Funny-Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Hanako.
legendary writer
legendary writer
Hanako.

feminin Gemeni Caine
Numarul mesajelor : 14356
Varsta : 29
Localizare : Innsbruck.
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 1 Aug 2010 - 2:57

n-am vazut topic

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Coperta_2282_big

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa
de Stephenie Meyer

CEA DE-A DOUA VIAŢĂ A LUI BREE TANNER este povestea lui Bree Tanner, un vampir nou-născut care apare pentru prima dată în romanul Eclipsa, şi a lumii întunecate în care trăieşte. Nuvela relatează marşul armatei vampirului nou-născut împotriva Bellei Swan şi a familiei Cullen, după întâlnirea lor memorabilă Bree Tanner abia dacă-şi aminteşte cum era viaţa ei înainte de dobândirea acestor simţuri puternice, reflexe supraomeneşti şi putere fizică copleşitoare. Viaţa de dinainte de setea neostoită de sânge... viaţa de dinainte de a deveni vampir. Bree ştie că traiul alături de tovarăşii ei nou-născuţi are unele certitudini şi reguli prea puţine: păzeşte-te, nu atrage atenţia asupra ta şi, mai presus de toate, să ajungi înapoi acasă înainte de răsărit, altminteri vei muri. Ceea ce nu ştie e că viaţa ei de nemuritoare e pe cale să se sfârşească. Apoi Bree îşi găseşte un prieten neaşteptat în Diego, un nou-născut la fel de curios ca şi ea cu privire la creatoarea lor misterioasă, despre care ştiu doar că e o ea. Pe măsură ce descoperă că nou-născuţii sunt doar pioni într-un joc mult mai mare, Bree şi Diego trebuie să se hotărască în cine pot să se încreadă. Dar dacă tot ce ştii despre vampiri se bazează pe minciuni, cum poţi descoperi adevărul? Într-o altă combinaţie irezistibilă de pericole, mister şi romance, Stephenie Meyer spune povestea devastatoare a unei armate de nou-născuţi, care se pregăteşte să îi atace pe Bella Swan şi familia Cullen, totul culminând într-un final de neuitat.
Sus In jos
http://equinoxtime.blogspot.com
Elena.
legendary writer
legendary writer
Elena.

feminin Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 12314
Varsta : 28
Localizare : Bucureşti
Joburi/Distractii : ă!?
Stare de spirit : most dope
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 1 Aug 2010 - 4:19

Stephanie asta profita la maxim de celibritatea lu Bella si a lu Edward. si scrie.. toate prostiile legate de asta. ca sa castige bani, probabil.
a scris .. din persectiva lu Edward.
acum s-a legat de Bree. :-?
ma rog..


totusi, sunt curioasa. :))
si as vrea s-o citesc.
Sus In jos
http://old0stuff.wordpress.com
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 1 Aug 2010 - 4:24

^ Ce tare ai fost, Ely :)) . Cam ai dreptate ;)) .
Totusi si eu sunt curioasa. Am vazut-o intr-un magazin, dar e cam scumpa si nu cred ca merita banii :))
Sus In jos
Hanako.
legendary writer
legendary writer
Hanako.

feminin Gemeni Caine
Numarul mesajelor : 14356
Varsta : 29
Localizare : Innsbruck.
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 1 Aug 2010 - 4:37

da cartea este prea scumpa
este jumate la numar de pagini din amurg si totusi este mai scumpa decat a fost amurg.
eu nu mi-o cumpar.
o sa o citesc pe net.
Sus In jos
http://equinoxtime.blogspot.com
Elena.
legendary writer
legendary writer
Elena.

feminin Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 12314
Varsta : 28
Localizare : Bucureşti
Joburi/Distractii : ă!?
Stare de spirit : most dope
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 1 Aug 2010 - 4:40

daca gasesti vreun site de unde o poti descarca (cartea) sa-mi dai si mie linku, oke? ;;)
Sus In jos
http://old0stuff.wordpress.com
Hanako.
legendary writer
legendary writer
Hanako.

feminin Gemeni Caine
Numarul mesajelor : 14356
Varsta : 29
Localizare : Innsbruck.
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 1 Aug 2010 - 4:41

o sa ti-l dau. momentan caut.

