Funny-Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Cazul Jane Eyre

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Jane Doe
miss funny-fantasy
miss funny-fantasy
Jane Doe

feminin Taur Mistret
Numarul mesajelor : 20195
Varsta : 29
Localizare : Westeros
Joburi/Distractii : Watching movies, reading books, meeting people
Stare de spirit : Cheerful
Logo Funny-Fantasy : Cazul Jane Eyre Logofi10

Cazul Jane Eyre Empty
MesajSubiect: Cazul Jane Eyre   Cazul Jane Eyre Icon_minitimeJoi 5 Mai 2011 - 7:32

Cazul Jane Eyre Jasper-Fforde-Cazul-Jane-Eyre

O carte tradusă în peste 20 de limbi, un bestseller internaţional


Dacă v-aţi dorit vreodată să intraţi în cărţi şi să vă întâlniţi cu personajele favorite, Cazul Jane Eyre, primul roman dintr-o serie de mare succes în Marea Britanie, America şi multe ţări din Europa vă va împlini visul. Thursday este o eroină sensibilă, deşteaptă şi cultă, care poate să pătrundă în lumea ficţiunii literare şi să-şi pună în valoare talentul detectivistic. Într-o lume fantastică din 1985, unde păsările dodo au fost reînviate prin secvenţiere genetică şi sunt animale de companie, războiul din Crimeea nu s-a terminat, Anglia este un stat aproape militarizat, unde suprarealiştii duc lupte de stradă cu renascentiştii, iar beletristica este o obsesie planetară, detectivul literar Thursday Next e nevoită să plece în urmărirea unuia dintre cei mai căutaţi criminali, Acheron Hades, care răpeşte personaje din cărţi.


Eu mi-am cumparat in vacanta cartea, si astept sa mi-o returneze o prietena. A citit cineva ?
Sus In jos
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 32
Logo Funny-Fantasy : Cazul Jane Eyre Logofi10

Cazul Jane Eyre Empty
MesajSubiect: Re: Cazul Jane Eyre   Cazul Jane Eyre Icon_minitimeJoi 5 Mai 2011 - 7:39

Actiunea pare ciudata, dar orice lucru ciudat poate fi si interesant. Eu am citit Jane Eyre acum vreo doi ani si mi-ar face placere sa citesc si romanul asta, daca mi-ar iesi in fata vreodata :D
Sus In jos
Rain.
word addict
word addict
Rain.

feminin Berbec Sobolan
Numarul mesajelor : 2314
Varsta : 28
Localizare : la granita dintre noi si eu
Logo Funny-Fantasy : Cazul Jane Eyre Logofi10

Cazul Jane Eyre Empty
MesajSubiect: Re: Cazul Jane Eyre   Cazul Jane Eyre Icon_minitimeJoi 5 Mai 2011 - 8:47

Eu am citit-o chiar vacanta asta asta. Are o actiune interesanta, desi la un moment dat poate parea o invalmaseala de genuri fiindca autorul a pus cate putin din fiecare. Dar e interesanta, nu cred ca se poate nega asta. Mie una mi-a placut. Si Pickwick e preferatul meu, oricat de ciudat suna asta:))
Sus In jos
Pisica verde!
supreme master of words
supreme master of words
Pisica verde!

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 6054
Varsta : 27
Localizare : Bucureşti. O cameră cu vedere spre vis.
Joburi/Distractii : Arta dramatică, cititul, scrisul
Stare de spirit : măturătoare de praf de stele.
Logo Funny-Fantasy : Cazul Jane Eyre Logofi10

Cazul Jane Eyre Empty
MesajSubiect: Re: Cazul Jane Eyre   Cazul Jane Eyre Icon_minitimeVin 6 Mai 2011 - 3:47

