Funny-Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Nr.3-August 2010

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
missB.
supreme master of words
supreme master of words
missB.

feminin Balanta Caine
Numarul mesajelor : 8669
Varsta : 29
Localizare : tumblr
Joburi/Distractii : exo
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeLun 16 Aug 2010 - 10:48

Deci dupa cateva zile ale mele de munca am reusit sa termin revista. Tin sa mentionez ca designul imi apartine in totalitate, nu am fost ajutata deci si prin urmare l-am facut singuta.

Yuki are sa va spuna ceva:
Citat :
vrem comentarii bune, dar si proaste; nu vrem cearta sau discutii, prin urmare nu vrem sa primim cuvinte urate din partea voastra. Daca vreti sa criticati urat sau sa va bateti joc de munca redactiei, mai bine nu downloadati sau nu postati pe aici (orice comentariu urat va fi sters de mine). Am muncit si am facut ce-am putut. Nu suntem perfecti, dar speram sa va placa. Va multumim!

Creditete sunt pe ultima pagina :D

Bun am pus revista pe issuu ca sa arate chiar ca o revista, dar dupa ceva timp se sterge asa ca... si e si o problema.. mi le-a incurcat la pdf si a iesit putin ciudat, dar puteti sa ma scuzati pentru o pagina gresita asai?:D

http://issuu.com/vignette/docs/revista_funny-fantasy


si pdf-ul de downloadat care nu expira:D
http://www.mediafire.com/?gp227r0kj8taw8o
Sus In jos
http://cocainemilk.deviantart.com/
thesamwich
legendary writer
legendary writer
thesamwich

masculin Leu Cocos
Numarul mesajelor : 10449
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeLun 16 Aug 2010 - 10:59

mie mi-a placut per total.
cel mai mult articolul despre new orleans :)

dar ceea ce vroiam sa mai adaug, pe langa asta, e ca e putin cam incarcat cu text.
daca era mai aerata pagina, era perfect.

in rest, totul a fost super :)
arata foarte bine.

felicitari :)
Sus In jos
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 32
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeLun 16 Aug 2010 - 11:14

Mie imi place revista de luna aceasta si felicitari Dana pentru design, pentru ca l-ai facut :X
Mi-au placut multe articole: istoria forumului, cel despre dragoste si pagina de jurnal...
Per total e un numar foarte bun, desi ar mai fi putut fi vreo doua -trei articole pe acolo.
Bravo, fetelor :X
Sus In jos
missB.
supreme master of words
supreme master of words
missB.

feminin Balanta Caine
Numarul mesajelor : 8669
Varsta : 29
Localizare : tumblr
Joburi/Distractii : exo
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeLun 16 Aug 2010 - 11:15

eu am mai facut un articol in plus, dar nu puteam sa mai fac ca deja facusem 6 chestii plus designu si na :D
Sus In jos
http://cocainemilk.deviantart.com/
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 32
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeLun 16 Aug 2010 - 11:16

E super ok si ce ai facut pana acum, ai dat o mare mana de ajutor :)
Nici macar nu stiam ca se lucreaza la o noua editie...
Sus In jos
fluturas;
legendary writer
legendary writer
fluturas;

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 23771
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeLun 16 Aug 2010 - 11:22

Mia- placut cum v-a ieist revista. Se vede ca ati muncit.
Dana ai facut o treaba foarte buna cu designul si primul articol despre istoria Funny Fantasy care mi-a placut foarte mult.
Si restul articolelor au fost foarte dragute, interviul luat lui Mire, pagina de jurnal, blogurile. Pot spune ca e cea mai reusita revista din toate, mai ales ca aspect.
Sus In jos
http://valsulfluturilor.blogspot.com/
Vera Verto
master of words
master of words
Vera Verto

feminin Balanta Caine
Numarul mesajelor : 3858
Varsta : 29
Localizare : Wuerzburg
Joburi/Distractii : vintage, books, fashion, coffee
Stare de spirit : cheap & cheerful !
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeLun 16 Aug 2010 - 12:03

Oh, cat de dragut e numarul :x.
Mi-au placut articolele in special istoria forumului, articolul despre New Orleans si hi5 vs. twitter & bloguri :). M-a distrat parerea Ynei despre Hi5 :)).
Felicitari Dana ptr design :) arata f bine :x si felicitari si celorlalti ptr muca depusa >:D<.
Sus In jos
Jane Doe
miss funny-fantasy
miss funny-fantasy
Jane Doe

feminin Taur Mistret
Numarul mesajelor : 20195
Varsta : 29
Localizare : Westeros
Joburi/Distractii : Watching movies, reading books, meeting people
Stare de spirit : Cheerful
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeLun 16 Aug 2010 - 12:44

Revista arata ok, sincera sa fiu nu am stat sa o citesc pe toata. Doar ca la istoria cu funny am ceva de obiectat. Dana, corecteaza-ma daca gresesc, dar eu retin clar acel topic: primele 10 ficuri:) nu 5.

