Funny-Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Vei fi acolo?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words
lămâie verde

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Varsta : 30
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy : Vei fi acolo? Logofi10

Vei fi acolo? Empty
MesajSubiect: Vei fi acolo?   Vei fi acolo? Icon_minitimeVin 11 Mar 2011 - 11:04

Vei fi acolo? Nytv94

Un singur gest, şi totul ar fi putut arăta altfel.
Cine n-a visat să poată reveni în acel moment hotărâtor din trecut când fericirea era încă posibilă?


San Francisco. Elliott, un chirurg pasionat de meseria sa, nu s-a împacat niciodată cu moartea femeii iubite, Ilena, dispărută în urmă cu treizeci de ani.

Într-o bună zi, în urma unui concurs de împrejurări cu totul ieşit din comun, se întoarce în timp şi se întâlneşte cu tânărul care era el însuşi în urmă cu treizeci de ani. Revine în momentul hotărâtor în care un gest al său ar putea-o salva pe Ilena. Şi ar putea schimba soarta necruţătoare care l-a condamnat pentru totdeauna.

**
Daca mi-a placut Fata de hartie am zis s-o citesc si pe aceasta.Pare interesanta si cred ca toti ne-am putea regasi in personaje.
Sus In jos
http://ervidetoamna.blogspot.com
tuuliki
supreme master of words
supreme master of words
tuuliki

feminin Varsator Cal
Numarul mesajelor : 5973
Varsta : 33
Logo Funny-Fantasy : Vei fi acolo? Logofi10

Vei fi acolo? Empty
MesajSubiect: Re: Vei fi acolo?   Vei fi acolo? Icon_minitimeVin 11 Mar 2011 - 11:36

Nu reusesc sa inteleg cum ne-am putea regasi toti in situatia personajelor, nu din descrierea pe care ai pus-o tu cel putin, insa pare interesanta. Titlul ma atrage si coperta e frumoasa. As incerca sa citesc cateva pagini. De la ce editura e?
Sus In jos
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 31
Logo Funny-Fantasy : Vei fi acolo? Logofi10

Vei fi acolo? Empty
MesajSubiect: Re: Vei fi acolo?   Vei fi acolo? Icon_minitimeVin 11 Mar 2011 - 11:40

^ A spus ca ne-am putea regasi in personaje, nu in situatia lor.
Eu sunt sigura ca as fi incantata de ea, desi pot sa presimt ca, in final, el nu va reusi sa o aduca inapoi pe femeia iubita, pe principiul ca " asta a fost destinul ei, sa moara".
Sus In jos
tuuliki
supreme master of words
supreme master of words
tuuliki

feminin Varsator Cal
Numarul mesajelor : 5973
Varsta : 33
Logo Funny-Fantasy : Vei fi acolo? Logofi10

Vei fi acolo? Empty
MesajSubiect: Re: Vei fi acolo?   Vei fi acolo? Icon_minitimeVin 11 Mar 2011 - 13:12

Ah, ma scuzi. Am citit un pic anapoda.
Sus In jos
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words
lămâie verde

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Varsta : 30
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy : Vei fi acolo? Logofi10

Vei fi acolo? Empty
MesajSubiect: Re: Vei fi acolo?   Vei fi acolo? Icon_minitimeSam 15 Sept 2012 - 15:37

Mi-a placut foarte mult cartea, iar stilul autorului este simplist, cursiv si captivant. O recomand oricui.
Sus In jos
http://ervidetoamna.blogspot.com
fluturas;
legendary writer
legendary writer
fluturas;

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 23771
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Logo Funny-Fantasy : Vei fi acolo? Logofi10

Vei fi acolo? Empty
MesajSubiect: Re: Vei fi acolo?   Vei fi acolo? Icon_minitimeMar 8 Oct 2013 - 10:05

Una din cele mai bune cărţi ale lui Musso.
A fost genială, m-a emoţionat şi m-a adus la lacrimi. Prin ce trece omul ăla pentru a o face fericită pe femeie pe care a iubit.o, câte sacrificii face, nu ştiu dacă cineva ar fi capabil să se sacrifice nici chiar pentru persoana iubită, aşa cum a făcut-o el.
Sus In jos
http://valsulfluturilor.blogspot.com/
Continut sponsorizat




Vei fi acolo? Empty
MesajSubiect: Re: Vei fi acolo?   Vei fi acolo? Icon_minitime

Sus In jos
 

Vei fi acolo?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-