Funny-Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 Anunturi forum

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul
AutorMesaj
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeLun 8 Mar 2010 - 10:38

In acest subiect vor face anunturi numai membrii staff-ului. Anunturile vor fi in legatura cu o schimbare a forumului, o categorie noua, o regula schimbata sau imbunatatita, un concurs nou etc.

Nu vreau sa mai fie amestecate in subiectul de la "Despre noi". Acela va ramane pentru anunturi personale ale userilor, iar acesta va fi strict pentru forum.


Si incep prin a face deja un anunt:
Anunturi forum 811670 Am creat un nou camp la profilele userilor. Se numeste "Citesc" si il gasiti intre "Stare de spirit" si "Winner Points". Aici va veti trece toate fic-urile citite. Este obligatoriu de completat pentru autorii de fic-uri si optional pentru restul userilor. Pentru moderatori vom vedea. Acest camp va aparea numai atunci cand se intra la profilul unui user, nu si cand posteaza pentru ca ar fi ocupat prea mult spatiu sub avatar.


Ultima editare efectuata de catre !Amarena in Dum 21 Mar 2010 - 13:33, editata de 1 ori
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeSam 13 Mar 2010 - 11:34

Un anunt sau oarecum o atentionare pentru staff:
Anunturi forum 811670 Topicurile de concurs "BEST ... FIC" care au ajuns la peste 20 de pagini si s-au despartit merg la Arhive fara sa ii scoateti statutul de IMPORTANT. Se blocheaza si se muta, atat!
Poate mai e nevoie de vreo statistica si sa nu stau sa caut topicul in ditamai arhiva. Daca e la important se gaseste mult mai repede.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeDum 14 Mar 2010 - 15:37

Alte 2 anunturi:

Anunturi forum 811670 Am deschis la Concursuri un subiect numit Winners. Acolo vor posta numai organizatorii concursurilor in momentul in care isi inchid concursul pentru a informa adminii sa treaca winner points. Mai multe detalii gasiti in primul post al subiectului.


Anunturi forum 811670 Concursul Best video se va organiza din nou o data la o saptamana. O editie se vor propune numai music videos si o editie random videos. Va rog sa fiti la fel de ingramaditi ca pana acum cu propunerile ca sa nu ajungem in situatia neplacuta de a nu avea ce sa votam intr-o saptamana.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeDum 4 Apr 2010 - 15:41

Anunturi forum 811670 Am scapat de enervantele, sacaitoarele si virusatele reclame de pe portal. De-acum incolo veti putea intra pe portal fara sa va temeti ca luati virusi sau vi se deschid fel de fel de ferestre cu reclame care de care mai minunabile.
Sus In jos
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeLun 5 Apr 2010 - 13:22

Am adaugat ceva la REGULA JOCURILOR:

Anunturi forum 811670 Cand primiti interdictie sunteti scosi din grupul celor care pot posta aici. Cand vi se termina perioada de interdictie postati la Regulament -> Acces interzis la Jocuri celor care nu au 100 de postari pentru ca in sectiunea Jocuri nu puteti posta deloc. Cereti sa fiti bagati inapoi in grup, adminii nu au obligatia sa verifice perioadele de interdictie si sa va readauge automat. Este interesul fiecaruia daca mai vrea sa se joace.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeLun 5 Apr 2010 - 13:56

Anunturi forum 811670 S-a modificat o regula din Regulamentul Fan-fiction:
cea in care autorii trebuie sa citeasca fic-uri si sa le treaca la semnatura, acum le trec la sectiunea "Citesc" de la profil, plus moderatorilor globali li s-a scazut numarul de fic-uri de la 7 la 5.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeMier 14 Apr 2010 - 3:07

Anunturi forum 811670 Am deschis un topic nou pentru concursul Prose contest in care se vor posta doar temele, lucrarile si se va vota. Orice post de alt gen va fi sters.
Comentariile in legatura cu acest concurs se vor face in vechiul topic al concursului, redenumit Prose contest - comentarii.
Sus In jos
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeJoi 22 Apr 2010 - 16:17

