Funny-Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Chemarea strabunilor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
fluturas;
legendary writer
legendary writer
fluturas;

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 23771
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Logo Funny-Fantasy : Chemarea strabunilor Logofi10

Chemarea strabunilor Empty
MesajSubiect: Chemarea strabunilor   Chemarea strabunilor Icon_minitimeMier 25 Aug 2010 - 7:54

Chemarea strabunilor 67-Strabunilor

Autor: Jack London
Editura Corint
ISBN 973-653-427-8
Numar pagini 96
An aparitie 1903

Inspirat din viata animalelor, ca si "Colt Alb", romanul are în centrul actiunii stradania personajului principal de a supravietui într-o lume ostila, de a-si impune personalitatea. Buck, "eroul" din "Chemarea strabunilor", este un câine care poarta în vene sângele stramosilor sai nordici. Furat de la stapâni si având de înfruntat rautatea oamenilor, Buck îsi afla în cele din urma salvarea în mijlocul semenilor sai salbatici.
Sus In jos
http://valsulfluturilor.blogspot.com/
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 31
Logo Funny-Fantasy : Chemarea strabunilor Logofi10

Chemarea strabunilor Empty
MesajSubiect: Re: Chemarea strabunilor   Chemarea strabunilor Icon_minitimeMier 25 Aug 2010 - 8:42

Asta suna ca o carte pe care mi-ar recomanda-o mama. Tin minte ca am incercat, cand eram mica, sa citesc "Colt Alb", dar nu mi-a placut. Inca nu stiu ce impresie mi-ar lasa Jack London, dar am atata timp sa citesc romane de ale lui.
Sus In jos
5th avenue
legendary writer
legendary writer
5th avenue

feminin Pesti Caine
Numarul mesajelor : 22186
Varsta : 30
Localizare : Constanta
Joburi/Distractii : One Republic, Ski Jumping
Stare de spirit : lost.
Logo Funny-Fantasy : Chemarea strabunilor Logofi10

Chemarea strabunilor Empty
MesajSubiect: Re: Chemarea strabunilor   Chemarea strabunilor Icon_minitimeMier 25 Aug 2010 - 8:57

Am si eu cartea, dar nu m-a tentat niciodata sa o citesc. Am citit Colt Alb la indemnul tatei si nu mi s-a parut cine stie ce.
Poate o voi citi cand nu o sa am ce face :).
Sus In jos
http://rebellionabsentee.blogspot.com
fluturas;
legendary writer
legendary writer
fluturas;

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 23771
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Logo Funny-Fantasy : Chemarea strabunilor Logofi10

Chemarea strabunilor Empty
MesajSubiect: Re: Chemarea strabunilor   Chemarea strabunilor Icon_minitimeMier 25 Aug 2010 - 9:01

Mie mi-a placut foarte mult cartea, mai mult decat Colt Alb pe care am citit-o cand aveam vreo 11 ani.
Cartea asta am citit-o cand a aparut la adevarul si am citit-o din curiozitate, la inceput credeam ca e despre un trib sau ceva de genu, dar nu a fost deloc asa, si finalul e chiar foarte frumos. Si probabil mi-a placut mai mult decat Colt Alb pt ca nu m-a pus mama sa o citesc :))
Mi-a placut la final de ultimul lui stapan, care pana al urma a murit parca, si de asta a si plecat cainele in salbaticie:-?
Sus In jos
http://valsulfluturilor.blogspot.com/
thesamwich
legendary writer
legendary writer
thesamwich

masculin Leu Cocos
Numarul mesajelor : 10449
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy : Chemarea strabunilor Logofi10

Chemarea strabunilor Empty
MesajSubiect: Re: Chemarea strabunilor   Chemarea strabunilor Icon_minitimeMier 25 Aug 2010 - 9:02

lol, eu mereu imi dau seama ca am o copilarie trista :))
am citit moby dick si nu mi-a placut. am citit cuore si nu mi-a placut :))
si tot vad ca nu am citit ce e esential :))

sabi, eu zic sa ne facem un club de oameni tristi :))
Sus In jos
Deecs` <3
lil' speller
lil' speller
Deecs` <3

feminin Scorpion Sobolan
Numarul mesajelor : 72
Varsta : 27
Localizare : Honolulu`
Stare de spirit : Visatoare <3
Logo Funny-Fantasy : Chemarea strabunilor Logofi10

Chemarea strabunilor Empty
MesajSubiect: Re: Chemarea strabunilor   Chemarea strabunilor Icon_minitimeLun 6 Sept 2010 - 13:46

Am citit cartea asta acum vreun an si mi`a placuit foarte mult desi in porimele 100 de pagini mi s`a parut destul de dura <3 !
Merita citita , e mai buna ca "Colt Alb" , parerea mea !
Sus In jos
lămâie verde
supreme master of words
supreme master of words
lămâie verde

feminin Fecioara Cocos
Numarul mesajelor : 9372
Varsta : 30
Localizare : in my mind
Joburi/Distractii : yaoi, scris, carti, anime, muzica
Stare de spirit : neutra
Logo Funny-Fantasy : Chemarea strabunilor Logofi10

Chemarea strabunilor Empty
MesajSubiect: Re: Chemarea strabunilor   Chemarea strabunilor Icon_minitimeDum 27 Mai 2012 - 1:04

O cartulie ce nu trebuie sa lipseasca din lecturile unui copil, insa eu n-am citit-o cum nu mi-a placut nici Colt alb. Cred ca la acea varsta citeam carti mult mai complexe, desi nu foarte, cum ar fi Ciresarii, dar asta e alta poveste.
Sus In jos
http://ervidetoamna.blogspot.com
Eolas!
ficfreak
Eolas!

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 30
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy : Chemarea strabunilor Logofi10

Chemarea strabunilor Empty
MesajSubiect: Re: Chemarea strabunilor   Chemarea strabunilor Icon_minitimeSam 1 Iun 2013 - 1:17

Superb! Nu imi imaginam ca este bazata pe viata animalelor <3 si plus ca ador legaturile de sange si chemarea looooor!!! Prietenul meu trebuie sa citeasca asta si VA ROG DIN SUFLET, UNDE O POT GASI???
Normal ca tot printre ai sai isi gaseste locul; e un de de acasa...
Sus In jos
TheCat
lil' speller
lil' speller
TheCat

feminin Taur Caine
Numarul mesajelor : 90
Varsta : 29
Logo Funny-Fantasy : Chemarea strabunilor Logofi10

Chemarea strabunilor Empty
MesajSubiect: Re: Chemarea strabunilor   Chemarea strabunilor Icon_minitimeJoi 16 Apr 2015 - 13:06

Am citit-o intr-o vara. Nu mai citisem pana atunci o carte cu un subiect de genul. Stiu ca cel mai tare mi-a placut o scena dintr-o povetire din carte in care un om schiop se lupta cu un lup bolnavicios si isi infige dintii in gatul lupului in incercarea disperata de a supravietui.
Sus In jos
Continut sponsorizat




Chemarea strabunilor Empty
MesajSubiect: Re: Chemarea strabunilor   Chemarea strabunilor Icon_minitime

Sus In jos
 

Chemarea strabunilor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-