Apoi, eu nu prea agreez coperta pentruc a e cu un asiatic, si eu nu cred ca toata revista are legatura cu ei... Ma rog, arata ok, da' nu prea imi convine mie.

Si inca ceva: oi fi eu proasta, da' pe ce pagina e articolul cu twitter si hi5?!
Sus In jos
missB.
supreme master of words
supreme master of words
missB.

feminin Balanta Caine
Numarul mesajelor : 8669
Varsta : 29
Localizare : tumblr
Joburi/Distractii : exo
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeLun 16 Aug 2010 - 13:46

da imi pare rau :) am gresit si am scris 5... my bad

initial am pus him pe coperta, dar yuki a spus ca nu vrea cu him si m-a lasat sa aleg... totusi am facut pe placul tuturor si pentru ca am pus si eu o poza cu ce imi place imi sari in cap... nu m-a ajutat nimeni sa fac in cateva zile atatea chestii sa stii si nu e atat de usor pe cat pare :)

si twitter vs hi5 e pe pagina 6 respectiv 7 :)
Sus In jos
http://cocainemilk.deviantart.com/
Jane Doe
miss funny-fantasy
miss funny-fantasy
Jane Doe

feminin Taur Mistret
Numarul mesajelor : 20195
Varsta : 29
Localizare : Westeros
Joburi/Distractii : Watching movies, reading books, meeting people
Stare de spirit : Cheerful
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeLun 16 Aug 2010 - 13:55

Stai 2 secunde ca nu ti-am sarit deloc in cap. Eu te inteleg ca ai muncit, si ca sa nu spui ca ai aprecierea mea sau ca am ceva cu tine: felicitari pentru design-ul dragut.

E o diferenta intre nemultumire si revolta. Mie nu mi se pare ca e o coperta reprezentativa pentru un numar de vara, oricat de mult pe tine te-ar incanta poza. Ca asa imi puneam si eu pe coperta o poza cu Brian Molko, scriam un articol despre el si gata...
Mi-am spus o parere pentru ca din cate am citit acolo: si pareri bune si parere proaste. Uite, scuze ca te-am criticat si imi retrag cuvintele, dar mie oricum nu poti sa-mi impui gusturile tale.
Hai sa incheiem oricum topicul pentru ca nu ajungem nicaieri. Tu ai muncit, eu te apreciez etc. Mi-am spus o parere si data viitoare mi-o abtin.

Si btw, eu am revista de la Andra si la mine, cat si la ea lipsesc paginile 6-7.
Sus In jos
missB.
supreme master of words
supreme master of words
missB.

feminin Balanta Caine
Numarul mesajelor : 8669
Varsta : 29
Localizare : tumblr
Joburi/Distractii : exo
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeLun 16 Aug 2010 - 15:37

o sa refac pdf-ul maine dimineata cand intru si inlocuiesc si linku...
Sus In jos
http://cocainemilk.deviantart.com/
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeLun 16 Aug 2010 - 22:40

Banuiesc ca pdf-ul pe care ni l-a aratat Dana ieri (inainte sa publice nr. 3 pe forum) e acelasi cu cel din link-ul de mai sus (nu vad de ce ar face altul :)) mda). Daca e asa, atunci... paginile 6-7 sunt cu articolul Hi5 vs Twitter. Si pe issus ala tot este acolo. Cum de voua va lipseste?
Mah, si eram sigura ca o sa se interpreteze aiurea, folosindu-se moduri cat mai subtile. Nu am chef de discutii inutile, pentru ca asta sunt practic, dar mai adaug: va rog frumos, daca aveti de gand sa veniti cu urmatoarea propozitie "nu am stat sa o citesc pe toata." (scuze ca dau quote dl tine, wori, dar stiam ca mai trebuia sa adaug ceva) in comentariul vostru, chiar va rog sa va nu mai obositi si sa pierdeti timpul rasfoind o revista virtuala :) si cand am zis ca daca vad cearta pe aici, sterg orice post, apoi asa fac.
Apoi, in legatura cu coperta: mie mi-a placut cum a iesit si nu m-a deranjat ca-i asiatic. Putea sa fie si neamt ca nu ma deranja. Nu am vrut coperta cu HIM, pentru ca nu am vrut. Data viitoare o sa am grija sa aleg eu poza sau sa caut mai multe si sa supunem la vot in redactie. Daca se face un articol cu o formatie sau se face un rezumat despre un serial, nu inseamna ca trebuie sa reprezinte coperta. Nici vorba. Am lasat coperta asa cum a facut-o Dana si am lasat-o sa aleaga, pentru ca mi-a placut. A fost subtil si nu iese in evidenta fata asiaticului. Si cu culorile de pe background e ok. Imi place.

