Funny-Fantasy
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Funny-Fantasy

Nu uita că lucruri frumoase te așteaptă dacă știi unde să cauți. Aici găsești o lume în care poți să-ți etalezi creativitatea în toate formele sale și în care distracția nu lipsește niciodată.
 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  CăutareCăutare  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 
 

 !Revista Funny-Fantasy.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeDum 18 Oct 2009 - 10:13

Well, evident ca ala nu va fi numele (sau ramane de vazut, daca va dori sa se bage cineva).
Hmmm, am vorbit cu Bia mai demult, chiar inainte de vacanta de vara. Ramasese sa discutam, sa mai punem tara la cale, dar a trecut vacanta de vara si am vorbit in urma cu doua, trei saptamani parca. Oricum, am acordul de la Bia cu revista.
Nu am stiut unde sa-l pun, asa ca-l las aici.
Momentan, trebuie sa discutam ^__^ (si daca se va baga cineva, apoi discutam de locul unde ne vom ocupa/discuta despre articole, viitoarele nr., etc).

Hmmm, ma gandeam sa facem o revista. Bineinteles, totul sa fie scris din perspectiva noastra, dar sa ne legam mai mult de forum (ca asta-i si ideea). Acum, daca stau sa ma gandesc mai bine, articole potrive inca nu mi-au venit, dar putem sa discutam despre ... stiu eu, scoala, sa luam un mini interviu de la un user, sa face o fisa despre cineva (asa mai aflam si noi unul de altul), un quiz, un mini concurs (diferit de cele existente), anunturi din partea membrilor, glume, poster, etc.
Ceea ce inseamna ca daca scriem despre ceva din lumea reala, sa nu copiem ca asa nu mai vad farmecul.
Nu am discutat cu Bia daca se va acorda vreun premiu/recompensa pentru cei care vor face parte din redactie, dar daca dau pe aici adminele (si merge totul si e ok), decid ele daca se va merita vreun premiu sau nu ;D munca o putem face si ca voluntariat (cause it's fun).

In mare, pentru a face revista, vom avea nevoie de cel putin 2 designeri (care sa se ocupe de formatul revistei, aranjarea articolelor in pagina, etc); cel putin 3 redactori (care vor face articole, vor lua interviu, etc), un report (pt interviu, scuzati sau ce mai e nevoie) si cam atat ;)))

Deci, ce parere aveti? ^^


Ultima editare efectuata de catre !Yuki in Lun 19 Oct 2009 - 11:12, editata de 1 ori
Sus In jos
Maiden Of Strings
master of words
master of words
Maiden Of Strings

feminin Taur Capra
Numarul mesajelor : 4840
Varsta : 32
Localizare : Brasov
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeDum 18 Oct 2009 - 10:20

super idee :X
chiar ma gandeam cand vom avea si noi una ca mi-ai zis pe mess
well eu ma bag pentru design si daca vrei mai pot ajuta din cand in cant la articole si continut
Sus In jos
http://snowinwinter.deviantart.com/
thesamwich
legendary writer
legendary writer
thesamwich

masculin Leu Cocos
Numarul mesajelor : 10449
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeDum 18 Oct 2009 - 10:26

uhm :)
rares ar putea sa se ocupe de design si el :X


imi place ideea! :D

ce-ar fi daca am avea poster cu cel mai activ al lunii ? :X
si la sfarsitul revistei sa scriem statisticile pe luna respectiva ?:D

ca presupun ca ar aparea 1 data/luna, nu ?
sau bilunar ?:))

ma bag la articole :D
Sus In jos
!Oakenshield
supreme master of words
supreme master of words
!Oakenshield

masculin Scorpion Caine
Numarul mesajelor : 7775
Varsta : 29
Localizare : Impossibility Land
Joburi/Distractii : Motivul fericirii.
Stare de spirit : Nimicul totalitar
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeDum 18 Oct 2009 - 10:34

wow Yuki chiar imi place mult ideea aceasta si eu sigur ma bag.
m-as baga si ca redactor dar cred ca altii merita mai mult pe aici si pentru mine sper sa fie un loc de designer :D
as fi bucuros sa lucrez :D si sa avem eventual un numar lunar/la doua luni si in fiecare luna sa venim cu ceva nou si sa avem o grafica frumoasa a revistei.
sa anuntam cand sunt lookuri noi pe forum, liste cu cele mai bune fic-uri ale lunii sau ceva. sau sa se faca concursuri ceva mai speciale. :D
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeDum 18 Oct 2009 - 10:47