Anunturi forum 811670 Am adaugat doua reguli la Regulamentul Fan-Fiction si am facut si precizare exacta privind numarul de fic-uri pentru fiecare user. Silvia a deschis la Dropped un topic intitulat "Lista neagra" unde sunt numarate datile in care fic-urile ajung acolo.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
Jane Doe
miss funny-fantasy
miss funny-fantasy
Jane Doe

feminin Taur Mistret
Numarul mesajelor : 20195
Varsta : 29
Localizare : Westeros
Joburi/Distractii : Watching movies, reading books, meeting people
Stare de spirit : Cheerful
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeVin 30 Apr 2010 - 22:41

Nu e asa important, dar:
Dana isi deschisese un topic nou la jurnale, fara sa-l cumpere si Silvia l-a blocat, dar l-a lasat acolo in eventualitatea ca va dori candva sa il cumpere. Am vorbit cu dana si isi vrea fostul subiect, asa ca l-am mutat pe asta. M-am gandit ca e ok sa anunt.
Sus In jos
Jane Doe
miss funny-fantasy
miss funny-fantasy
Jane Doe

feminin Taur Mistret
Numarul mesajelor : 20195
Varsta : 29
Localizare : Westeros
Joburi/Distractii : Watching movies, reading books, meeting people
Stare de spirit : Cheerful
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeDum 2 Mai 2010 - 12:53

Pentru ca tocmai am avut o discutie cu Andra legat de rezervarea commenturilor:
O rog pe Bia, sau pe Silvia, sa adauge in regulamentul fan-fiction faptul ca rezervarea locurilor la commenturi, si editarea lor mai tarziu, este interzisa. Din cate se pare, sunt persoane care nu stiu de asta, si eu daca dau avertisment, o fac pe nedrept. Si oricum mi se pare ceva destul de important. As adauga chiar eu regula, dar am zis ca totusi nu e treaba mea.
Mersi :*
Sus In jos
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeMier 5 Mai 2010 - 11:11

Anunturi forum 811670 Am deschis o noua categorie de fic-uri si anume Slice of Life. Aceasta poate fi gasita dupa sectiunea Dramatic.
Sus In jos
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeVin 7 Mai 2010 - 12:05

Am adaugat la Regulamentul Fan-Fiction urmatoarea regula:

Anunturi forum 811670 Cititorii nu au voie sa isi rezerve comentarii la fic-uri, din dorinta de a fi primul, sau ca nu are timp, etc. Mesajele de genul "prima !" sau "rezervat" sau de orice alt fel, postate cu intentia de a fi editate mai tarziu, sunt interzise. Cei care nu respecta aceasta regula vor primi un avertisment de la un moderator sau un admin.
Sus In jos
^Lovely^
supreme master of words
supreme master of words
^Lovely^

feminin Berbec Cocos
Numarul mesajelor : 9322
Varsta : 31
Localizare : My World
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeDum 6 Iun 2010 - 12:49

Am modificat concursul Find Photos. Este de la pagina 10 noul mod de organizare cat mai explicit posibil. Aici este si un link: Find Photos
Sus In jos
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeMar 15 Iun 2010 - 5:28

Anunturi forum 811670 Am redenumit categoria Arhive-Photo Manipulations in Arhive-Photo Manipulations & Artwork. De acum incolo, topicurile cu termen depasit de la Artwork vor fi duse in aceasta categorie.
Am mai creat si o noua arhiva pentru Mini-Biblioteca in care vor fi duse toate cartile neterminate, cu termen depasit.
Sus In jos
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeDum 4 Iul 2010 - 15:08

Anunturi forum 811670 Am deschis un alt topic pentru concursul Best Video, noul topic aici si un nou concurs Best Song aici
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeLun 2 Aug 2010 - 14:51

Anunturi forum 811670 Am modificat, în sfârşit, categoria Role Play. Mergeţi să aruncaţi o privire şi citiţi şi regulamentul, l-am schimbat.
Sus In jos
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeJoi 5 Aug 2010 - 15:15