Multumim pentru pareri.
Sus In jos
Iris Alekseeva
word addict
word addict
Iris Alekseeva

feminin Balanta Mistret
Numarul mesajelor : 2210
Varsta : 28
Localizare : la rasarit de Spitalul 9
Stare de spirit : in the la-la land
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeMar 17 Aug 2010 - 0:18

Am citit si eu revista si trebuie sa va felicit pentru forma ei. Este superba. Design-ul este pur si simpu perfect, subiectele sunt atractive si am dat de interviul meu O.o .Asta da soc :)). Insa, atunci cand il downloadezi in forma pdf, nu se mai vede articolul despre hi5 si twiter. Pe issu da, in pdf nu. Mai sunt cateva greseli de scriere, probabil din tastatura, dar nu se observa.
A, si preferata mea este pagina despre formatiile koreene.
Va felicit inca o data fetelor si tineti-o tot asa :X.


PS:Va ador coperta!
Alt PS: Unde este posterul Nr.3-August 2010 774677 ?
Sus In jos
http://marmeladelady.blogspot.com/
Hanako.
legendary writer
legendary writer
Hanako.

feminin Gemeni Caine
Numarul mesajelor : 14356
Varsta : 29
Localizare : Innsbruck.
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeMar 17 Aug 2010 - 0:31

Mire posterul este dupa articolul cu HIM:)
Sus In jos
http://equinoxtime.blogspot.com
Maiden Of Strings
master of words
master of words
Maiden Of Strings

feminin Taur Capra
Numarul mesajelor : 4840
Varsta : 33
Localizare : Brasov
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeMar 17 Aug 2010 - 0:47

nici nam observat ca e asiatic ala :)))) da mi-a placut coperta :X
culoriile inspecial
felicitarii Dana pentru ea si restul
am citit-o ieri insa imi era prea somn sa zic ceva
mi-a placut istoria forumului, parca am vazut si rubrica hi5 vs twiter dar e cea de pe site
postarul insa nu l-am vazut :-?
HIM am adorat interviul, il ador pe tip :X
m-ai cam ofticat yuki cand am citit ca nu l-ai lasat pe coperta dar nah este o revista fara o tema anume ( ma refer muzica, vedete)
anyway m i-a placut extrem de mult revista, cel mai mult la design-ul de la Him, acolo a fost facut superb :X
si Dana nu baga in seamna commuriile rautacioase, ai mu ncit la ea mai mult singura, si stiu cum e, so good job >:D<
Sus In jos
http://snowinwinter.deviantart.com/
missB.
supreme master of words
supreme master of words
missB.

feminin Balanta Caine
Numarul mesajelor : 8669
Varsta : 29
Localizare : tumblr
Joburi/Distractii : exo
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeMar 17 Aug 2010 - 0:50

yuki am facut alt pdf pentru ca nu era proza andrei pentru ca ieri mi-a dat-o si am omis ala, dar dau edit dupa ce vin de la magazin si pun linkul bun si sus si aici :">

p.s: e asiatic tipu de pe coperta si daca va intereseaza e saga de la alice nine adica cel din animatia mea
Sus In jos
http://cocainemilk.deviantart.com/
Isit.
passionate writer
passionate writer
Isit.

feminin Taur Mistret
Numarul mesajelor : 1425
Varsta : 29
Localizare : Gomora
Stare de spirit : hectic. :)
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeMar 17 Aug 2010 - 1:50

Am mai trecut si eu pe forum si chiar m-am bucurat cand am vazut ca a aparut un numar nou al revistei. De luni bune ma tot gandeam cand o sa apara unul.

Felicitari Dana, designul e superb, nu ma asteptam sa iasa atat de bine; cred ca este cel mai bun numar de pana acum. ;) Mi-a placut articolul despre istoria forumului si cel legat de formatiile coreene, desi nu ma dau in vant dupa fenomenul asta. Ati facut o treaba foarte buna, totul mi s-a parut perfect. Daca ar fi fost sa schimb ceva, ar fi fost coperta; nu fiindca nu imi place tipul (e chiar dragut ;x), dar, dupa cum a spus si alex, as fi optat pentru ceva mai 'estival'. ;) In rest, totul a fost foarte fain. Putem spune ca a meritat asteptarea.