Adda, draga mea fiica :X ma bucur ca vrei sa te bagi. Well, sigur ca da. Deci, poti sa fi pentru Design (si daca tot ai fost tu prima sau vedem la final, te va ajuta cineva cu aranjatul, ma rog, cu design-ul), apoi poti sa faci un articol, 2. Ideea este sa avem echipa formata :">
Eu, cel mult, o sa ma ocup de organizare (sa vedem unde vom discuta -daca pe mess sau facem un topic pe aici, desi ar fi mai bine pe mess sau prin pm-uri- ca asa pastram suspansul si curiozitatea creste; asa daca e public, vad toti si nu mai e nici un farmec) si o sa fac si eu 1 sau 2 articole, dar ce va ramane sau vedem noi ;))
Cristi, daca va dori Rares sa se ocupe (si sa se tina de treaba, caci vom scoate un nr. pe luna sau la doua luni, depinde daca va si merge treaba), o va ajuta pe Adda ;)))
Ma bucur ca-ti place ideea. Sugestiile, le vom discuta in redactie ;D nu aici.
Lunar, nu cred ca e timp pentru bilunar. Deci te bagi si tu :-? perfect, suntem 3 pana akm ;D
Ma bucur, nepoate, ca te bagi si tu ;)))) pai, bineinteles, ca de grafica va veti ocupa Adda si tu ;)))) si vom stabili impreuna cum sa arate, etc. Ce va contine revista, vom discuta in particular, ca sa aiba cititorii ce sa citeasca ;D

Uhm, deci fac lista atunci:

    Revista Funny-Fantasy. (nume provizoriu pana gasim unul bun):

    Administrator (redactor-sef, cum vreti voi): !Yuki (a.k.a Yuki ;))) )
    Designer (+redactor): LadyShrew (a.k.a Adda)
    Ajutor Designer: Symbiose. (a.k.a Rares)
    Redactor: Synapsis. (a.k.a Cristi)


Ne-ar mai trebui un redactor si-un reporter sau 2 redactori si-un reporter ;)))
Sus In jos
!Oakenshield
supreme master of words
supreme master of words
!Oakenshield

masculin Scorpion Caine
Numarul mesajelor : 7775
Varsta : 29
Localizare : Impossibility Land
Joburi/Distractii : Motivul fericirii.
Stare de spirit : Nimicul totalitar
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeDum 18 Oct 2009 - 10:55

daca nu se mai baga lumea ma baga e ca redactor/reporter pentru ca jurnalismul este un hobby pour moi :D
Sus In jos
Maiden Of Strings
master of words
master of words
Maiden Of Strings

feminin Taur Capra
Numarul mesajelor : 4840
Varsta : 32
Localizare : Brasov
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeDum 18 Oct 2009 - 11:31

ar fi frumos sa se mai inscrie lumea
cu cat mai multi cu cat mai multe ideei:-?
daca nu, ne descurcam noi ;))
Sus In jos
http://snowinwinter.deviantart.com/
Jane Doe
miss funny-fantasy
miss funny-fantasy
Jane Doe

feminin Taur Mistret
Numarul mesajelor : 20195
Varsta : 28
Localizare : Westeros
Joburi/Distractii : Watching movies, reading books, meeting people
Stare de spirit : Cheerful
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeDum 18 Oct 2009 - 11:43

Ma bag si eu :) imi dati ce post vreti :))
Sus In jos
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 31
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeDum 18 Oct 2009 - 12:03

Aaah, vreau eu ca reporter :X:X:X
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeDum 18 Oct 2009 - 12:07

Well, vedem noi ce facem. Sa speram ca o sa iasa bine ;D
Totusi, vreau un admin sau toate trei sa dati pe aici sau macar doua sau macar una si sa-mi spuneti si mie/noua daca primim ceva? Pe mine nu ma deranjeaza. Eu fac din pura placere ;)) vreau sa vad cum iese un astfel de nr. ;X
Discutam, dragii mei pe mess, intr-o conferinta. Cand va avea loc conferinta, va voi trimite pm.