Sus In jos
http://equinoxtime.blogspot.com
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 31
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 1 Aug 2010 - 6:14

Eu nu cred ca o sa gasesti ceva. Oricum, povestea nu mi se pare atat de interesanta. Ar fi fost mai bine daca scria o carte intreaga din perspectiva lui jake :)))
Sus In jos
Hanako.
legendary writer
legendary writer
Hanako.

feminin Gemeni Caine
Numarul mesajelor : 14356
Varsta : 29
Localizare : Innsbruck.
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 1 Aug 2010 - 6:28

Ai dreptate sabi. Bree in cartea Eclipsa nu apare decat in 11 pagini parca
si iaka peste noapte a iesit carte.
faza e ca si kellan a dorit sa i-se faca carte dupa personajul sau Emmett.


Ultima editare efectuata de catre Fericire in rate in Dum 1 Aug 2010 - 6:55, editata de 1 ori
Sus In jos
http://equinoxtime.blogspot.com
Pisica verde!
supreme master of words
supreme master of words
Pisica verde!

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 6054
Varsta : 27
Localizare : Bucureşti. O cameră cu vedere spre vis.
Joburi/Distractii : Arta dramatică, cititul, scrisul
Stare de spirit : măturătoare de praf de stele.
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 1 Aug 2010 - 6:29

mrr, jake :>
eu mi-am luat-o şi am citit-o.
sincer, mi-a plăcut la nebunie. pentru că ăsta DA vampir! :))
nu mi-a plăcut că a fost prea scurtă o.O
varianta în engleză e mult mai bună, am ascultat-o ca audio book (:
Sus In jos
http://pisiciverzi.blogspot.ro
Elena.
legendary writer
legendary writer
Elena.

feminin Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 12314
Varsta : 28
Localizare : Bucureşti
Joburi/Distractii : ă!?
Stare de spirit : most dope
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 1 Aug 2010 - 6:31

da, ma
sa se faca carte din perspecitiva fiecarui personaj acm :))
Sus In jos
http://old0stuff.wordpress.com
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 31
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 1 Aug 2010 - 6:32

Waw. Deci si kellan a vrut o carte despre personajul lui... Pariu ca era mai marfa decat viata lui Bree? :))
Sus In jos
thesamwich
legendary writer
legendary writer
thesamwich

masculin Leu Cocos
Numarul mesajelor : 10449
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 1 Aug 2010 - 6:39

:)))
bree asta nu m-a impresionat asa de tare. doar ca era mica si atat :-?
are dreptate ely :))


eu cred ca istoricul lui jasper era cel mai tare :))
Sus In jos
Elena.
legendary writer
legendary writer
Elena.

feminin Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 12314
Varsta : 28
Localizare : Bucureşti
Joburi/Distractii : ă!?
Stare de spirit : most dope
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 1 Aug 2010 - 6:54

da, jasper e cel mai tare.
Sus In jos
http://old0stuff.wordpress.com
Hanako.
legendary writer
legendary writer
Hanako.

feminin Gemeni Caine
Numarul mesajelor : 14356
Varsta : 29
Localizare : Innsbruck.
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 1 Aug 2010 - 13:02