Anunturi forum 811670 Am adaugat la lista de steaguri din care va puteti alege urmatoarele tari: Serbia, Finlanda, Norvegia, Austria, Turcia.
Daca doriti o tara in mod special, da-ti un PM unei admine si vedem daca se poate.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeVin 6 Aug 2010 - 13:47

Anunturi forum 811670 Am creat un subforum in forumul Jurnale numit Ask me. Puteti citit aici despre ce este vorba: https://funny-fantasy.forumgratuit.ro/ask-me-f40/first-read-this-t2601.htm


Anunturi forum 811670 Am creat in cadrul forumului Muzica 5 subforumuri in functie de genurile muzicale, iar topicurile vor fi repartizate ca atare. Doar cele de la Misc vor ramane in forumul principal.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeDum 22 Aug 2010 - 1:52

Anunturi forum 811670 Am deschis topic pentru banner nou de toamna:
https://funny-fantasy.forumgratuit.ro/concursuri-f14/baner-nou-toamna-2010-t2694.htm
Accesati topicul pentru mai multe detalii.
Sus In jos
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeDum 22 Aug 2010 - 9:22

Anunturi forum 811670 In urma votarii la sondaj, s-a decis inchiderea topicului "Despre orice" din forumul Off-topic.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 32
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeDum 22 Aug 2010 - 13:31

Anunturi forum 811670 S-a creat un subforum la categoria Mini-Biblioteca, numit carti Complete. Acolo am mutat toate topicurile in care s-au postat carti intregi.

Anunturi forum 811670 Am reactualizat regulamentul de la Mini-Biblioteca.
Sus In jos
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeVin 27 Aug 2010 - 11:42

Anunturi forum 811670 Am creat un nou subforum in cadrul Jurnalelor numit Privat. Pentru detalii click

Anunturi forum 811670 Permisiunile forumului Admini si Moderatori sunt setate astfel incat membri pot doar citi postarile de acolo, dar nu pot raspunde.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeVin 27 Aug 2010 - 15:59

Anunturi forum 811670 S-a schimbat Regula Jocurilor. Pentru detalii click
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeDum 12 Sept 2010 - 7:01

Anunturi forum 811670 Am schimbat un pic sistemul de acordare a punctelor de reputatie si anume: cand apasati pe plus la postul unui user care se afla in oricare din categoriile de fic-uri sau la Finished fan-fics sau Dropped fan-fics, userul respectiv primeste 2 puncte de reputatie in plus. La oricare alt post de pe forum se primeste doar 1 punct de reputatie in plus.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeMier 15 Sept 2010 - 21:42

Anunturi forum 811670 Astazi, 16 septembrie 2010, ora 08:18, am terminat de resetat punctele tuturor utilizatorilor. Vom incepe de la 0 toti.
ATENTIE: nu incurcati WP(winner points) cu punctele de reputatie sau cu punctele de activitate. Eu acum ma refer doar la cele de activitate.
Aceste puncte de activitate le veti strange in functie de forumurile in care postati si deschideti subiecte noi, astfel: click1 click2 click3
De asemenea dupa cum ati vazut in primul print screen, se acorda cate 1 punct pe zi de la inscriere, fara ca voi sa faceti nimic.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeMier 15 Sept 2010 - 23:47

Anunturi forum 811670 Am rescris Regulamentul general. Nu am introdus nimic nou, doar ca am explicat cam toate detaliile forumului astfel incat userii sa gaseasca acolo cat mai multe raspunsuri la intrebarile lor.
Va rog sa il recititi cu totii!
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeLun 27 Sept 2010 - 13:49

Anunturi forum 811670 Am modificat doua setari de la mesaje:
1.in fiecare topic in susul paginii o sa apara si ultimul mesaj de pe pagina anterioara; acesta va fi trecut fara profilul complet al postatorului, fara avatar si fara semnatura.
2.un user isi poate edita postarile doar timp de 7 zile, apoi va dispare aceasta optiune.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeSam 2 Oct 2010 - 4:50

