Funny-Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Interviu cu un vampir

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Pisica verde!
supreme master of words
supreme master of words
Pisica verde!

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 6054
Varsta : 27
Localizare : Bucureşti. O cameră cu vedere spre vis.
Joburi/Distractii : Arta dramatică, cititul, scrisul
Stare de spirit : măturătoare de praf de stele.
Logo Funny-Fantasy : Interviu cu un vampir Logofi10

Interviu cu un vampir Empty
MesajSubiect: Interviu cu un vampir   Interviu cu un vampir Icon_minitimeVin 15 Apr 2011 - 3:44

Interviu cu un vampir 267148m
Aceasta este povestea lui Louis de Pionte du Lac, relatată de el însuşi, despre călătoria prin viaţa muritoare şi nemuritoare.Louis îşi aminteşte cum a fost transformat în vampir de către radiosul şi sinistrul Lestat şi cum a fost iniţiat, fără voia lui, în stilul de viaţa al unui vampir.Povestea lui se scurge printre străzile New Orleans-ului, definind momente cruciale, cum ar fi descoperirea copilei pierdute Claudia, pe care nu doreşte s-o rănească, dar o transformă într-un vampir, lucru nepermis pentru un copil de vârsta ei.Inteligenţa si pasiunile ei de femeie sunt prinse în trupul acela micuţ.Luis şi Claudia îşi formează o alianţă de nedestrămat, şi chiar se stabilesc pentru o perioadă in opulentul cartier francez.Louis îşi aminteşte lupta Claudiei de a se intelege pe ea insăşi şi ura pe care amândoi i-o poartă lui Lestat, care îi trimite în jurul lumii pentru a-i căuta pe alţii din neamul lor.Louis şi Claudia sunt disperaţi să-şi găseasca un loc al lor, de a-i gasi pe alţii care sa inţeleagă, şi pe cineva care să ştie ce şi de ce există.

Well. Eu am început s-o citesc şi îmi place la nebunie. E ceva diferit de Academia Vampirilor şi de Amurg. Şi oh my god, fetiţa aia are numele meu lol.
Sus In jos
http://pisiciverzi.blogspot.ro
Buterfly



feminin Pesti Pisica
Numarul mesajelor : 3
Varsta : 25
Logo Funny-Fantasy : Interviu cu un vampir Logofi10

Interviu cu un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu un vampir   Interviu cu un vampir Icon_minitimeSam 16 Apr 2011 - 11:29

si eu o citesc e superba un clasic a cartilor cu vampiri
Sus In jos
Aurelyon
writer
writer
Aurelyon

feminin Varsator Capra
Numarul mesajelor : 445
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Joburi/Distractii : traslator
Stare de spirit : pesimista
Logo Funny-Fantasy : Interviu cu un vampir Logofi10

Interviu cu un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu un vampir   Interviu cu un vampir Icon_minitimeMier 20 Apr 2011 - 11:53

Am citit/o si am recitit/o.
Eu am prima editie, cu Lestat. Louis si Claudia pe coperta.
Sus In jos
Hanako.
legendary writer
legendary writer
Hanako.

feminin Gemeni Caine
Numarul mesajelor : 14356
Varsta : 29
Localizare : Innsbruck.
Logo Funny-Fantasy : Interviu cu un vampir Logofi10

Interviu cu un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu un vampir   Interviu cu un vampir Icon_minitimeLun 2 Mai 2011 - 10:49

Si eu am cartea. La mine nu are poza pe coperta, o am de la Adevarul.
Sunt pe la pagina 50, nu prea am timp de ea dar imi place foarte mult. Imi vine sa nu o las din mana cand ma apuc sa mai citesc cateva pagini dar trebuie sa o las. Sper sa o pot termina si eu in weekend :x
Sus In jos
http://equinoxtime.blogspot.com
Pisica verde!
supreme master of words
supreme master of words
Pisica verde!

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 6054
Varsta : 27
Localizare : Bucureşti. O cameră cu vedere spre vis.
Joburi/Distractii : Arta dramatică, cititul, scrisul
Stare de spirit : măturătoare de praf de stele.
Logo Funny-Fantasy : Interviu cu un vampir Logofi10

Interviu cu un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu un vampir   Interviu cu un vampir Icon_minitimeMar 3 Mai 2011 - 6:54

^ şi eu o am tot pe aceea.

Nu-mi vine să cred cât m-am tot oprit din citit, din cauza şcolii. Abia de-am avut timp, dar am citit-o cu mare plăcere.
Sus In jos
http://pisiciverzi.blogspot.ro
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Interviu cu un vampir Logofi10

Interviu cu un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu un vampir   Interviu cu un vampir Icon_minitimeDum 8 Mai 2011 - 3:53

Am citit-o anul trecut, dar nu m-a impresionat. Am tot vazut-o laudata si probabil din cauza asta am avut asteptari prea mari.
Sus In jos
Asmodeus

Asmodeus

feminin Scorpion Sobolan
Numarul mesajelor : 28
Varsta : 27
Localizare : Brasov
Stare de spirit : Relaxat
Logo Funny-Fantasy : Interviu cu un vampir Logofi10

Interviu cu un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu un vampir   Interviu cu un vampir Icon_minitimeVin 1 Iul 2011 - 12:29

Prima mea carte din Cronicile Vampirilor.
Cred ca, dintre toate per total, mi-a placut cel mai putin. Poate pentru ca a fost prima, nu sunt sigura, dar stilul de scris al lui Anne Rice m-a cucerit efectiv. Inca e autoarea mea preferata, si toata povestea m-a impresionat intr-adevar. Mi se pare ca e ultima lucrare buna cu vampiri, ultima data cand vampirii nu au fost ceva comercial si adolescentin.

