Funny-Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Drowned in Passion

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
lyula



feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 16
Varsta : 29
Localizare : way away
Joburi/Distractii : DMF
Stare de spirit : doin' well
Logo Funny-Fantasy : Drowned in Passion Logofi10

Drowned in Passion Empty
MesajSubiect: Drowned in Passion   Drowned in Passion Icon_minitimeMier 14 Aug 2013 - 1:01

DROWNED IN PASSION
- RPG forum -

Tehnologia a avansat mult in ultimele decenii, insa ceea ce autoritatile incearca permanent sa ascunda este faptul ca lumea interlopa a evoluat odata cu aceasta, dobandind noi resurse prin care sa isi puna in miscare afacerile ilegale. Lumea moderna nu este descrisa de putine ori in adevarul ei, caci oamenii refuza sa vada lucrurile care nu le sunt pe plac. 

"Cica sa nu iubesti mafia..."


Realitatea insa continua sa existe chiar daca oamenii o accepta sau nu. In spatele usilor inchise, se fac afaceri pe care nimeni nu le banuieste, afaceri care ar face copiii sa inteleaga ca monstrii de care trebuie cu adevarat sa le fie frica nu se afla sub pat, ci in toate institutiile statului prin care trec de-a lungul vietii. Umbrele lumii interlope acopera totul, iar legile palesc in fata regulilor puterii. 

"Exista magie. Dar nu aici."


Host Club-ul din Kyoto s-a cladit pe soapte, munca si bani spalati. In spatele usilor sale, poti gasi cele mai minunate lucruri, dar si cele mai ingrozitoare. Angajatii clubului ofera cele mai impecabile servicii, hostii fiind laudati de clienti pentru capacitatea lor de a satisface chiar si cele mai pretenioase persoane si de a implini dorintele cele mai imposibile pe care o minte sau un trup le poate avea. Totul contra cost, desigur. Pe aceeasi bani, in birourile incuiate se fac afaceri cu cele mai rasunatoare nume din lumea interlopa, atat din Asia, cat si din alte colturi ale lumii - printre acestea se numara Clanul Mizuki, Clanul Hardwich si Clanul Ebisu. Discretia este lege batuta in piatra, iar banul este singurul Dumnezeu.

"30 de milioane. Yeni."

"Nici nu ma gandesc. 40 de milioane. Dolari."

Aceasta este o lume a celor bogati si a celor puternici. Dorintele lor sunt satisfacute. iar cei slabi si cu buzunarele goale isi castiga existenta hranindu-le acestora poftele corupte.
Drowned in Passion este primul forum RPG romanesc care prezinta lumea actuala dand la o parte lentilele roz inainte de a privi in jur. Esti pregatit sa intri in lumea intrigilor, unde pericolul vine sub forma unui dar cu funda rosie, mai ispititor decat siguranta si morala? Ai grija, dusmanii sunt peste tot, si nimeni nu a dovedit inca faptul ca prietenii nu sunt doar un mit.


  • Promovam RP-ul romanesc de calitate.
  • Intre grupurile noastre, se afla si gheisele (geiko/maiko)
  • Modalitati originale de rasplatire a membrilor activi sau care aduc servicii site-ului (cum ar fi membri noi). Ce fel de modalitati? Trebuie doar sa priviti banner-ul.
  • Provocari pentru membri, cu premii surpriza.
  • Plot in plina desfasurare, cu multe personaje implicate (si numarul lor e in crestere)
  • Posibilitatea 'intrarii' in plot oricum, oricand.
  • Propriul nostru maraton de postari, organizat periodic.
  • Nu cunosti pe nimeni pe site? Nu-ti face griji, ne ocupam noi sa-ti gasim un partener de roleplay prin serviciul Matchmaking.


STOP STARING.

They might just shoot you while you do so.

 Contact: fie prin PM aici, fie direct pe site (sunt userul Raven Obsolete - admin, prima iconita din sidebar)


Ultima editare efectuata de catre lyula in Joi 15 Aug 2013 - 1:37, editata de 1 ori
Sus In jos
Http://z10.invisionfree.com/drowned_in_passion
Jackal
word addict
word addict


feminin Taur Caine
Numarul mesajelor : 2742
Varsta : 29
Localizare : just where pure bliss exists
Joburi/Distractii : feeling the love of my inspiration :>
Stare de spirit : back to no mercy *evil smile*
Logo Funny-Fantasy : Drowned in Passion Logofi10

Drowned in Passion Empty
MesajSubiect: Re: Drowned in Passion   Drowned in Passion Icon_minitimeMier 14 Aug 2013 - 3:12