Stephenie Meyer
"La început nu am fost fascinată doar de Bree, ci de nou-născuţi în general. În timp ce scriam Eclipsa, în fundal se întâmplau numeroase lucruri pe care, desigur, Bella nu avea de unde să le ştie. Tocmai pentru că mă concentram asupra personajului Bellei, nu puteam să acord prea multă atenţie poveştii vampirilor nou-născuţi, însă în minte aveam oricum o idee despre ce făceau. A trebuit să mă gândesc la asta în timp ce temperam un pic intriga. Bella a ajuns în punctul ăsta, nou-născuţii fac cutare lucru. Ca să nu încurc lucrurile, am făcut un calendar pentru lunile mai şi iunie, adică perioada în care se desfăşoară acţiunea din Eclipsa, şi am scris în fiecare pătrat ce se întâmpla cu Bella în ziua respectivă şi ce se întâmpla în Seattle. Astfel, povestea vampirilor nou-născuţi a făcut mereu parte din povestea Eclipsei. Şi într-un fel m-a întristat că nu am putut-o prezenta în carte.
Bree este singurul vampir nou-născut menţionat cu numele în Eclipsa, singura nou-născută care intră în contact cu familia Cullen (spre deosebire de restul, care sunt doar omorâţi de Culleni) şi singurul nou-născut care se întâlneşte cu Volturii în vâlcea. Ea trăieşte cel mai mult, astfel că e naratoarea întregii poveşti. A fost alegerea firească pentru cronica poveştii nou-născuţilor. Odată ce am început să scriu din perspectiva ei, Bree a prins viaţă. Şi a devenit atât de interesantă, încât, pe măsură ce finalul inevitabil se apropia, era tot mai deprimant să continui. Mi-a fost mai greu să o ucid pe Bree decât pe oricare alt personaj din cărţile mele, chiar dacă o ucideam pentru a doua oară." – Stephenie Meyer


sursa: site-ul RAO

Sus In jos
http://equinoxtime.blogspot.com
thesamwich
legendary writer
legendary writer
thesamwich

masculin Leu Cocos
Numarul mesajelor : 10449
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 1 Aug 2010 - 20:28

^ oh, vai :)) ce planuri isi face.
dar raman la parerea mea - nu merita. e prea scumpa pentru cate pagini are.
plus ca eclipsa nu a fost asa de spectaculoasa, fata de ultima carte :)

plus ca multi care mi-au spus ca au citit cartea asta nu au o parere asa de extraordinara.
Sus In jos
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 31
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeLun 2 Aug 2010 - 0:08

E cam trist sa te gandesti cat de multe planuri si-a facut pentru cartea asta si noua nu ne place :))
Eu as citit-o ,sincer, dar nu as da banii pe ea.
Sus In jos
Elena.
legendary writer
legendary writer
Elena.

feminin Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 12314
Varsta : 28
Localizare : Bucureşti
Joburi/Distractii : ă!?
Stare de spirit : most dope
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeLun 2 Aug 2010 - 2:47

eu o tot caut pe net. poate apare.
si.. la prima alocatie, poate (!!) mi-o iau. :)
Sus In jos
http://old0stuff.wordpress.com
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeLun 2 Aug 2010 - 2:55

:Megalomaniac. a scris:
Eu nu cred ca o sa gasesti ceva. Oricum, povestea nu mi se pare atat de interesanta. Ar fi fost mai bine daca scria o carte intreaga din perspectiva lui jake :)))
Aii, ce m-as bucura de-ar scrie o carte din perspectiva lui Jake :X . Ar fi super si mi-as cumpara cartea, el e personajul meu preferat.

Cred ca cel mai interesant ar fi de ar scrie o carte din perspectiva lui Rosalie. Ea chiar are o poveste interesanta si dramatica.

Cartea asta despre Bree nu stiu daca as cumpara-o. Pretul e prea mare pentru numarul de pagini pe care il are si nu inteleg de ce e asa de scumpa, doar pentru ca e scrisa de Stephanie si pentru ca face parte din saga Amurg ? Ma rog... si astia de la Rao au avut intotdeauna preturi mari.
Sus In jos
Hanako.
legendary writer
legendary writer
Hanako.

feminin Gemeni Caine
Numarul mesajelor : 14356
Varsta : 29
Localizare : Innsbruck.
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeLun 2 Aug 2010 - 3:02

