Funny-Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Academia Vampirilor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
[AdDaMs][FaMiLy]
supreme master of words
supreme master of words
[AdDaMs][FaMiLy]

feminin Scorpion Caine
Numarul mesajelor : 6017
Varsta : 29
Localizare : Acolo unde ma duce gandul, unde se termina pamantul si mai concret in Orasul Fara Suflete
Joburi/Distractii : Everything which makes me happy
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeLun 21 Iun 2010 - 12:14

Academia Vampirilor

Vol. 1 Academia Vampirilor



Academia Vampirilor AcademiaVampirilor



DOAR CEA MAI BUNA PRIETENA TE POATE APARA DE DUSMANII TAI NEMURITORI...



Academia Sf. Vladimir nu este o scoala ca oricare alta, ci un loc secret, ascuns in strafundurile padurilor din Montana, in care moroii (vampiri vii si muritori) sunt educati in tainele magiei, iar tinerii dhampiri (jumatate oameni, jumatate vampiri) sunt antrenati sa-i apere de atacurile sangeroase ale strigoilor (morti vii), cei mai inspaimantatori si mai periculosi vampiri.

Rose Hathaway, o fata dhampir, se pregateste sa devina garda de corp pentru prietena ei cea mai buna, printesa moroi Lissa Dragomir. Antrenamentul pentru lupta cu strigoii este unul dur si epuizant, iar, pe langa intrigile si comploturile din Academie, situatia ei se complica din cauza unei idile tainuite si interzise. Avand o legatura psihica iesita din comun, cum nu s-a mai intalnit de secole, cele doua eroine incearca sa faca fata amenintarilor...

www.vampireacademybooks.com



Dragostea si loialitatea sunt mai puternice decat legaturile de sange



"Unica si fascinanta... Cititorii vor sorbi din aceasta serie multa vreme de acum incolo." - VOYA


"Un roman captivant..." - Booklist
Sus In jos
Miss Attitude
word lover
word lover
Miss Attitude

feminin Scorpion Cal
Numarul mesajelor : 1910
Varsta : 33
Localizare : skate-park
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeMar 22 Iun 2010 - 13:13

sa imi spuneti si mie ce parere aveti despre4 cartea asta. am vazut peste tot reclame cu seria asta. am gasit-o la diverta dar nu m-a atras... voi ce parere aveti?
Sus In jos
[AdDaMs][FaMiLy]
supreme master of words
supreme master of words
[AdDaMs][FaMiLy]

feminin Scorpion Caine
Numarul mesajelor : 6017
Varsta : 29
Localizare : Acolo unde ma duce gandul, unde se termina pamantul si mai concret in Orasul Fara Suflete
Joburi/Distractii : Everything which makes me happy
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeMar 22 Iun 2010 - 15:22

Eu am citit-o si e superba! Cand am terminat-o am ramas ceva gen"doar atat?" desi are peste 300 de pagini, nu ca ar fi destul :))
Sus In jos
Miss Attitude
word lover
word lover
Miss Attitude

feminin Scorpion Cal
Numarul mesajelor : 1910
Varsta : 33
Localizare : skate-park
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeMar 22 Iun 2010 - 23:34

super! ma bucur ca ti-a plaut, ana. m-ai convins si spe mine sa ma apuc de cartea asta. eu am incredere in gusturile tale.
Sus In jos
Elena.
legendary writer
legendary writer
Elena.

feminin Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 12314
Varsta : 28
Localizare : Bucureşti
Joburi/Distractii : ă!?
Stare de spirit : most dope
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeMier 23 Iun 2010 - 2:04

vreau si eu s-o citesc, dar niciodata nu am destui bani cand ma duc la librarie
Sus In jos
http://old0stuff.wordpress.com
Miss Attitude
word lover
word lover
Miss Attitude

feminin Scorpion Cal
Numarul mesajelor : 1910
Varsta : 33
Localizare : skate-park
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeMier 23 Iun 2010 - 3:34

pai te-ai gandit sa o citesti in engleza. cred ca sunt mari sanse sa o gasesti in format electronic.
Sus In jos
[AdDaMs][FaMiLy]
supreme master of words
supreme master of words
[AdDaMs][FaMiLy]

feminin Scorpion Caine
Numarul mesajelor : 6017
Varsta : 29
Localizare : Acolo unde ma duce gandul, unde se termina pamantul si mai concret in Orasul Fara Suflete
Joburi/Distractii : Everything which makes me happy
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeMier 23 Iun 2010 - 4:10