Oh, gasisem acest forum cu mult timp in urma :-? tin minte ca dupa ce m-am inscris, forumul a stagnat o perioada. Mi se pare ca in acea perioada a fost schimbat background-ul si altele.
Mai primesc email-uri de la acest forum din cand in cand... doar ca nu mai stiu cu ce username m-am inscris :|
Totusi mi se pare un pic cam intortocheat, dar baza RPG-ului e interesanta si ma atrage oarecum.
Sus In jos
lyula



feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 16
Varsta : 29
Localizare : way away
Joburi/Distractii : DMF
Stare de spirit : doin' well
Logo Funny-Fantasy : Drowned in Passion Logofi10

Drowned in Passion Empty
MesajSubiect: Re: Drowned in Passion   Drowned in Passion Icon_minitimeMier 14 Aug 2013 - 3:36

Intr-adevar, forumul este vechi, iar administratia a fost schimbata de atunci. L-am redeschis recent si am avut parte de un adevarat boom. ^^ Daca doresti sa revii macar ca sa arunci un ochi, iti regasesc username-ul anytime, just PM me si rezolvam cumva.
Sus In jos
Http://z10.invisionfree.com/drowned_in_passion
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Drowned in Passion Logofi10

Drowned in Passion Empty
MesajSubiect: Re: Drowned in Passion   Drowned in Passion Icon_minitimeMier 14 Aug 2013 - 4:49

Oh, aţi schimbat plotul. Pe când eram eu înscrisă, era vorba doar despre casa aia de hosts, fără mafie & stuff. Well, aveam două conturi, încă le am, cred, dar nu prea ştiu dacă să revin. Nu mai ştiu pe nimeni de acolo. Cele cu care obişnuiam să postez nu mai activează.
Sus In jos
lyula



feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 16
Varsta : 29
Localizare : way away
Joburi/Distractii : DMF
Stare de spirit : doin' well
Logo Funny-Fantasy : Drowned in Passion Logofi10

Drowned in Passion Empty
MesajSubiect: Re: Drowned in Passion   Drowned in Passion Icon_minitimeMier 14 Aug 2013 - 7:00

Well, noi ne straduim sa integram pe absolut toata lumea, membri noi, vechi, cunoscuti sau necunoscuti. You can always bring anyone of your choice, daca asta te face mai comoda. E decizia ta, oricum, desigur.
Sus In jos
Http://z10.invisionfree.com/drowned_in_passion
lyula



feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 16
Varsta : 29
Localizare : way away
Joburi/Distractii : DMF
Stare de spirit : doin' well
Logo Funny-Fantasy : Drowned in Passion Logofi10

Drowned in Passion Empty
MesajSubiect: Re: Drowned in Passion   Drowned in Passion Icon_minitimeJoi 15 Aug 2013 - 1:40

Imi cer scuze de dublu post, voiam sa va multumesc sincer pentru ca ne-ati dat o idee mie si staff-ului. So, de-acum nu trebuie sa va mai faceti griji ca nu cunoasteti pe nimeni pe site.

click here, veti intelege la ce ma refer :D
Chiar va multumesc :))))
Sus In jos
Http://z10.invisionfree.com/drowned_in_passion
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Drowned in Passion Logofi10

Drowned in Passion Empty
MesajSubiect: Re: Drowned in Passion   Drowned in Passion Icon_minitimeJoi 15 Aug 2013 - 3:18

^ Cu plăcere. ;)) Îmi place ideea şi m-a determinat să mă întorc. :D Nu îmi dau seama ce de pe forum te-a inspirat, însă mă bucur. :D
Sus In jos
lyula



feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 16
Varsta : 29
Localizare : way away
Joburi/Distractii : DMF
Stare de spirit : doin' well
Logo Funny-Fantasy : Drowned in Passion Logofi10

Drowned in Passion Empty
MesajSubiect: Re: Drowned in Passion   Drowned in Passion Icon_minitimeMar 24 Sept 2013 - 8:59

Hi! Voiam doar sa va anunt ca am facut schimbari majooore pe site in ceea ce priveste aspectul, check 'em out! va provocam sincer sa numarati cate bannere noi avem 
Foarte curand (pana pe 5 octombrie), va aparea si noua parte din plot, bazata in intregime pe munca membrilor nostri (practic, va fi o sinteza a actiunii din muuulte topicuri). Oricine se poate implica in plot chiar si in acest punct, sooo va asteptam :3
Sus In jos
Http://z10.invisionfree.com/drowned_in_passion
Continut sponsorizat




Drowned in Passion Empty
MesajSubiect: Re: Drowned in Passion   Drowned in Passion Icon_minitime

Sus In jos
 

Drowned in Passion

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥ SUPORT ♥ :: Parteneri-