In legatura cu subforumul Ask me, am adaugat o noua regula pe care o gasiti si in primul post al subiectului "First read this" din acea sectiune:

Anunturi forum 811670 Daca s-a ajuns la un numar de 20 de intrebari la care autorul unui topic nu a raspuns, va opriti. Nu mai puneti altele pana nu raspunde la acelea.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeMar 5 Oct 2010 - 10:34

Anunturi forum 811670 Am editat regula 17 de la Useri si profile
Citat :
17. La 3 warn-uri se primeste BAN temporar. La 5 warn-uri se primeste BAN permanent. In cazul moderatorilor: la 1 warn i se suspenda functia pe timp de o luna, iar la 2 warn-uri si-o pierde definitiv.

Si am adaugat o regula la Postari si subiecte
Citat :
10. Este interzisa publicarea PM-urilor pe forum. Acestea sunt private si nu afecteaza forumul cu nimic. Incalcarea acestei reguli se pedepseste cu warn.
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeMar 5 Oct 2010 - 11:41

In caz de nu a observat cineva sau n-a avut timp sa se uite peste tot, anunt si aici ca concursul GFX MASTER a fost mutat la Arhiva!
Decizia a fost luata de Bia, dupa ce am anuntat-o printr-un pm care era situatia!
Sus In jos
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeMier 13 Oct 2010 - 13:49

Anunturi forum 811670 Dupa cum am postat si la topicul de Best fic of the forum, site-ul cu care incarcam fisierul javascript pentru a pune la colt fic-ul lunii nu mai merge. Nu am reusit sa gasesc un inlocuitor. Solutia care a inlocuit colt-ul este: pe pagina de "Acasa" a forumului, sus, inainte de listele de fic-uri noi si redeschise am pus "Spotlight fic - best in ...". Acolo o sa apara de acum inainte best fic of the forum dintr-o luna.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeSam 16 Oct 2010 - 11:09

Am schimbat sau mai bine spus am adaugat(nu era mentionat nicaieri pana acum, mi-a scapat asta) la Regulamentul Fan-Fiction o regula ce priveste inscrierile pe lista de asteptare la fic-uri.
Incepand de astazi, 16 octombrie 2010, fiecare user are dreptul doar la o inscriere pe lista.
Inscrierile facute pana acum sunt valabile, nu vom sterge nimic.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeSam 4 Dec 2010 - 11:48

Am adaugat la punctul 4. de la Postari si subiecte la Regulament general:
Citat :
Pentru autorii de fic-uri: puteti face dublu post la fic-ul propriu inainte de 3 zile daca si numai daca al 2-lea post contine o continuare a fic-ului.

Lucrul asta se intampla de mult timp si la un moment dat nu am mai protestat impotriva celor care faceau asta, asa ca mai bine sa fie oficial.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeDum 5 Dec 2010 - 8:11

Deoarece am avut obiectii impotriva regulii cu trecut la adoptat dupa ce fic-ul a stat 2 ani la Dropped, am hotarat impreuna cu Silvia ca aceasta regula se aplica INDISCUTABIL tuturor fic-urilor postate dupa data de 23 Apr 2010, data la care am introdus regula. Pentru restul fic-urilor(cele postate inainte de 23 Apr 2010), daca apar autorii si se impotrivesc, atunci nu le punem la adoptat.
Indiscutabil pentru cei care au postat dupa ce am introdus regula pentru ca se presupune ca atunci cand il postezi esti constient de regulament si il accepti.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeVin 7 Ian 2011 - 12:05

Am adăugat o nouă regulă la Regulamentul Fan Fiction, lucru pe care îl aplicam deja, acum să fie şi oficial:
Citat :
După ce a fost postată ultima parte la un fic, acesta rămâne deschis
încă o săptămână pentru a primi comentarii. Sub niciun motiv nu va fi
mutat mai devreme la Finished.


