Funny-Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 P.S. Te iubesc

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : P.S. Te iubesc Logofi10

P.S. Te iubesc Empty
MesajSubiect: P.S. Te iubesc   P.S. Te iubesc Icon_minitimeJoi 2 Sept 2010 - 10:49

P.S. Te iubesc Iubesc-ahern-cecelia-41750


    Titlu: P.S. Te iubesc (sau in engleza, P.S. I love you <3)
    Autor: Cecelia Ahern
    Editura: All
    Anul aparitiei: 2007
    Nr. pagini: 448 pagini

    Cine spune ca iubirea e demodata? Indragostiti inca din copilarie, isi sorbeau cuvintele unul altuia, iar certurile lor se sfarseau in hohote de ras. Se vor casatori dar ...

    Cand Gerry moare, Holly este distrusa: iubitul, cel mai bun prieten, sprijinul ei, nu mai este. Dar Gerry a promis ca isi va veghea mereu dragostea. Si se tine de cuvant: el ii lasa lui Holly un pachet cu scrisori care, deschise pe rand, in fiecare luna, vreme de un an, o vor calauzi delicat sa ia viata de la capat.

    Pe masura ce deschide fiecare scrisoare, Holly intelege ca viata merge mai departe. Cu ajutorul prietenilor, al zgomotoasei si iubitoarei sale familii, ea invata sa rada, sa planga, sa cante, sa danseze, sa fie mai curajoasa ca niciodata. Vegheata de ingerul sau pazitor.

    P.S. Te iubesc este o poveste emotionanta, scrisa cu inocenta si caldura, despre iubire, despre durerea pierderii definitive a celui care este sufletul tau pereche, despre curaj, despre prietenie.



Deci, cartea este absolut GENIALA P.S. Te iubesc 14096 m-am indragostit din primele randuri, de cand am inceput sa o citesc, de ea. E superba si ma bucur ca am citit cartea inainte sa vad filmul, pe care l-am vazut la vreo 2,3 luni de cand am citit cartea. Filmul a fost frumos, mi-a placut, dar mai superba a fost cartea P.S. Te iubesc 712508
E foarte frumoasa, speciala si realista. Avem ce invata de aici, chiar daca poate nu am trecut prin ce-a trecut personajul principal, Holly.
Merita citita si vi-o recomand cu placere si fara regrete! Nu sa regretati, de fapt :P
Ma si miram cum de nu exista topic cu cartea asta!
Sus In jos
Makeachan

Makeachan

feminin Berbec Dragon
Numarul mesajelor : 31
Varsta : 36
Joburi/Distractii : carti, muzica and cute little furry animals :)
Stare de spirit : oscilez mereu........
Logo Funny-Fantasy : P.S. Te iubesc Logofi10

P.S. Te iubesc Empty
MesajSubiect: Re: P.S. Te iubesc   P.S. Te iubesc Icon_minitimeSam 4 Sept 2010 - 23:02

Si eu sunt de parerea ca a fost mult mai buna cartea decat filmul. Mai ales ca in carte relatia dintre membrii familiei lui Holly este mai descrisa mai amplu.
Mi-a placut mult cartea desi nu sunt genul care citeste "povesti de dragoste".
Sus In jos
http://makeamaus.blogspot.com
thesamwich
legendary writer
legendary writer
thesamwich

masculin Leu Cocos
Numarul mesajelor : 10449
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy : P.S. Te iubesc Logofi10

P.S. Te iubesc Empty
MesajSubiect: Re: P.S. Te iubesc   P.S. Te iubesc Icon_minitimeSam 4 Sept 2010 - 23:21

yukiiii vreau si eu cartea asta =))) mi-o imprumuti, te rog ?=))
[cred ca am vreo 3 carti pana acum care imi sunt imprumutate =))) ce porc sunt!]


filmul asta a fost genial :X cel putin, tipul asta irlandez a fost funny :))
mi-a placut foarte mult ideea :)
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : P.S. Te iubesc Logofi10

P.S. Te iubesc Empty
MesajSubiect: Re: P.S. Te iubesc   P.S. Te iubesc Icon_minitimeSam 4 Sept 2010 - 23:54

Nu am cartea, Cristi :( dar vreau sa mi-o cumpar, pentru ca mi-a placut foarte mult si vreao sa o am in mini-biblioteca din dormitorul meu P.S. Te iubesc 712508
Da, cartea a fost mult mai buna decat filmul, dar si filmul merita vizionat. Doar a jucat Gerard Butler in rol principal, ma rog la inceput P.S. Te iubesc 14096 P.S. Te iubesc 14096 P.S. Te iubesc 14096
Sus In jos
thesamwich
legendary writer
legendary writer
thesamwich

masculin Leu Cocos
Numarul mesajelor : 10449
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy : P.S. Te iubesc Logofi10

P.S. Te iubesc Empty
MesajSubiect: Re: P.S. Te iubesc   P.S. Te iubesc Icon_minitimeDum 5 Sept 2010 - 0:19

si eu vreau sa am o mini biblioteca :)), dar momentan cartile mele sunt amestecate in biblioteca mare :))

dar cu siguranta o vreau si pe-asta :x
Sus In jos
.Black Label
supreme master of words
supreme master of words
.Black Label

feminin Capricorn Cocos
Numarul mesajelor : 5024
Varsta : 30
Localizare : spitalul de nebuni unde toti nebunii sunt exaltati
Joburi/Distractii : music, PC, books, drawing &amp;amp; skate
Stare de spirit : egocentrica + narcisista
Logo Funny-Fantasy : P.S. Te iubesc Logofi10