Pentru cei carora le e lene am postat eu putin la minibibliotea:D
Sus In jos
fluturas;
legendary writer
legendary writer
fluturas;

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 23771
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeVin 25 Iun 2010 - 6:50

Stiu cartea. Am citit despre ea si mai multe persoane mi-au zis ca si-au cumparat-o si ca e buna, dar eu inca nu mi-o cumpar:-?
Adica nu am gasit-o la librariile de langa mine:-? si nici nu-i stiu prestul:-? dar suna interesanta prezentarea aia, e ceva nou, imi place numele pt jumate oameni jumate vampiri dhampiri:-?
Sus In jos
http://valsulfluturilor.blogspot.com/
Hyūga
best avatar
best avatar
Hyūga

feminin Rac Maimuta
Numarul mesajelor : 2705
Varsta : 31
Localizare : zona crepusculară,
Stare de spirit : :x
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeMier 18 Aug 2010 - 6:47

hmm, eu am primit-o cadou de 18 anisori :x

este foarte buna :x
imi place de demetri si imi place ca este o relatie(care nu prea este) intre elev si profesor

imi place, de asemenea, ca este despre relatia de prietenie. mi-a placut tot ce au facut una pentru alta, doar ca....rose este cam posesiba si cam geloasa. sa nu uitam de faptul ca l-a intit pe chris si astfel a ranit-o pe lissa. sau de faptul ca i-a intrat in minte, chiar daca asta i-a salvat viata. si mai ales de gelozia ei cand vedea cum se hraneste lissa

demetri este bine conturat(parerea mea) si imi place ca este hotarat(a rezistat tentatiei-desi eu nu as fi vrut sa o faca :D).
imi plce si atitudinea lui rose, mereu intra in probleme :))
Sus In jos
http://addicted-k.blogspot.com
Lizzie ^^
speller
speller
Lizzie ^^

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 30
Localizare : Somewhere
Joburi/Distractii : Reading
Stare de spirit : Optimista
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeMier 27 Oct 2010 - 6:29

Abia m-am apucat de primul volum si e splendida. Celelalte trei asteapta in biblioteca.
Sus In jos
http://rpg-characters.getgoo.us/forum.htm
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeMier 27 Oct 2010 - 10:38

vai, vreau si eu sa citesc seria asta T.T
sper sa reusesc sa mi-o cumpar.
Sus In jos
Hyūga
best avatar
best avatar
Hyūga

feminin Rac Maimuta
Numarul mesajelor : 2705
Varsta : 31
Localizare : zona crepusculară,
Stare de spirit : :x
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeMar 2 Noi 2010 - 4:43

am terminat si eu de citit al 4-lea volum
doamne, mai genial de atat nu se poate. cred ca pana la urma o sa citesc pe net, in engleza, al 5-lea volum
este mai tare decat twilight saga(si ma doare sa spun asta) si depaseste cu muuuult jurnalele vampirilor(carti foarte naspa).
sunt foarte bine scrise, iar povestea este geniala. desi, in al 4-lea volum m-au enrvat niste chestii, cartea ramane geniala
a, si ....da. sunt team Mason Ashford(chiar daca a murit-glumele si aluziile lui erau geniale), tea, Adrian Ivashkov(alcoolul te face fermacator. la fel si "nesimtirea") si, cu siguranta, team Dimitri Belikov-chiar si dupa ce....ah, asta nu va spun. va las sa cititi singure
si da, Lissa tot nu-mi place.
Ozerra este destul de tare, imi place de el. Si, ah, am uitat cum il cheama pe prietenl lui Mason. Erik sau ceva de genul, cred. Oricum, si el mi-a placut foarte mult.
Mia este de treaba rau-acum
Bunica Belikova este o figura
Ta'su Rozei este si el o figura. si un negru :))

Go, Roza :))

"...his voice had that same wonderful lowness, the same accent...it was all just colder. "You forgot my first lesson: Don't hesitate"

“Why did you come here?” he asked at last.
" Because you hit me on the head and dragged me here." If I was going to die, I was going to go in true Rose style.

Sus In jos
http://addicted-k.blogspot.com
Pisica verde!
supreme master of words
supreme master of words
Pisica verde!