Astept urmatorul numar, care sper ca nu se va lasa atat de mult asteptat precum acesta. ^^
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeMar 17 Aug 2010 - 2:22

Numarul urmator o sa apara in toamna. Am si precizat la topicul important de la sectiunea revistei ca vom face cate un nr. pentru fiecare anotimp, cum ar veni. Deci o sa apara la sfarsitul lui noiembrie sau la jumatatea lunii noiembrie. Vedem noi.
Sus In jos
Jane Doe
miss funny-fantasy
miss funny-fantasy
Jane Doe

feminin Taur Mistret
Numarul mesajelor : 20195
Varsta : 29
Localizare : Westeros
Joburi/Distractii : Watching movies, reading books, meeting people
Stare de spirit : Cheerful
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeMar 17 Aug 2010 - 4:45

Yuki, era ora 1 noaptea cand am postat eu. La o ora de aia, avand in vedere ca nu statusem in casa, ci iesisem afara si eram obosita, nu cred ca ma puneam sa citesc toata revista. Si nu cred ca m-am luat de toata revista spunand: nu am stat sa o citesc pe toata, dar aia cred ca nu e bine, aia cred ca nu e bine.

Nu e nevoie sa imi spui sa nu mai rasfoiesc revista, dar am s-o iau de acum ca pe o sugestie si nu o sa mai citesc ce scrieti voi acolo. Atunci cand ai postat : vrei si pareri proaste, si pareri bune, trebuia sa iei in calcul si posibilitatea unei pareri proaste. Si uite ca s-a intamplat ca parerea aia sa fie de la mine. Eu inteleg ca ati muncit, nu mai trebuie sa imi spuna toata lumea: e mult de munca, pentru ca stiu cum e, si iti repet: nu am facut sa spun decat ca nu-mi place coperta pentru ca are un asiatic pe ea si nu mi se pare reprezentativa.

Daca ma luam de ceva mai grav atunci intelegeam de ce imi spui sa nu mai rasfoiesc o revista virtuala, dar asa nu. Si ok, gata, am bagat la cap.

Munca placuta in continuare si nu o sa-mi mai fac aparitia de acum in colo prin topicul asta.
Sus In jos
BanShee
legendary writer
legendary writer
BanShee

feminin Capricorn Maimuta
Numarul mesajelor : 17159
Varsta : 31
Joburi/Distractii : Reading :]
Stare de spirit : In the mood for something BIG.
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeVin 20 Aug 2010 - 16:35

so...am stat si eu si am citit revista "Din scoarta-n scoarta" cum se spune.

Este o revista reusita siiii va felicit pentru rezultatul obtinut. Articolele au un continut interesant, sunt bine structurate iar asezarea-n pagina este, de asemenea, exceptionala. Sunt de acord cu persoanele care au afirmat mai sus ^ ca este cel mai bun numar.
E interesant site-ul pe care ati postat-o ca "revista".

Mi-a placut mult interviul Yanei. Cred ca "are stofa" de reporter. A fost nororcoasa sa aiba un partener de discutie la inaltime. Mi-a placut raspunsul la intrebarea "Care este numarul tau norocos?". Foarte frumos raspuns, Mire >:D<

Articolul despre istoria forumului a fost bun siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii mi-a placut si pagina de jurnal a Silviei.

Controversata coperta...cred ca arata ok. Ai reusit sa-i dai aerul ala de revista gen "Ok!" sau mai stiu eu care prin "!Exclusiv"-ul ala plasat acolo.

Ah, nici eu nici Alexa nu ne-am fi dorit ca fata mea sa fi fost acolo, desi daca chiar iti doreai cu atata ardoare sa ma plasezi in revista m-ai fi putut contacta personal si ti-as fi raspuns cu placere.

[21:39:13 18/08/10] †vignette. : bai ce m-a enervat alexa
[21:39:20 18/08/10] †vignette. : cu coperta
[21:39:27 18/08/10] †vignette. : data viitoare
[21:39:39 18/08/10] †vignette. : sa faca ea coperta si sa o puna pe prea venerata si prea marita ally
[21:39:44 18/08/10] †vignette. : sa o scuipe toti in gura
[21:39:49 18/08/10] †vignette. : ><
[21:40:44 18/08/10] insanity. : p mn m enerveaza ala xD


Bravo, Dana! Ai reusit din nou sa demonstrezi cat poti. Ar trebui sa inveti sa accepti criticile si sa-ti controlezi limbajul vulgar, ca sa nu spun de mahala, macar pe forum. Ah, si inca ceva: "preamarita" se scrie legat. Doar informativ.
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeVin 20 Aug 2010 - 22:18