Oricum cartile stau teanc pe la Real. Sper sa lase din pret ca nu dau 50 de lei pe ea.
Sus In jos
http://equinoxtime.blogspot.com
Elena.
legendary writer
legendary writer
Elena.

feminin Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 12314
Varsta : 28
Localizare : Bucureşti
Joburi/Distractii : ă!?
Stare de spirit : most dope
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeLun 2 Aug 2010 - 3:10

ma, eu sunt curioasa daca stephenie o sa mai scrie o carte din perspectiva.. altui personaj. :)
Sus In jos
http://old0stuff.wordpress.com
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeLun 2 Aug 2010 - 3:11

^ Daca da, sper ca va fi Rosalie. Aceea chiar m-ar interesa :) .
Sus In jos
Hanako.
legendary writer
legendary writer
Hanako.

feminin Gemeni Caine
Numarul mesajelor : 14356
Varsta : 29
Localizare : Innsbruck.
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeLun 2 Aug 2010 - 3:12

Sau o poveste despre Jasper. si el are o istorie geniala:X
oricum mi-se pare o alegere gresita a ei sa faca o carte despre un nou-nascut care abia apare in carte.
Sus In jos
http://equinoxtime.blogspot.com
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeLun 2 Aug 2010 - 3:15

Ai citit si tu ce-a postat ea pe blogul ala, sau unde o fi postat.
Cred ca asta e cel mai mare dezavantaj atunci cand scrii o carte la persoana I: trebuie sa prezinti doar actiunea ce se leaga de personajul care povesteste.
Eu inteleg cum s-a simtit atunci cand a dorit sa ofere detalii si despre alte personaje, dar nu a putut, caci Bella nu avea de unde sa stie ce fac aceia. Am patit si eu asta la un fic :D .
Sus In jos
Elena.
legendary writer
legendary writer
Elena.

feminin Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 12314
Varsta : 28
Localizare : Bucureşti
Joburi/Distractii : ă!?
Stare de spirit : most dope
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeMar 3 Aug 2010 - 1:03

^Trebuia sa scrie la persoana a III-a :))
Sus In jos
http://old0stuff.wordpress.com
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 31
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeMar 3 Aug 2010 - 2:09

^^ Si eu patesc chestii dinastea tot timpul, as vrea atat de mult sa scriu si din privinta lui Aaron... ma rog, o sa urmeze o parte din perspectiva lui:))




On: Eu chiar as vrea sa scrie o carte numai din perspectiva lui Jake. E atat de amuzant si sensibil... ar fi interesant sa aflam ce gandea atunci cand s-a indragostit de fiica Bellei, avand in vedere ca era jumatate vampir si mai tare ar fui sa stim ce s-a intamplat dupa :X
Sus In jos
Elena.
legendary writer
legendary writer
Elena.

feminin Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 12314
Varsta : 28
Localizare : Bucureşti
Joburi/Distractii : ă!?
Stare de spirit : most dope
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeMar 3 Aug 2010 - 2:39

da, Sabi, chiar ar fi interesant. :)
Sus In jos
http://old0stuff.wordpress.com
fluturas;
legendary writer
legendary writer
fluturas;

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 23771
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeMier 4 Aug 2010 - 9:07

Stiu cartea, am vrut sa mi-o cumpar dar am zis ca nici nu stiu daca o sa-mi placa, plus ca e un pret cam marisor pt o carte atat de mica.
Eu una mai astept cateva luni pana sa mi-o iau ca sa o adaug langa celelalte carti.
In plus povestea din cate am inteles nu pare a fi cine stie ce:-?
Sus In jos
http://valsulfluturilor.blogspot.com/
Elena.
legendary writer
legendary writer
Elena.

feminin Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 12314
Varsta : 28
Localizare : Bucureşti
Joburi/Distractii : ă!?
Stare de spirit : most dope
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeMier 4 Aug 2010 - 9:16

eu vreau s-o citesc. chiar vreau..
tre sa-mi vina alocatia si mi-o cumpar.
Sus In jos
http://old0stuff.wordpress.com
fluturas;
legendary writer
legendary writer
fluturas;