P.S. Te iubesc Empty
MesajSubiect: Re: P.S. Te iubesc   P.S. Te iubesc Icon_minitimeDum 5 Sept 2010 - 11:23

cred ca mi-au recomandat vreo 4 persoane [pana acum] cartea asta :)). am vazut si filmul
m-a enervat faptul ca nu am gasit-o la biblioteca :-L. erau putine exemplare si toate imprumutate [damn!]
dar acum ca mi-ai starnit si mai mult curiozitatea, Yuki, am sa fac in asa fel sa o citesc ;))
Sus In jos
http://obs-for-passion.blogspot.com
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : P.S. Te iubesc Logofi10

P.S. Te iubesc Empty
MesajSubiect: Re: P.S. Te iubesc   P.S. Te iubesc Icon_minitimeDum 5 Sept 2010 - 13:41

te duc eu frumos la biblioteca metropolitana,unde poti sa-ti faci si permis si au acolo destule carti. eu acolo am dat de cartea asta,intamplator :))
si au vreo 2,3 exemplare daca nu ma insel. si oricum,verificam pe net daca e sa fie luata.
Sus In jos
tuuliki
supreme master of words
supreme master of words
tuuliki

feminin Varsator Cal
Numarul mesajelor : 5973
Varsta : 33
Logo Funny-Fantasy : P.S. Te iubesc Logofi10

P.S. Te iubesc Empty
MesajSubiect: Re: P.S. Te iubesc   P.S. Te iubesc Icon_minitimeDum 5 Sept 2010 - 14:02

Uhm n-am citit cartea. Am vazut numai filmul, care mi s-a parut ca a pus accentul foarte mult pe tristetea lui Holly. Poate asta e si centrul ideii, nu stiu, dar eu una n-as citi cartea daca e tratata la fel. Prea deprimant genul pentru mine.
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : P.S. Te iubesc Logofi10

P.S. Te iubesc Empty
MesajSubiect: Re: P.S. Te iubesc   P.S. Te iubesc Icon_minitimeMar 28 Sept 2010 - 23:46

merita :X e prea frumoasa :X
mi-am cumparat si cartea asta :X de abia astept sa o recitesc :X dupa ce termin cu "Bestia" recitesc asta :X
prea frumoasa.
Sus In jos
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 31
Logo Funny-Fantasy : P.S. Te iubesc Logofi10

P.S. Te iubesc Empty
MesajSubiect: Re: P.S. Te iubesc   P.S. Te iubesc Icon_minitimeJoi 12 Mai 2011 - 7:38

Am auzit de film dar nu auzisem de carte. daca spuneti ca e mai frumoasa cartea, atunci probabil merita sa o citesc :)
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : P.S. Te iubesc Logofi10

P.S. Te iubesc Empty
MesajSubiect: Re: P.S. Te iubesc   P.S. Te iubesc Icon_minitimeJoi 12 Mai 2011 - 11:27

Intotdeauna... cartea e mai buna decat filmul, doar e originalul, nu? Si tu ziceai asta, mai demult, parca. Sys :-" ... Anyway, mai intai cartea si apoi filmul :D
Sus In jos
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words
lămâie verde

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Varsta : 30
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy : P.S. Te iubesc Logofi10

P.S. Te iubesc Empty
MesajSubiect: Re: P.S. Te iubesc   P.S. Te iubesc Icon_minitimeMar 15 Mai 2012 - 6:09

Am citit cartea si a fost simpatica, desi nu pot sa zic ca m-a lasat masca sau ceva. Insa e o lectura draguta care isi are locul ei, iar ideea desi nu e foarte originala fost destul de bine pusa in context.
Sus In jos
http://ervidetoamna.blogspot.com
fluturas;
legendary writer
legendary writer
fluturas;

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 23771
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Logo Funny-Fantasy : P.S. Te iubesc Logofi10

P.S. Te iubesc Empty
MesajSubiect: Re: P.S. Te iubesc   P.S. Te iubesc Icon_minitimeMar 16 Iul 2013 - 9:48

Am citit cartea în cadrul campaniei vALLuntar care s-a desfăşurat în primăvară şi pot să spun că această carte m-a emoţionat până la lacrimi. Rar găsesc câte o carte care să mă facă să mă gândesc cu adevărat la cum ar fi viaţa fără unele persoane. Modul în care Garry nu a lăsat-o singură nici după ce a murit, cele 10 plicuri cu scrisori pe fiecare lună. A fost o carte foarte emoţionantă, şi finalul a fost plin de speranţă. Mi-a plăcut mult modul în care a fost scrisă, o carte deosebită.
Sus In jos
http://valsulfluturilor.blogspot.com/
Continut sponsorizat




P.S. Te iubesc Empty
MesajSubiect: Re: P.S. Te iubesc   P.S. Te iubesc Icon_minitime

Sus In jos
 

P.S. Te iubesc

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Te iubesc
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-