Spune-mi si mie, Ally: ce vrei sa demonstrezi cu copy/paste-ul conversatiei de la Chat la care toata lumea are acces si nu cred eu ca nu au citit ce-am vorbit noi acolo. Apoi, se stia sau se stie deja faptul ca eu nu o suport pe Ala din cauza atitudinii pe care o are pe forum si obsesia asta pentru a fi nr. 1 (dar am lasat-o balta si nici ca ma mai intereseaza; poate sa fie si prima de pe glob la Most Active User ca nu-mi pasa; imi pierd timpul si energia degeaba) si se mai si stia ca pe Dana a deranjat-o comentariul Alexei. Era absolut necesar sa dai copy/paste, nu? Eu nu vreau discutii de-astea sau conversatii in topicul asta. Aici comentam doar ce are legatura cu continutul revistei, nu conversatii de pe chat sau mess sau ce se mai discuta prin pm, ok? Nu vreau sa vad comentariu (care precis o sa apara) legat de postul lu' Ally sau al meu ca-l sterg. Vreti sa comentati continutul revistei, bine. Nu vreti si aveti altceva de spus care nu are legatura cu revista, nu va obositi sa postati ca sterg postul. Puteti sa va plangeti la Nemultumiri, nu aici.Multumesc.
Sus In jos
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeVin 20 Aug 2010 - 23:28

M-am uitat in revista acum cateva zile, dar nu am postat.
Nu stiu daca ceilalti membrii ai redactiei au vazut revista inainte de a fi postata pe forum. Eu aici am vazut-o pentru prima data deoarece am fost plecata.

Imi place foarte mult cum arata. Nu ma asteptam sa iasa atat de bine. Felicitari, Dana, pentru efortul depus, ti-a iesit foarte bine.
Nu ma deranjeaza coperta, din moment ce e atat de secsoasa :X , insa le dau dreptate si celor care spun ca ar fi putut fi ceva mai estival.

Credeam ca intrebarile si raspunsurile la acestea pe care ni le-ai cerut prin PM mie si Biei vor aparea in revista ca un interviu, nu ca un articol, Dana :-? . Ma rog, si asa e bine, dar (acum sper sa nu te enervezi si pe mine :P) sunt de parere ca mai ai de lucrat la exprimare.

Interviul luat de Yana Mirei imi place mult. Ally are dreptate, Yana are stofa de reporter.

Weeeell, abia astept sa incepem sa lucram la viitorul numar xD .
Sus In jos
missB.
supreme master of words
supreme master of words
missB.

feminin Balanta Caine
Numarul mesajelor : 8669
Varsta : 29
Localizare : tumblr
Joburi/Distractii : exo
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 1:36

off: Bravo mie ca sunt vulgara, macar am mai multi prieteni care nu sunt de forma:) puteti sa ma faceti in cate feluri vreti nu ma intereseaza, am si spus-o pe mess, dar o spun si aici: nu ma mai intereseaza persoanele de pe forumu asta, nu ma mai intereseaza daca ma cred asa si pe dincolo, in plus nu trebuia sa dai copy-paste, asta arata cat de disperata esti sa arati lumii cat de vulgara si de nenorocita sunt eu, oricum multi cred asta si nu ma intereseaza, am prieteni mei de pe forumu asta care abea daca mai sunt activi din motive clare :) Trebuia sa postezi aici nu? Puteai sa te duci la reclamatii, chiar daca chestia a fost in chat si nu exista nici o regula a chatului, sa imi dea warn ca sa te simti implinita.


on: silvia trebuia sa fac articol nu interviu:)) si daca era sa pun intrebarile si raspunsurile imi lua putin mai mult de doua pagini daca scriam cu marimea normala a fontului si iti dai seama ca nu vroiam sa sterg bucati si stiu ca te-ai straduit sa pui diacritice :"> si imi cer scuze ca te-ai ostenit atat, dar m-am gandit ca o istorie e mai bine sa fie povestita fara intrebari si raspunsuri. Corecteaza-ma daca gresesc :D
Sus In jos
http://cocainemilk.deviantart.com/
Jane Doe
miss funny-fantasy
miss funny-fantasy
Jane Doe

feminin Taur Mistret
Numarul mesajelor : 20195
Varsta : 29
Localizare : Westeros
Joburi/Distractii : Watching movies, reading books, meeting people
Stare de spirit : Cheerful
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 2:17

Citat :
nu exista nici o regula a chatului, sa imi dea warn ca sa te simti implinita.