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 23771
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeMier 4 Aug 2010 - 9:24

Eu una nu inteleg de ce e asa scumpa. Adica da are coperti cartonate(si Smnul are si e mai ieftina) si in plus are vreo 200 de pagini(chiar mai putin). Daca Stephanie ar fi scris despre Jacob sau chiar Reneesme cred ca acea acrte ar fi fost mai buna decat povestea lui Bree:-? care apropo, parca moare in eclipsa ca o iau Volturiii:-?
Sus In jos
http://valsulfluturilor.blogspot.com/
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeMier 4 Aug 2010 - 11:09

:Megalomaniac. a scris:
On: Eu chiar as vrea sa scrie o carte numai din perspectiva lui Jake. E atat de amuzant si sensibil... ar fi interesant sa aflam ce gandea atunci cand s-a indragostit de fiica Bellei, avand in vedere ca era jumatate vampir si mai tare ar fui sa stim ce s-a intamplat dupa :X
Si mie mi-ar placea foarte mult sa citesc o carte din perspectiva lui Jacob, chiar daca in Breaking Down sunt cateva capitole din perspectiva lui.
Mi-ar placea sa aflu daca faptul ca Nessie e pe jumatate vampir l-a framantat, sau pur si simplu nu s-a gandit la asta din cauza imprintarii (nu stiu daca exact asa se traduce, eu am citit cartile in engleza).


f r o z i e. a scris:
Daca Stephanie ar fi scris despre Jacob sau chiar Reneesme cred ca acea acrte ar fi fost mai buna decat povestea lui Bree:-? care apropo, parca moare in eclipsa ca o iau Volturiii:-?
Da, Bree moare, dar poate ca autoarea a vrut sa surprinda scriind o carte din perspectiva unui personaj care are doar o aparitie episodica ;)) .
Sus In jos
Jane Doe
miss funny-fantasy
miss funny-fantasy
Jane Doe

feminin Taur Mistret
Numarul mesajelor : 20195
Varsta : 29
Localizare : Westeros
Joburi/Distractii : Watching movies, reading books, meeting people
Stare de spirit : Cheerful
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeVin 6 Aug 2010 - 2:11

Am vazut si eu cartea si as vrea s-o citesc pentru ca prezinta altceva decat vesnicul Amurg, chiar daca de la Amurg porneste. Insa nu as da banii pe ea. Mie mi se pare ca Stephenie cam profita de succesul pe care l-a avut cu Saga Amurg si acum incearca sa isi pastreze fanii cu alte carti legate de vampiri. Parerea mea e ca nu face bine pentru ca tot scriind, si din cate vad, scrie intr-un timp foarte scurt, o s-o dea cu bata-n balta rau de tot si o sa isi piarda din fani... Parerea mea. Sau oamenii se vor plictisi de hazul ei :)

Si in plus, cartea asta e scrisa clar dupa Eclipsa, dar The Host stiu ca era aparuta in strainatate inca de pe vremea in care noi asteptam sa apara New Moon tradusa :)) . Deci cu aia are o scuza sa spunem.
Sus In jos
Elena.
legendary writer
legendary writer
Elena.

feminin Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 12314
Varsta : 28
Localizare : Bucureşti
Joburi/Distractii : ă!?
Stare de spirit : most dope
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeVin 6 Aug 2010 - 2:49