Plus am reactualizat regula a5a din primul post şi anume
din:

Citat :
Va veti trece titlurile acelor fic-uri la profil in sectiunea "Citesc" pentru verificare constanta(trebuie sa lasati minim un comentariu pe saptamana).
am schimbat în:
Citat :
Trebuie sa lasati minim un comentariu la 2 saptamani. Moderatorii Fan-fiction fac verificari o data la 2 saptamani si va vor da avertisment daca nu sunteti in regula cu cititul.

şi din:
Citat :
Exceptie fac Moderatorii Globali si Moderatorii Fan-fiction care sunt obligati sa citeasca 5, respectiv 10 fic-uri.
am schimbat în:
Citat :
Exceptie fac Moderatorii Fan-fiction care sunt obligati sa citeasca 10 fic-uri, ei fiind verificati de unul dintre administratori.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeSam 30 Apr 2011 - 11:05

Am modificat puţin, adăugând detalii suplimentare în paranteze, la una din regulile Regulamentului general, din partea cu Postari si subiecte, şi anume:

Citat :
7.Fara limbaj obscen(injuraturi) si jigniri la adresa userilor(nu trebuie sa fie o insulta clara cum ar fi "prost", "idiot", ci orice mesaj cu intentii jignitoare). Pentru astfel de comportament se primeste Warn.

Atentie, de acum înainte o să fie ploaie de warn-uri dacă se mai iscă conflicte în care userii se jignesc sub orice formă. Una e să dezbaţi o idee sau o situaţie şi să nu fii de acord cu cineva, alta e să adresezi direct unui user injurii.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeSam 30 Apr 2011 - 13:01

Regulă nouă pentru subforumul Ask me:

Citat :
Se pot face maxim 25 de postări pe zi în acest subforum. În cele 25 de postări nu intră cele la topicul propriu unde răspundeţi la întrebări. Încălcarea acestei reguli duce la interzicerea de a mai posta timp de o săptămână. Dacă se postează pe timp de interdicţie se primeşte warn.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 32
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeDum 1 Mai 2011 - 1:24

Am pus o noua regula la regulamentul de la Mini - Biblioteca:

https://funny-fantasy.forumgratuit.ro/t1722-mini-regulament#381676
Sus In jos
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeDum 1 Mai 2011 - 12:29

O noua specificaţie la Regulamentul General, la partea Postări şi subiecte:

Citat :
11.Daca va simtiti jigniti de catre un user, il puteti reclama aici. Doar userul in cauza poate face acea reclamatie, nu altul. Adminii isi rezerva dreptul de a da warn-uri si fara reclamatie de la userul jignit unde situatia este evidenta.


La Regulamentul Fan-Fiction am anulat regula recent introdusă, adică:

Citat :
Pentru autorii ce citesc un anumit fic şi acesta ajunge la Dropped se sare peste o verificare pentru a da timp respectivilor să înceapă alt fic. Totuşi autorul în cauză trebuie să anunţe prin PM unul dintre administratori sau moderatori fan-fiction(de preferat moderatorul fan-fiction care îl verifică). Nu avem obligaţia de a şti în orice moment situaţia fiecăruia.

pentru că am găsit o variantă mai bună:

Citat :
Un autor de fic-uri are dreptul să ceară un "free pass"(să nu fie verificat la fic-urile pe care le citeşte) de 4 ori pe an, indiferent de motiv. Pentru a obţine acest free pass trebuie să posteze aici, iar moderatorul fan-fiction ce se ocupă de el îl va sări la următoarea verificare.


Şi tot la Regulament Fan-Fiction:

Citat :
Când un user cere schimb pe lista de înscriere, trebuie să specifice doar locul mai jos de care nu vrea să ajungă. Nu mai sunt acceptate intervale de locuri de genul 20-30. Se va spune doar "nu mai jos de 30".
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeLun 2 Mai 2011 - 10:43

Pentru o perioadă de aproximativ o lună şi jumătate-două luni următoarele forumuri sau subforumuri vor fi blocate:

-din forumul Despre noi toate topicurile care nu sunt la important;
-subforumul Ask me;
-forumul Jocuri şi momentan subforumul Loto. Celelalte 3 subforumuri se vor închide în momentul în care ediţia în curs a jocului respectiv se termină;
-forumurile Teste, Filme & Tv, Muzică, Anime & Manga, Games, Funny Stuff, Off Topic.