Pardoon ?/:) Chat-ul e public, asa ca orice persoana care intra acolo si da click pe arhiva poate vedea ce ati vorbit voi. Si nu-mi pasa ca o sa-mi stearga Yuki postul, din momentul in care Dana m-a jignit pe mine si pe Ally atunci nu pot sa ma abtin.
Daca voiai sa fac eu coperta iti raspundeam cu placere, si nu, nu voiam sa pun fata lui Ally acolo doar pentru ca mie mi-ar fi placut, sunt useri care nu suporta toate gusturile mele.

Iar din comentariul tau si al lui Yuki reiese faptul ca voi nu considerati ceea ce ati facut ca fiind ceva grav. Deci mai mult incalca regulile Ala ca posteaza asa mult, si voi mergeti la parere proasta, dar din momentul in care Dana spune "sa o scuipe toti in gura", nu e asa mare chestie.
Si Yuki, daca stiau toti ca Dana s-a enervat de la revista, atunci nu cred ca toata lumea stia ca ea voia ca toti sa o scuipe pe Ally in gura. mai ales ca ea nu era deloc implicata in faza asta. Trebuie sa o jignesti doar pentru ca e prietena mea ?


On: am citit si eu revista, din nou si mi-a placut mult interviul cu Mire, cel mai dragut a fost raspunsul la intrebarea "ai un numar norocos". Sper sa mai fie ceva de genul si pe viitor :) Dar pana in toamna mai e ceva de asteptat ;))
Sus In jos
Andrra
supreme master of words
supreme master of words
Andrra

feminin Leu Mistret
Numarul mesajelor : 6160
Varsta : 28
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 2:27

fratilor terminati cu cearta :|
ok, dana a facut coperta cu un asiatic asa cum i-a placut. yuki a zis ca e buna si a ramas asta. voi ati comentat ca nu v-a placut. asta a fost ok. dar ok era si ca dana sa se enerveze la faza asta, iar ce a zis acolo poate e chiar putin pe langa ce a simtit. nu stiu de ce a fost nevoie sa dai copy-paste, poate de disperare cum au zis si fetele. pe bune acum, era normal sa se enerveze, ce voiati sa zica? si acum dati-i in cap ca a spus-o pe chat unde pot vedea toti si nu s-a ascuns ca restul de pe forum si a zis fix ceea ce crede. nu mi se pare deloc ok ceea ce faceti voi acum, da e normal sa va enervati la randul vostru dar nici sa faceti un scandal din asta cum nici ea atunci nu a facut.
asa ca inchideti subiectul mai bine ca asa cum v-ati enervat voi acum a simtit si ea atunci. :)

LE: si la cati si-o bag si si-o scot pe forumu asta mai indirect ce a zis ea nu e deloc vulgar
Sus In jos
Sashka
supreme master of words
supreme master of words
Sashka

feminin Pesti Maimuta
Numarul mesajelor : 6583
Varsta : 32
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 2:36

Interesanta revista. E prima pe care o citesc, caci pe celelalte nu le-am vazut.
Designul e superb. Cred ca e foarte greu sa lucrezi la ea. Bravo celor care au facut-o.
Mmm, un singur lucru nu am inteles "la istoria forumului" - ce-am facut eu?
Adica eu nu tin minte sa ma fi certat cu cineva in ultimul timp, sau sa fi scris ceva la parere proasta.
Sus In jos
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 2:41

Bai, gata. Ati discutat destul pe tema asta, va rog sa puneti punct. Continuati prin PM-uri sau pe mess, dar nu aici.

@Dana: Am uitat ca articol trebuia sa faci :"> . Si nu mi-a fost deloc greu sa pun diacritice. Sunt obisnuita cu ele, doar le folosesc de ani buni.

@Despina: Anul trecut prin vara te-ai plans ca la Miss se voteaza pe favoritisme si de aici a inceput o adevarata discutie pe tema asta care a inceput sa dea si in alte chestii.
Sus In jos
Sashka
supreme master of words
supreme master of words
Sashka

feminin Pesti Maimuta
Numarul mesajelor : 6583
Varsta : 32
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 3:00

Aaa, acum am gasit si recitesc. Foarte interesant. Acum imi vine sa impusc pe cineva (aici fara comentarii, caci sunt mai multi). Vad ca am lasat la sfarsit un post ironic si am iesit, mai departe nu am vazut cine si ce a scris, caci nu mai intrasem pe acolo. Greseala mea, caci am fost jignita intr-un fel. Si am aflat ca am un avocat cu numele Adda :) misto.
In fine, prea tarziu sa-mi exprim impresiile si sa comentez. Sorry de off.

on: Cel mai mult din revista mi-a placut articolul despre Twitter si celelate chestii. (important e twitterul) :) in rest, totul a fost dragut.
Sus In jos
missB.
supreme master of words
supreme master of words
missB.