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 6054
Varsta : 27
Localizare : Bucureşti. O cameră cu vedere spre vis.
Joburi/Distractii : Arta dramatică, cititul, scrisul
Stare de spirit : măturătoare de praf de stele.
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeMar 2 Noi 2010 - 6:12

am citit primele 2 volume şi îmi place <3
sunt team Dimitri şi team Christian (care mi-a plăcut încă de la început, când vorbea cu Lissa). Nu ştiu, nici mie nu îmi prea place Lissa o.o dar Christian e :x:x
şi Dimitri îmi place mult=p~ cum spune el "Roza, Roza" <3 şi da, ştiu la ce te referi, Alexandra aici:

"team Dimitri Belikov-chiar si dupa ce....ah, asta nu va spun."

daaa, am rămas şocată când am aflat ce va păţi :]]
îl iubesc pe Dimitri <3 şi pe Christian <3
cartea e bună, e ceva mai neobişnuită decât clasicele poveşti cu vampiri :))
vreau şi eu să fiu dhampir sau moroi. sau să ajung gardian<33
Sus In jos
http://pisiciverzi.blogspot.ro
Lizzie ^^
speller
speller
Lizzie ^^

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 130
Varsta : 30
Localizare : Somewhere
Joburi/Distractii : Reading
Stare de spirit : Optimista
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeJoi 11 Noi 2010 - 9:09

Si eu am terminat de curand - ieri, mai exact - volumul al patrulea, si chiar m-a facut sa ma sperii cand am... citit biletelul de la Dimitri. Fara comentarii in plus :)) E cea mai buna carte, o intrece pana si pe Amurg :X
Sus In jos
http://rpg-characters.getgoo.us/forum.htm
capsuna

capsuna

feminin Berbec Mistret
Numarul mesajelor : 6
Varsta : 29
Stare de spirit : Crazy
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeLun 29 Noi 2010 - 6:34

Am citit si eu in primavara primul volum..eram cu fetele la cumparaturi de ziua mea si cand am ajuns la librarie stateam cu cartile din seria Jurnalele Vampirilor si Academia Vampirilor in mana,nestiind pe care sa o aleg :)) Nu-mi pare rau pana la urma.A fost geniala,am citit-o pe nerasuflate.Nici sa dorm nu ma lasa cartea.
Vai.Vreau si urmatoarele volume <3
Sus In jos
Pisica verde!
supreme master of words
supreme master of words
Pisica verde!

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 6054
Varsta : 27
Localizare : Bucureşti. O cameră cu vedere spre vis.
Joburi/Distractii : Arta dramatică, cititul, scrisul
Stare de spirit : măturătoare de praf de stele.
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeLun 24 Ian 2011 - 7:43

^ vai tu mujer :x numai tu m-ai putut convinge s-o citesc:))
Anyway, cred că îmi cumpăr şi următorul volum, deşi acum că ştiu ce păţeşte Dimitri, parcă nu am niciun chef să ajung la momentul ăla o.o
Sper să apuc să mi-o iau în weekend=]
Sus In jos
http://pisiciverzi.blogspot.ro
†Dreams In Coffins
supreme master of words
supreme master of words
†Dreams In Coffins

feminin Balanta Caine
Numarul mesajelor : 5799
Varsta : 29
Localizare : in your shadow>:)in your beautiful nightmare>:)
Joburi/Distractii : reading:Xmake-up:>
Stare de spirit : I'm always dreaming 8->I wanna go shopping:-?
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeSam 19 Feb 2011 - 13:32

Citat :
este mai tare decat twilight saga(si ma doare sa spun asta) si depaseste cu muuuult jurnalele vampirilor(carti foarte naspa).
nu ar trebui sa te doara sa spui adevarul:)))
Vreau si eu Last Sacrifice:((nu o gasesc nicaieri:((
voi ati gasit-o fetelor?
Sus In jos
Hyūga
best avatar
best avatar
Hyūga

feminin Rac Maimuta
Numarul mesajelor : 2705
Varsta : 31
Localizare : zona crepusculară,
Stare de spirit : :x
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeSam 19 Feb 2011 - 17:34

dar a aparut? eu nu stiam ca a aparut si eu cred ca sunt la zi cu ultimele aparitii de la leda :-?
Sus In jos
http://addicted-k.blogspot.com
Sashka
supreme master of words
supreme master of words
Sashka

feminin Pesti Maimuta
Numarul mesajelor : 6583
Varsta : 32
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeMar 29 Mar 2011 - 13:28

Prietena mea cea mai buna a citit toate volumele aparute. Eu idee nu am de cartile astea, dar cred ca ma voi apuca de serie. Ma tenteaza.
Sus In jos
Hyūga
best avatar
best avatar
Hyūga

feminin Rac Maimuta
Numarul mesajelor : 2705
Varsta : 31
Localizare : zona crepusculară,
Stare de spirit : :x
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeDum 10 Apr 2011 - 12:29

Eu am citit primele 5 volume. Il mai am pe ultimul
Despina, chiar iti recomand cartile astea.
Ce m-a atras pe mine la inceput a fost prietnia dintre cele doua fete, da' nu am fost deloc impresionata de ea pe tot parcursul seriei. Lissa mi se pare o pitipoanca de dorobanti
Sus In jos
http://addicted-k.blogspot.com
Pisica verde!
supreme master of words
supreme master of words
Pisica verde!