Sper să rămâneţi totuşi alături de noi pentru partea de creaţie a forumului care este cât se poate de funcţionabilă în continuare.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeDum 8 Mai 2011 - 10:46

Anunţ pentru userii Beta şi autorii de fic-uri:

Pentru a fi siguri că nu scapă next-uri netrecute prin ochii userilor Beta, de acum înainte vă rugăm să postaţi după fiecare next postat confirmarea corectării.

Puteţi formula în ce fel vreţi, vă puteţi face o imagine(ca şi cum ar fi o ştampilă), o animaţie, dar să se înţeleagă clar mesajul. În cazul în care e text să fie cu bold, fără culoare.

Rog moderatorii fan-fiction să fie atenţi şi după aceste mesaje de confirmare şi să dea PM-uri userilor Beta în caz că aceastea lipsesc. Dacă un autor postează next fără să trimită la Beta, acesta va primi warn.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeDum 5 Iun 2011 - 15:36

De astăzi, începem treptat să redeschidem forumurile blocate. Nu le vom redeschide pe toate deodată, ci câte unul la 2-3 zile.
Primul este Filme&TV având în vedere că deja unele topicuri de la Seriale erau deja deschise.
Urmează Despre noi... apoi mai vedem.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeSam 11 Iun 2011 - 2:23

Am deblocat toate topicurile de la Despre noi. În următoarele zile vom mai redeschide şi alte forumuri, nu ştiu momentan care va fi următorul.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeDum 12 Iun 2011 - 13:56

Am unit forumurile Photo manipulation şi Artwork. Ele au devenit subforumuri ale forumului Visual creations. Acest forum va fi în grija lui Alex.


Şi spun şi aici: nu va exista concurs de moderatoare fan-fiction, Ala va deveni moderatoare dublă. Ceva mai multe detalii în postul meu de astăzi de la Atribuţii moderatori fan-fiction.



Produs nou la WP shop:
10.Jurnal la Privat - 25 WP
*Se cumpara doar o singura data si se beneficiaza mereu de acest drept. Jurnalul vostru va fi mutat intr-un subforum privat la alegere(subforumurile au numele P1, P2, etc., nu puteti alege un nume personalizat), adica cu alti useri sau singur. Va puteti alege apoi persoanele care vor avea acces la jurnalul vostru. Daca sunteti cu mai multi useri in subforum, atunci alegerea se face de comun acord. Exista totusi un subforum privat pentru staff care este gratuit, insa si cei din staff isi pot cumpara privat separat daca nu doresc sa stea impreuna cu altii acolo.

Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeLun 13 Iun 2011 - 11:57

Am deblocat forumul Muzica, alaturi de toate subforumurile.
Sus In jos
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeVin 17 Iun 2011 - 13:14

Am deblocat forumul Games.
Sus In jos
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeDum 19 Iun 2011 - 12:20

Am deblocat forumul Teste.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeMier 22 Iun 2011 - 6:30

Am deblocat forumul Anime&Manga.
Sus In jos
bitter // sweet
best animation
best animation
bitter // sweet

feminin Varsator Caine
Numarul mesajelor : 20380
Varsta : 30
Localizare : Neverland
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeSam 25 Iun 2011 - 0:07

Am deblocat forumul Funny Stuff.
Sus In jos
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : Anunturi forum Logofi10

Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitimeSam 25 Iun 2011 - 13:54

Am deschis o nouă secţiune de fic-uri: short stories. Detalii în topicul Regulament Fan-Fiction.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
Continut sponsorizat




Anunturi forum Empty
MesajSubiect: Re: Anunturi forum   Anunturi forum Icon_minitime

Sus In jos
 

Anunturi forum

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Cerinte si anunturi redactie!
» theDEVILStriangle - rpg forum
» Indra Forum
» Culori pe forum
» Paramore Forum.
Pagina 1 din 2Mergi la pagina : 1, 2  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥ SUPORT ♥ :: Regulament-