Alex, dar poate povestile astea le avea scrise intr-un caiet de cand era ea adolescenta. Poate le avea scrise demult si profita (cum ai zis si tu) de fanii ei si le publica repede, repede.
Sus In jos
http://old0stuff.wordpress.com
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeVin 6 Aug 2010 - 9:44

stiti de cand ma tot plimb pe la sectiunea cu Twilight la fiecare librarie sau in Diverta? Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa 16384
de fiecare data cand am ocazia. si tot nu mi-am cumparat :|
am folosit banii pt haine si plecat si mnoh...
dar o sa mi-o cumpar eu sper.
Sus In jos
Jane Doe
miss funny-fantasy
miss funny-fantasy
Jane Doe

feminin Taur Mistret
Numarul mesajelor : 20195
Varsta : 29
Localizare : Westeros
Joburi/Distractii : Watching movies, reading books, meeting people
Stare de spirit : Cheerful
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeSam 7 Aug 2010 - 15:04

Sau poti astepta sa o gasesti la biblioteca... Acolo sunt toate cartile din seria amurg si muuulte altele. eu nu mai dau banii pe chestii scrise de autoarea asta de acum inainte.
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 8 Aug 2010 - 1:47

eu dauuu atata timp cat are legatura cu Twilight =p~
o sa strang bani si o sa-mi iau. fac eu rost.
Sus In jos
Jane Doe
miss funny-fantasy
miss funny-fantasy
Jane Doe

feminin Taur Mistret
Numarul mesajelor : 20195
Varsta : 29
Localizare : Westeros
Joburi/Distractii : Watching movies, reading books, meeting people
Stare de spirit : Cheerful
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 8 Aug 2010 - 1:51

E bine ca tu ai ramas macar fidela seriei :))
Pe mine in ultima vreme ma cam lasa rece ...
Daca faci rost poate o postezi tu ca sa vedem si noi cum e.
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 8 Aug 2010 - 3:03

pai, daca aveti rabdare, sigur :D
am citit asa printre randuri cand am fost in diverta si mi-a placut.
apoi, bree e foarte timida, din cate am observat si citit eu (cand a aparut si-n Eclipse, cartea).
pnm...
Sus In jos
Jane Doe
miss funny-fantasy
miss funny-fantasy
Jane Doe

feminin Taur Mistret
Numarul mesajelor : 20195
Varsta : 29
Localizare : Westeros
Joburi/Distractii : Watching movies, reading books, meeting people
Stare de spirit : Cheerful
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeDum 8 Aug 2010 - 3:20

Eu nu am apucat sa citesc din ea, dar cred ca o are o prietena. Daca mai imi amintesc sa o intreb, poate reusesc sa fac rost de ea si postez putin
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeMier 27 Oct 2010 - 6:01

pot sa postez eu cartea... daca vreti sa o cititi...
la biblioteca sa deschid un topic... cum vreti ;D
Sus In jos
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words
lămâie verde

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Varsta : 30
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeMar 21 Aug 2012 - 19:00

Cum n-am citit nici restul seriei, desi am avut o tentativa si a fost ca si cum as fi citit carticele pentru copilasi *scuze pentru iubitorii seriei, dar fiecare cu ale lui* n-am citit-o nici pe aceasta. Dar mi-o luase mama asa ca decat sa o las sa zaca in biblioteca degeaba i-am facut-o cadou unei prietene careia chiar i-a placut.
Sus In jos
http://ervidetoamna.blogspot.com
Eolas!
ficfreak
Eolas!

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 30
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy : Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Logofi10

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitimeSam 1 Iun 2013 - 3:45

Habar nu aveam de cartea asta :|
Cred ca va trece printr-o suita de evenimente cu tipul Diego (nu pot sa imi amintesc de ce sau de cine imi aminteste).
Si oricum Meyer are asa un stil usor de abordat pentru orice :-?
Cu toate ca am colectia mea cu vampirii (doh, ce mica eram), pe aceasta nu am sa mi-o cumpar, dar as putea sa o cer cand voi fi intrebata ce cadou vreau :))
Sus In jos
Continut sponsorizat




Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Empty
MesajSubiect: Re: Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa   Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa Icon_minitime

Sus In jos
 

Noua si scurta viata a lui Bree Tanner. O poveste din Eclipsa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Eclipsa
» Luna noua
» Poveste Imorala
» Poveste de iubire
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-