feminin Balanta Caine
Numarul mesajelor : 8669
Varsta : 29
Localizare : tumblr
Joburi/Distractii : exo
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 3:20

^^ Silvia: ziceam ca ti-a fost greu si pentru ca ai pus diacritice la mine in intrebari:)) oricum nu stiu daca multi ati observat, dar cateva articole au diacritice cateva nu, pe viitor toate articolele o sa aiba diacritice indiferent ca autorul articolului le pune sau nu. De data asta cateva dintre ele, de exemplu articolele lui lecsa aveau diacritice si mi le lua in photoshop ca patratele si nu era sa las patratele

^ Despi: ma bucur ca iti place, oricum daca iti vine vreo idee pentru un articol care ti-ar place sa apara in revista esti libera sa spui in sectiunea de discutii pentru revista.
Sus In jos
http://cocainemilk.deviantart.com/
Sashka
supreme master of words
supreme master of words
Sashka

feminin Pesti Maimuta
Numarul mesajelor : 6583
Varsta : 32
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 3:26

Bine, voi tine cont de azi inainte :)
Sus In jos
Hanako.
legendary writer
legendary writer
Hanako.

feminin Gemeni Caine
Numarul mesajelor : 14356
Varsta : 29
Localizare : Innsbruck.
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 3:30

Fetelor eu zic sa incetam.
Am citit tot. Am vazut ca Dana a gresit cand s-a luat aiurea de Ally care, desigur NU are nimic de'a face cu asta. Si nici nu stiu cum s'a ajuns de la coperta la ally apoi la ala.
NOI, cei din redactie doream sa va vedem parerile si eu cel putin ma bucur ca v-a placut interviul meu ( Ally, Silvia, Alex).
Mi'se pare urat sa deviem de la subiect aici, deja s-a deviat destul de mult. Stiu ca Ally a fost deranjata, stai linistita Ally oricine ar fi fost deranjata daca s-ar fi spus.
Dana, sfat pe viitor: Incearca sa nu mai ataci userii , poti sa ii ataci pe mess.
Puteti sa imi stergeti postul, sa faceti ce vreti, dar na este normal ca eu sa imi zic parerea, cred.


Multumesc Ally si Silvia pentru ceea ce ati spus despre mine. Apreciez :x

Vreau sa ne intoarcem la discutia despre revista. Unde am gresit, unde ar mai trebuii sa insistam, stiti voi critici constructive.
Sus In jos
http://equinoxtime.blogspot.com
missB.
supreme master of words
supreme master of words
missB.

feminin Balanta Caine
Numarul mesajelor : 8669
Varsta : 29
Localizare : tumblr
Joburi/Distractii : exo
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 3:47

Of frate e ultima oara cand spun ceva legat de asta: Nu m-am luat de ally, am spus sa puna o puna Alexa pe Ally pe coperta apoi sa o scuipe toti in gura, pe Alexa nu pe Ally. Nu ma iau de ally pentru ca nu am nici cea mai mica treaba cu ea. :)

On: Yana, interviu e bun, dar are o singura problema: 32 de intrebari. Un interviu nu are atatea intrebari, dar data viitoare o sa facem mai multe conferinte si o sa punem la punct absolut tot pentru ca nu mai vreau greseli si alte inconveniente. Si in plus o sa facem un pool pentru coperta sa nu mai pun eu "porcariile" mele:)
Sus In jos
http://cocainemilk.deviantart.com/
Hanako.
legendary writer
legendary writer
Hanako.

feminin Gemeni Caine
Numarul mesajelor : 14356
Varsta : 29
Localizare : Innsbruck.
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 3:58

Din ceea ce ai spus tu dana asta reiese .

Mie imi place coperta:)
Dana nu stiam ca este o limita de intrebari, data viitoare o sa pun mai putine:-?
A fost si primul interviu.
Sus In jos
http://equinoxtime.blogspot.com
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 32
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 4:03

Uhm, am citit si eu ce s-a intamplat pe aici si chiar daca nu fac parte din redactie ( ca sa fiu implicata intr-un mod mai direct ) tot vreau sa imi spun parerea, desi mai tarziu. La fel ca la Yana, puteti sa imi stergeti postul.