Cât de interesant şi totodată ciudat sună :))
Daaar am auzit de carte acum câteva săptămâni, când încă era anunţată doar ca "lansare în curând". M-a atras mult titlul şi vreau neapărat să o iau<3 Alex, ţie cum ţi s-a părut?
Sus In jos
http://pisiciverzi.blogspot.ro
Jane Doe
miss funny-fantasy
miss funny-fantasy
Jane Doe

feminin Taur Mistret
Numarul mesajelor : 20195
Varsta : 29
Localizare : Westeros
Joburi/Distractii : Watching movies, reading books, meeting people
Stare de spirit : Cheerful
Logo Funny-Fantasy : Cazul Jane Eyre Logofi10

Cazul Jane Eyre Empty
MesajSubiect: Re: Cazul Jane Eyre   Cazul Jane Eyre Icon_minitimeVin 6 Mai 2011 - 6:08

Nu am citit-o. Cred ca abia luni o primesc inapoi, am imprumutat-o unei prietene pentru ca eu acum am multe alte lucruri pe cap. Nu-i gaseam timp, asa ca... :D Dar o incep curand.
Sus In jos
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 32
Logo Funny-Fantasy : Cazul Jane Eyre Logofi10

Cazul Jane Eyre Empty
MesajSubiect: Re: Cazul Jane Eyre   Cazul Jane Eyre Icon_minitimeSam 7 Mai 2011 - 12:29

Te rog sa adaugi linkul la index.
Sus In jos
Nymρhαeα
supreme master of words
supreme master of words


feminin Sagetator Cocos
Numarul mesajelor : 6297
Varsta : 30
Joburi/Distractii : Manga, anime, carti, muzica si ciocolata.
Stare de spirit : Efervescenta
Logo Funny-Fantasy : Cazul Jane Eyre Logofi10

Cazul Jane Eyre Empty
MesajSubiect: Re: Cazul Jane Eyre   Cazul Jane Eyre Icon_minitimeDum 13 Mai 2012 - 9:35

Am citit cartea acum 3 ani în engleză.Cred că am avut-o ca lectură obligatorie, sau așa ceva.Mi-a plăcut.Povestea e destul de drăguță și lucrurile iau tot timpul o turnură la care nu te aștepti ( de fapt, la care nu mă așteptam eu) iar finalul este bun.Mi-a plăcut cum s-a terminat.
Sus In jos
Eolas!
ficfreak
Eolas!

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 30
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy : Cazul Jane Eyre Logofi10

Cazul Jane Eyre Empty
MesajSubiect: Re: Cazul Jane Eyre   Cazul Jane Eyre Icon_minitimeVin 31 Mai 2013 - 6:52

Spre rusinea mea nu am terminat-o niciodata, dar am vazut filmul.
Imi amintesc cu drag clipele in care ea e plecata de la conac si ea ii aude glasul lui care o striga si saracul era... ah, m-a durut asa rau acel moment.
Si fosta lui sotie bolnava psihic care statea inchisa in turnul castelului si cateodata cand slujnica se imbata si ea iese si bantuie prin castel... grrr!
Sus In jos
Marionette
most active in MAY
most active in MAY
Marionette

feminin Berbec Tigru
Numarul mesajelor : 672
Varsta : 26
Localizare : Here `` <3
Logo Funny-Fantasy : Cazul Jane Eyre Logofi10

Cazul Jane Eyre Empty
MesajSubiect: Re: Cazul Jane Eyre   Cazul Jane Eyre Icon_minitimeVin 31 Mai 2013 - 7:31

Nu am citit si nici la film nu m-am uitat, deci nu esti singura care sa ii fie rusine Cazul Jane Eyre 16384

Nu am carte cartea dar poate o gasesc la biblioteca sau pe net, ca de cumparat, cumpar doar SF, ceea ce stiu ca-mi place.
Sus In jos
http://foru-girls.forumz.ro/
Continut sponsorizat




Cazul Jane Eyre Empty
MesajSubiect: Re: Cazul Jane Eyre   Cazul Jane Eyre Icon_minitime

Sus In jos
 

Cazul Jane Eyre

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Jane Eyre
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-