Funny-Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Fortăreața digitală

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Nymρhαeα
supreme master of words
supreme master of words


feminin Sagetator Cocos
Numarul mesajelor : 6297
Varsta : 30
Joburi/Distractii : Manga, anime, carti, muzica si ciocolata.
Stare de spirit : Efervescenta
Logo Funny-Fantasy : Fortăreața digitală Logofi10

Fortăreața digitală Empty
MesajSubiect: Fortăreața digitală   Fortăreața digitală Icon_minitimeVin 21 Sept 2012 - 9:57

Atunci când supercomputerele unei agenții americane mai puțin cunoscute marelui public, NSA (National Security Agency), găsesc un cod imposibil de descifrat, frumoasa matematiciană Susan Fletcher este chemată în ajutor. Ea va afla curând că puternica NSA este ținută ostatică într-o adevarată „fortăreață digitală” de un virus care, dacă nu va fi oprit la timp, riscă să distrugă toate computerele administrației americane și să producă pagube ce nu vor putea fi reparate nicicând. Prinsă într-o cursă contra cronometru pentru salvarea Serviciilor Secrete americane, Susan Fletcher e nevoită să se strecoare printr-o rețea insidioasă de conspirații și secrete, aflând că trebuie să evite, dacă mai e cu putință, iminentul dezastru mondial.

*Sursa: Wikipedia


Părere personală: mi-a plăcut cel mai mult dintre toate cărțile lui Brown. Deși... parcă nu pot să aleg între această carte și ”Îngeri și demoni”. Cred că s-a lipit atât de mult de mine și datorită romantismului care a fost mai concentrat aici decât în alte scrieri de ale sale. Și numele personajului principal masculin m-a influențat fiind preferatul meu. Nu voiam să citesc cartea într-o singură zi, dar nu am mai putut s-o las din mână, din cauza suspansului enervant de care n-am putut scăpa decât în final. Mi-a plăcut absolut totul, de la stil, până la conturarea personajelor, acțiune și chiar sfârșitul! Aș reciti-o oricând cu mare drag!


Ultima editare efectuata de catre Nymρhαeα in Mier 2 Oct 2013 - 9:59, editata de 1 ori
Sus In jos
Chérie.
word lover
word lover
Chérie.

feminin Numarul mesajelor : 1706
Localizare : In mintea unui inger meschin.
Joburi/Distractii : cititul, muzica, ficurile, scrisul
Logo Funny-Fantasy : Fortăreața digitală Logofi10

Fortăreața digitală Empty
MesajSubiect: Re: Fortăreața digitală   Fortăreața digitală Icon_minitimeLun 8 Oct 2012 - 6:44

Și eu am citit cartea și chiar pot spune că mi-a plăcut. Nu aș putea să o recitesc, niciodată nu am făcut asta, dar aș recomanda-o :). Ceva asemănător am mai citit, însă aceasta mi-a atras atenția mai mult! Brown chiar este foarte bun!
Sus In jos
Hystria
lil' speller
lil' speller
Hystria

feminin Berbec Pisica
Numarul mesajelor : 60
Varsta : 25
Localizare : In regatul meu pe un vis
Stare de spirit : Mereu neutra
Logo Funny-Fantasy : Fortăreața digitală Logofi10

Fortăreața digitală Empty
MesajSubiect: Re: Fortăreața digitală   Fortăreața digitală Icon_minitimeVin 25 Oct 2013 - 9:29

Am citit şi eu cartea demult...Nu îmi amintesc foarte clar firul epic...Ţin minte că după am prins un fel de pasiune pentru coduri şi încercam să scriu tot felul de bilete criptate... Mi-a plăcut ideea lui Dan Brown de femeie sexy şi inteligentă, cu un IQ cu mult peste medie, cum sunt o feministă convinsă, acest aspect al cărţi a facut-o şi mai plăcută în ochii mei.
Sus In jos
http://regatul-meu-pentru-un-vis.blogspot.ro/
fluturas;
legendary writer
legendary writer
fluturas;

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 23771
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Logo Funny-Fantasy : Fortăreața digitală Logofi10

Fortăreața digitală Empty
MesajSubiect: Re: Fortăreața digitală   Fortăreața digitală Icon_minitimeSam 23 Noi 2013 - 5:54

Mi-am luat cartea în spaniolă când am fost vara asta în Spania, am dat 2 euro sau cam aşa ceva, foarte puţin, dar de când cu mutatul n-am avut timp de nimic, mai ales de citit. Plus că e undeva prin cutii. E faină? Eu auzit multe lucruri bune despre cărţile lui, dar despre Fortăreaţa digitală nu s-a vorbit foarte mult.
Sus In jos
http://valsulfluturilor.blogspot.com/
Eolas!
ficfreak
Eolas!

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 30
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy : Fortăreața digitală Logofi10

Fortăreața digitală Empty
MesajSubiect: Re: Fortăreața digitală   Fortăreața digitală Icon_minitimeMier 25 Dec 2013 - 10:34

Subiectul pare interesant, dar nu este sub nicio forma genul meu. As citi-o numai daca as avea-o de citit obligatoriu sau ceva genu' asta. "Ingeri si demoni" mi s-a parut o carte buna!
Sus In jos
Continut sponsorizat




Fortăreața digitală Empty
MesajSubiect: Re: Fortăreața digitală   Fortăreața digitală Icon_minitime

Sus In jos
 

Fortăreața digitală

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-