Cartea in sine a fost interesanta, cu toate ca inca consider ca e cea mai slaba dintre toate din Cronicile Vampirilor. Ma bucur ca am inceput cu ea.
Sus In jos
toxxik.bubble
best username
best username
toxxik.bubble

feminin Sagetator Sobolan
Numarul mesajelor : 70
Varsta : 27
Localizare : strict secret :>
Joburi/Distractii : statul in fata pcului
Logo Funny-Fantasy : Interviu cu un vampir Logofi10

Interviu cu un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu un vampir   Interviu cu un vampir Icon_minitimeJoi 14 Iul 2011 - 3:47

si eu am citit-o :X:X are aceiasi coperta si o am de la o tipa.

E cu mult mai diferita decat amurg si sincer imi place mult mai mult :X amurg este o poveste rromantica pe cand aceasta este mai mult horror si aventura :D
Sus In jos
Marionette
most active in MAY
most active in MAY
Marionette

feminin Berbec Tigru
Numarul mesajelor : 672
Varsta : 26
Localizare : Here `` <3
Logo Funny-Fantasy : Interviu cu un vampir Logofi10

Interviu cu un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu un vampir   Interviu cu un vampir Icon_minitimeJoi 21 Iul 2011 - 22:47

Am citit doar asa..de pe coperta. Nu am ajuns s-o cumpar.

E frumoasa?
Sus In jos
http://foru-girls.forumz.ro/
>Psychotron
master of words
master of words
>Psychotron

feminin Taur Sobolan
Numarul mesajelor : 3042
Varsta : 27
Localizare : :]
Joburi/Distractii : ţapu'
Stare de spirit : ţapi
Logo Funny-Fantasy : Interviu cu un vampir Logofi10

Interviu cu un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu un vampir   Interviu cu un vampir Icon_minitimeSam 23 Iul 2011 - 13:07

Cartea este extraordinara, te indragostesti pe loc de universul creat de Anne Rice si de personajele ei. Imi place cum imbina povestea vampirilor cu istoria. In materie de vampiri Anne Rice mi se pare ca este cea mai talentata scriitoare.
Sus In jos
http://last.fm/user/NuclearBoom
saranichuu
writer
writer
saranichuu

feminin Scorpion Caine
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 29
Logo Funny-Fantasy : Interviu cu un vampir Logofi10

Interviu cu un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu un vampir   Interviu cu un vampir Icon_minitimeDum 4 Sept 2011 - 1:31

Si eu am citit-o. Am editia de la Adevarul. Dupa mine este superba, cu vampiri clasici dar deloc plictisitori. Mi-a placut sa citesc despre toata acea istorie iar drama Claudiei mi-a placut cel mai mult. Nu m-am gandit niciodata astfel la corpul meu, la cum eu ma transform in femeie. Nu m-am gandit niciodata la dorinta ei de a fi femeie. Cred ca toti iubitorii de supranatural ar trebui sa inceapa cu Interviu cu un vampir. E un clasic dupa parerea mea.
Sus In jos
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words
lămâie verde

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Varsta : 30
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy : Interviu cu un vampir Logofi10

Interviu cu un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu un vampir   Interviu cu un vampir Icon_minitimeSam 15 Sept 2012 - 14:42

Am zis ca o citesc, asa cum zic cu multe carti, de-a ajuns lista mea cat a lui Mos Craciun. Chiar sunt curioasa si daca o citesc voi reveni c-o parere mai ampla.
Sus In jos
http://ervidetoamna.blogspot.com
Eolas!
ficfreak
Eolas!

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 30
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy : Interviu cu un vampir Logofi10

Interviu cu un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu un vampir   Interviu cu un vampir Icon_minitimeSam 1 Iun 2013 - 8:09

Este o particica din obsesia mea... Ah, Lestaaaat =P~
Am citit cartea cap-coada de doua ori, asa pasaje am recitit de zeci de ori si ma uit la film de fiecare data cand se difuzeaza la TV.
Sus In jos
Hyūga
best avatar
best avatar
Hyūga

feminin Rac Maimuta
Numarul mesajelor : 2705
Varsta : 31
Localizare : zona crepusculară,
Stare de spirit : :x
Logo Funny-Fantasy : Interviu cu un vampir Logofi10

Interviu cu un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu un vampir   Interviu cu un vampir Icon_minitimeVin 20 Dec 2013 - 18:43

Mmm, ce pot să spun? Mai întâi am văzut filmul, abia apoi am aflat că există o carte.
Mi s-a părut puţin greoaie, citeam în liceu şi comparativ cu prostiile de genul "Semnul", asta era ceva mai greu.
Mi-a plăcut foarte mult modul în care Anne Rice descria vampirii şi toate acţiunile lor. Aş fii vrut să citesc toate cărţile din seria asta, da' le-am găsit decât pe net (stând în provincie, într-un sat mic, biblioteca noastră este cam săracă) şi mi-a forţa ochii prea mult. oboseam repede şi când citeam de Nicholas Sparks şi toate astea.
O recomand
Sus In jos
http://addicted-k.blogspot.com
Continut sponsorizat




Interviu cu un vampir Empty
MesajSubiect: Re: Interviu cu un vampir   Interviu cu un vampir Icon_minitime

Sus In jos
 

Interviu cu un vampir

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-