stare de spirit : ţapi
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 23 Iun 2010 - 4:32

nu mi-a plăcut deloc cartea :[.
După primul volum, restul au apărut doar pentru a câştiga mai mulţi bani autoarea ( plus că ultimu volum e umilitor, parcă arde când îl citeşti).
Acum regret din tot sufletu banii pe care i-am aruncat pe serie
Sus In jos
http://last.fm/user/NuclearBoom
Miss Attitude
word lover
word lover
Miss Attitude

feminin Scorpion Cal
Numarul mesajelor : 1910
Varsta : 33
Localizare : skate-park
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeSam 3 Iul 2010 - 13:07

a vazut cineva filmul? eu vreau sa stiu daca merita sa dau banii pe bilet....
Sus In jos
!Oakenshield
supreme master of words
supreme master of words
!Oakenshield

masculin Scorpion Caine
Numarul mesajelor : 7775
Varsta : 29
Localizare : Impossibility Land
Joburi/Distractii : Motivul fericirii.
Stare de spirit : Nimicul totalitar
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeMar 27 Iul 2010 - 14:39

filmul e dragut dar nu se compara deloc cu cartea
Sus In jos
Pisica verde!
supreme master of words
supreme master of words
Pisica verde!

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 6054
Varsta : 27
Localizare : Bucureşti. O cameră cu vedere spre vis.
Joburi/Distractii : Arta dramatică, cititul, scrisul
Stare de spirit : măturătoare de praf de stele.
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 29 Iul 2010 - 6:45

cartea bate filmul.
chiar dacă mi-a plăcut filmul foarte mult (aiaiai<3), tre să recunosc că the book rules. Nu ştiu sigur dacă asta e preferata mea din serie. Sau dacă am vreuna preferată.

Oh, şi povestea din Eclipsa rulează. (mă refer la povestea separată, the second short life of Bree Tanner)
Sus In jos
http://pisiciverzi.blogspot.ro
Miss Attitude
word lover
word lover
Miss Attitude

feminin Scorpion Cal
Numarul mesajelor : 1910
Varsta : 33
Localizare : skate-park
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeVin 30 Iul 2010 - 0:21

niciun film nu cred ca se compara cu cartea dupa care a fost adaptat. in general imi place sa zic ca filmele sunt facute pentru lenesi.

povestea lui bree mi-a placut foarte mult. acum o urasc pe jane din tot sufletul.
Sus In jos
Pisica verde!
supreme master of words
supreme master of words
Pisica verde!

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 6054
Varsta : 27
Localizare : Bucureşti. O cameră cu vedere spre vis.
Joburi/Distractii : Arta dramatică, cititul, scrisul
Stare de spirit : măturătoare de praf de stele.
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeVin 30 Iul 2010 - 0:27

i hate her too.
nu că mi-ar fi plăcut vreodată, deşi Dakota reuşeşte să o interpreteze binişor în film.
sincer, pe de o parte, m-a dezamăgit Jasper spre sfârşit, deşi înţeleg că era rezervat în privinţa lui Bree. whatever, ceea ce i-a făcut Jane m-a durut până şi pe mine :))
Sus In jos
http://pisiciverzi.blogspot.ro
Hyūga
best avatar
best avatar
Hyūga

feminin Rac Maimuta
Numarul mesajelor : 2705
Varsta : 31
Localizare : zona crepusculară,
Stare de spirit : :x
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeMier 18 Aug 2010 - 6:27

a fost buna, mai buna decat luna noua
ceea ce nu mi-a placut a fost, intr-un fel, posesivitatea lui edward si prostia bellei
nu mi-a placut ca a fugit ca sa-l vada pe jacob. si jacob...o, doamne, cat il urasc. ok, eu cred ca atunci cand iubesti o pers, o lasi sa fie fericita, indferent cu cine va fi-asta in cazul filmelor si a cartilor, nu in realitate. bun. si ea il prefera pe edward.
in fine, chestii si chestii

sa vedem sarutul dintr jacob si bella. ala era cel mai lung sarut pe care-l citisem in viata mea. vai, bella si dat seama ca-l iubeste. dupa ce se linge ala acolo, se duce la iubitul ei vampir, care de fapt vasuse totul cu ochiu' mintii, sa-si ceara scuze. si cum? "te iubesc pe tine mai mult"
hai, nu. pe bune? ce naiba
si dobitocul ala de vampir ma ia pe mine c "este in regula, nu esti tu de vina. a trisat. daca vrei, poti sa fi cu el"
haideee ma.

in fine, da' ca o medie, a fost buna :d
Sus In jos
http://addicted-k.blogspot.com
^Lovely^
supreme master of words
supreme master of words
^Lovely^

feminin Berbec Cocos
Numarul mesajelor : 9322
Varsta : 31
Localizare : My World
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeJoi 26 Mai 2011 - 9:47

si asta mi s-a parut o carte buna, la fel ca celelalte. desigur am devorat-o cat ai clipi. si este speciala deoarece am primit-o cadou de la o prietena:X nu ma asteptam sa mi-o cumpere, desi sti-a ca mi-o doream enorm de mult:D

pe mine in cartea asta ma enerveaza fpatul ca bella a inceput sa ii placa de jacob... ea trebuei sa fie cu edward orice ar fi:)) insa in general mi-a placut. hmm am citit-o acum ceva timp. cred ca a trecut un an:))
Sus In jos
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words
lămâie verde

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Varsta : 30
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeSam 15 Sept 2012 - 15:22

Mnda, nu stiu daca acest volum e doi sau trei, asa mult imi place seria incat nici nu m-a interesat. E bine ca unele serii ca asta *pune adjective dulci* au atatia fani si altele zac ascunse prin rafturi pline de praf.
Sus In jos
http://ervidetoamna.blogspot.com
Hyūga
best avatar
best avatar
Hyūga

feminin Rac Maimuta
Numarul mesajelor : 2705
Varsta : 31
Localizare : zona crepusculară,
Stare de spirit : :x
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeSam 21 Dec 2013 - 8:28

Eu nu ştiu de ce eşti aşa de înverşunată împotriva seriei, Crina. Pe la toate topicurile legate de seria asta ai comentat, că nu te atrage, că nu ai citi şi tot aşa.
Nu ştiu dacă îţo poţi forma o părere despre serie dacă nici măcar nu ai citit-o.
Da, sunt multe chestii cam aiurea, da' consider că fiecare carte are câte un pasaj, un personaj sau o împrejurare care nu e pe placul cititorului.

În fine. Personal, mi se pare o serie bună. Îmi place Eclipsă pentru că în sfârşit ni se arată şi nouă povestea lui Rosalie
Sus In jos
http://addicted-k.blogspot.com
Eolas!
ficfreak
Eolas!

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 30
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy : Eclipsa - Pagina 2 Logofi10

Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitimeMar 24 Dec 2013 - 3:10

Mi-au placut mult, le-am citit pe toate; nu m-am uitat decat la "Twilight" care mi s-a parut jalnic, apoi au primit si premiul ala... :))
Dar nu le-as mai citi pentru nimic in lume pentru ca deja o dam in comercial si chiar... dupa Meyer a vazut ca prind bine si a tot scris. De exemplu, nu stiu ce numai din perspectiva Bellei 8-|
Sus In jos
Continut sponsorizat




Eclipsa - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Eclipsa   Eclipsa - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 

Eclipsa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-