Chestia care s-a intamplat cu Alex, Dana si Ally mi se pare pur si simplu ridicola si incorecta. M-am cam saturat sa se tot injure lumea pe forum sau sa fie ridicularizate unele prietenii/legaturi. Dude, pentru asta exista messul, pm`ul, ce vrei tu. Si Dana, nu conteaza pe cine ai jugnit, cert e ca ai jignit si asta s-a intamplat pe chat, ca sa vada toti. Eu cred ca trebuie sa ai putin mai mult respect si obraz, fiindca suntem o comunitate si e esential sa nu jignim. Ok, inteleg ca nu iti pasa de noi dar nimeni nu iti adreseaza cuvinte urate. Alex nu a facut asta si nici Ally.
Sincera sa fiu, nu am stat sa ma uit atat de bine la coperta dar acum realizez ca acolo sunt numai gusturile Danei si probabil a catorva useri in plus. Sugestia mea e sa se puna poze care s aaiba legatura cu anotimpul, poate ceva abstract, dar nu un cantaret sau o trupa care e placuta de cineva din redactie.
Mie una imi pare rau ca s-a ajuns la o situatie de genul si sper sa nu se mai intample.
Ma rog,sper sa nu mi-o ia nimeni in nume de rau.

In al doilea rand, am inca o sugestie pe care cei care fac interviurile ar putea sa o ia in considerare :
Nu mai puneti intrebari la care sa se raspunda cu doua silabe/cuvinte. O intrebare mai originala, mai complicata face cat 5 intrebari banale. Cand am facut eu interviul, am avut doar 20 de intrebari, din cate tin minte ( a trecut mult timp ).
Sus In jos
Hanako.
legendary writer
legendary writer
Hanako.

feminin Gemeni Caine
Numarul mesajelor : 14356
Varsta : 29
Localizare : Innsbruck.
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 4:14

Ok Sabi o sa tin cont de lucrul cu interviul. Scuzati dar a fost primul si nici primele 2 reviste nu le aveam ca sa ma pot inspira putin de prin ele :)
Sus In jos
http://equinoxtime.blogspot.com
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 32
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 4:15

Nu e nicio problema, mie mi-a placut interviul dar e mai interesant daca gasesti astfel de intrebari fiindca si cel intervievat o sa doreasca sa dea niste raspunsuri originale :) Si uite asa iese o chestie super :D
Sus In jos
Hanako.
legendary writer
legendary writer
Hanako.

feminin Gemeni Caine
Numarul mesajelor : 14356
Varsta : 29
Localizare : Innsbruck.
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 4:44

Ok. La uramtorul interviu asa o sa fac:)
Sus In jos
http://equinoxtime.blogspot.com
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 6:35

Parca am spus sa nu mai postati nimic despre chestia dintre Dana, Ally si Alex. Ce credeti, ca postez sa ma aflu-n treaba? :|

Yana, stiu cum e atunci cand vrei sa-ti spui parerea, dar de data asta ar fi trebuit sa te abtii. Nu vreau sa se ajunga la o noua cearta pe forum si sa apara alte jigniri.

Va rog frumos, nu mai postati nimic pe aceasta tema! Voi sterge orice post de acest gen care mai apare! Continuati doar sa va spuneti parerea despre revista.
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : Nr.3-August 2010 Logofi10

Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitimeSam 21 Aug 2010 - 6:45

Da, frate... Va multumesc ca tineti cont de si de parerea mea. Daca Dana a inceput ceva, trebuie toata lumea sa continue si sa se afle in treaba. Nu exista Reclamatii sau Parere Proasta, trebuia FIX aici, unde nu are nicio treaba.
Este vina lu' Ally ca a pus conversatia asta aici ca daca nu ar fi pus ce scria la chat si unde vede toata lumea si toti au acces, cu siguranta s-ar fi potolit spiritele.
Si inca o data ati demonstrat ca prea putin va intereseaza ce spune un moderator sau admin. Eu v-am rugat frumos si civilizat sa NU mai continuati AICI sa va certati ca la usa cortului. Silvia a spus si ea de 2x ori, iar pe voi v-a durut fix in partea dorsala poate nici acolo. Si ati venit cu obisnuita fraza: nu-mi pasa ca vede X postul si ca imi sterge Y postul, eu vreau sa-mi spun parerea. FRATE, aici vorbiti strict de revista, nu de ce-a zis Z sau M legat de N sau P. Ce pnm, ca-mi pierd rabdarea. Inchid topicul asta daca mai vad un singur comentariu dupa mine cu ce-a zis Dana si ce nu-i convine lu Wori sau lu Ally.
Va rog frumos respectati topicul asta daca vreti sa nu mai existe discutii.
Si inca o data, va multumesc din suflet ca ati tinut cont de ce-am zis eu cand am spus sa incetati. Se vede cat va intereseaza :)
Sus In jos
Continut sponsorizat




Nr.3-August 2010 Empty
MesajSubiect: Re: Nr.3-August 2010   Nr.3-August 2010 Icon_minitime

Sus In jos
 

Nr.3-August 2010

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Nr.4-Iarna 2010-2011
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥ SUPORT ♥ :: Revista Funny-Fantasy-