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 6054
Varsta : 27
Localizare : Bucureşti. O cameră cu vedere spre vis.
Joburi/Distractii : Arta dramatică, cititul, scrisul
Stare de spirit : măturătoare de praf de stele.
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeLun 11 Apr 2011 - 5:58

Am citit al treilea volum pe jumătate. Bănuiam ce avea să se întâmple dar, în general, trebuie să fiu de acord cu Alexandra la o chestie;;)

Citat :
Lissa mi se pare o pitipoanca de dorobanti
Sus In jos
http://pisiciverzi.blogspot.ro
>> Calypso<<
apprentice writer
apprentice writer
>> Calypso<<

feminin Leu Maimuta
Numarul mesajelor : 269
Varsta : 31
Localizare : Intre stele
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeLun 11 Apr 2011 - 12:08

Am citit toate cartile, pe nerasuflate. "Specialitatea" sunt cartile cu vampiri, iar aceasta autoarea nu m-a dezamagit. Este, probabil, seria mea preferata la momentul acesta si nu cred ca va fi detronata prea curand. Imi plac la nebunie personajele, felul in care este conturata actiunea si mai ales suspansul. De altfel, cred ca a observat toata lumea ca este foarte multa actiune, nu e nici pe departe siropoasa. A cam pus-o pe autoarea seriei Twi la coltul de rusine:))
Tot respectul. In topul autorilor mei preferati, se clasifica pe un onorabil loc doi, dupa Anne Rice.
Sus In jos
Marionette
most active in MAY
most active in MAY
Marionette

feminin Berbec Tigru
Numarul mesajelor : 672
Varsta : 26
Localizare : Here `` <3
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeMier 20 Iul 2011 - 11:20

Iubesc foarte mult cartile. Sunt superbe.
Sus In jos
http://foru-girls.forumz.ro/
saranichuu
writer
writer
saranichuu

feminin Scorpion Caine
Numarul mesajelor : 312
Varsta : 29
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeSam 21 Apr 2012 - 10:38

Dintre toate seriile cu vampiri mi s-a parut cea mai interesanta. Are idei noi despre vampiri, unele cu adevarat interesante si deloc stupide. Sunt de acord cu Ash. Chiar a pus-o la colt pe faimoasa autoare a cartilor Twilight. Mai am de citit volumul 5 si 6 despre care am auzit ca sunt cele mai interesante.
Sus In jos
Hanako.
legendary writer
legendary writer
Hanako.

feminin Gemeni Caine
Numarul mesajelor : 14356
Varsta : 29
Localizare : Innsbruck.
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeLun 30 Apr 2012 - 8:29

Eu am citit momentam primele doua volume si pot sa zic ca sunt in love :x
am fost cam reticenta la inceput dar pe parcurs parca nu mai puteam sa mai las cartea din mana :x
abia astept sa imi achizitionez si continuarea :x
Sus In jos
http://equinoxtime.blogspot.com
Sophie de Villiers
passionate writer
passionate writer
Sophie de Villiers

feminin Berbec Caine
Numarul mesajelor : 1263
Varsta : 30
Localizare : Unde nu ma gaseste nimeni(Galati).
Joburi/Distractii : Cititul, dormitul si iar cititul.(Doar nu mi-o placea scoala,nu?:)))
Stare de spirit : Forever sleepy.
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeLun 30 Apr 2012 - 9:01

Eu le-am citit pe primele 4 si sunt total fermecata.Ca sa nu mai spun ca sunt inlove Academia Vampirilor 32894 Dimitri chiar e un zeu ;))
Oricum,Richelle Mead mi-a castigat admiratia si,la fel ca la Ash,e pe locul 2 in topul meu dupa Anne Rice,care a scris cele mai bune carti,dintre cele care au ca subiect vampiri.
Sus In jos
fluturas;
legendary writer
legendary writer
fluturas;

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 23771
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeSam 24 Noi 2012 - 11:43

Sunt undeva pe la mijlocul volumului 5 la seria asta. Seria este absolut genială! Rose aşa de răzvrătită, mereu face ceva care încalcă regulile. Îmi place foarte mult şi de Dimitri, tipul care îi e instructor, dar are ceva care îl face antipatic şi de asta nu-mi place aşa de mult ca Adrian. Adrian e un moroi din cei cu sânge albastru, foarte simpatic şi e aşa de drăguţ cu Rose, chiar dacă ea nu o merită uneori. Şi mai sunt Lissa şi Christian care fac un cuplu de milioane! Copii ăştea doi sunt aşa simpatici, chiar şi atunci când se ceartă.
Sus In jos
http://valsulfluturilor.blogspot.com/
ShadowKiss
lil' speller
lil' speller
ShadowKiss

feminin Rac Bivol
Numarul mesajelor : 64
Varsta : 26
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeMier 29 Ian 2014 - 4:53

Eu am terminat seria duminica si in ultimele doua zile eram ca un zombie. :)) Stateam pana tarziu ca sa termin intr-o zi un volum desi nu-mi reusea chiar intr-o zi.
La inceput m-am apucat de carti din pliciseala si chiar o lasasem balta. Inceputul este prea plictisitor si enervant, dar cand am ajuns la Dimitri.. eii totul s-a schimbat. =))) A ramas de la inceput pana la sfarsit personajul meu preferat alaturi de Rose. :) Am ramas surprinsa cand am vazut ce a devenit, dar volumul in care ea se duce dupa el in Siberia si toate clipele petrecute acolo erau extraordinare! (fiind intrerupte si de faze in care Rose intra in mintea Lissei. Uram cand se intrerupea actiunea in Siberia si dadeam de Lissa.)
La sfarsit chiar am crezut ca era mort.. insa dupa ce a primit biletul cred ca eram pe jumatate speriata si pe jumatate fericita. Eram ceva gen: heeei!! tipul sexy nu e moort!! =))
Volumul 5 cred ca a fost destul de plictisitor fata de celelalte, dar oricum m-a facut sa-l citesc pana la capat fara sa ma intrerup desi dupa ce Dimitri a fost adus de Lissa inapoi muream de nervi la cum se comporta si chiar, undeva in subconstient ma intrebat daca in urma revenirii a ajuns sa o iubeasca pe ea. Numai gandindu-ma la asta si imi era rau. Si cred ca de atunci a inceput sa ma enerveze Lissa, rau de tot.
Totusi in ultimul volum a fost mai bine. Mi-a placut mult si am fost fericita ca pleca cu el desi Dimitri, durul de Dimitri, reusea sa-si ascunda sentimentele al naibii de bine. Oricum dupa incidentul cu Victor totul a fost roz si pufos pentru mine cand tot autocontrolul lor a disparut.
Apoi am avut al soc cand a fost impuscata si chiar credeam ca nu-si va reveni si pana la ultima pagina ma asteptam sa moara Dimitri sau Rose pe vecie, ma asteptam sa se termine totul atat de tragic si am rasuflat usurata cand nu a fost asa. :))

Oricum seria este extraordinara si chiar merita citita chiar daca e in format pdf (cum a fost in cazul meu) sau pe foaie.
Sus In jos
fluturas;
legendary writer
legendary writer
fluturas;

feminin Gemeni Sobolan
Numarul mesajelor : 23771
Varsta : 27
Localizare : Iasi
Logo Funny-Fantasy : Academia Vampirilor Logofi10

Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitimeMier 29 Ian 2014 - 11:22

Am terminat şi eu seria acum ceva vreme. Am fost foarte dezamăgită de final, paote pentru că ea nu a rămas cu cine trebuia şi a distrus o iluzie perfectă, poate pentru că aş fi vrut un alt final. Am auzit că există totuşi o serie "soră" care îl are pe Adrian în centrul atenţiei, tocmai ce îmi trebuie după ce am fost aşa dezamăgită de AV, nu de carte în sine ci de cum s-a terminat:)) Cartea e foarte bine scrisă şi chiar merită ctită.
Sus In jos
http://valsulfluturilor.blogspot.com/
Continut sponsorizat




Academia Vampirilor Empty
MesajSubiect: Re: Academia Vampirilor   Academia Vampirilor Icon_minitime

Sus In jos
 

Academia Vampirilor

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥COMUNITATE ♥ :: Carti-