    Revista Funny-Fantasy. (nume provizoriu pana gasim unul bun):

    Administrator (redactor-sef, cum vreti voi): !Yuki (a.k.a Yuki ;))) )
    Designer (+redactor): LadyShrew (a.k.a Adda)
    Ajutor Designer: Symbiose. (a.k.a Rares)
    Redactor: Synapsis. (a.k.a Cristi)
    Redactor: Leerzeile.. (a.k.a Alexa)
    Reporter: ^Cheap Novocaine. (a.k.a Nico^ sau Sabina)


Mai e loc de-un redactor sau ajung atatia? ;))
Eu zic ca-i suficient. Daca vrea cineva sa se mai ofere, sa spuna.
Las topicul pana vineri, pentru inscrieri :"> desi nici multi nu prea e nevoie sa fim ca-i mai mult virtual, dar ramane de vazut.
Uhm, si asteptam parerea adminelor.
Cat despre organizare, o sa dau pm zilele astea (dupa ce terminam cu voluntariatul pt redactie) si anunt cand va avea loc conferinta pe mess (ca sa prindem pe toata lumea).
Sus In jos
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeDum 18 Oct 2009 - 15:17

Ma bucur ca lucrurile merg bine pana acum. Eu zic ca e suficient staff momentan ca apoi daca sunteti prea multi, mi se pare ca se ingreuneaza treaba.
Pai din cate vad sunteti aproape toti parte dintr-un grup(modie global sau de fic-uri sau viitor elite member) in afara de Rares pe care oricum vreau eu sa il propun din nou pt elite :) Deci nu as avea cu ce sa va mai rasplatesc in plus.
As avea totusi o idee: sa faceti o bara de membru al redactiei revistei FF pe care sa o purtati toti la semnatura.
Propun ca revista sa apara la inceputul fiecarei luni, asa ca de data asta ar trebui sa va grabiti un pic. Macar pana pe 10 noiembrie sa apara.
Daca aveti nevoie de ajutorul meu la ceva, sa nu ezitati sa ma contactati.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
wasteofskin
faithful writer
faithful writer
wasteofskin

feminin Fecioara Maimuta
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 31
Localizare : somewhere far to escape from myself
Joburi/Distractii : like you would care..
Stare de spirit : just paranoid
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeDum 18 Oct 2009 - 15:41

damn am ajuns si eu ca vaca prea tarziu.. chiar vroiam sa fac si eu ceva so daca apare vreun post ceva I'm here:x, ador sa lucrez la reviste.. hmm desi pana acum am lucrat ori ca redactor ori ca reporter.. aa ba nu si designer once.. urat ca in liceu se face revista doar de doua ori pe an.. in generala era mai des si mai aveam si o revista in franceza:x eh trecand peste:)) ideea mi se pare chiar buna si abia astept sa vad ce o sa iasa..
numele mie personal mi se pare ok, cel putin pentru inceput.. intr-adevar ar putea fi si alt nume.. hmm desi nu am nicio idee pe moment..
well ar putea fi multe rubrici mai ales ca avem si reporter care ar putea vorbi de exemplu cu best fic author, de fapt i-ar lua un interviu sau cu winnerul de la prose contest (am facut referire la cele doua pentru ca se poate realiza un interviu mai amplu)
o rubrica gen diy (do it yourself) intr-o numar al revistei un tutorial in photoshop facut poate de castigatorul de la gfx sau desigur de cine vrea, in urmatorul numarul un tutorial de desen (uh asta ar fi interesant)
un fotoreportaj pe o anumita tema stabilita de comun acord.. hmm si pozele pot fi facute de cel ce a castigat concursul de fotografie
ar merge si un concurs cum a spus si Yuki .. hmm desi nu prea stiu ce concurs..
ar fi interesanta chiar si o recenzie de carte.. am observat ca e destul de accesata sectiunea "Carti" so..
statisticile sa fie gen un jurnal al forumului si o pagina sa fie dedicata acestui "jurnal"

holy cow.. sorry daca am deranjat pe cineva cu postul meu dar e doua si jumatate si daca nu am ce face mi-am zis sa imi exprim si eu parerea mea de copil idiot :D
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeDum 18 Oct 2009 - 22:19

Multumim, Bia ca ai trecut si pe aici :X
Well, am putea-o baga si pe Kris (ca reporter sau redactor). Nu are nimic daca avem un membru in plus (pe mine nu ma deranjeaza; sa vad ce zic si ceilalti) ;))
Multumim pentru sugestii, Kris (si nu, nu esti copil idiot ca-ti dau una akm d nu te vezi ;D).
Pai, cand ajung acasa (intre timp ma voi gandi la cateva chestii) o sa dau pm la echipa redactiei si sa stabilim cand putem facem o conferinta pe mess (Seara ca atunci vor putea fi toti) si sa incepem sa facem primul numar ;))) (adica numarul pentru luna noiembrie).
Sus In jos
thesamwich
legendary writer
legendary writer
thesamwich

masculin Leu Cocos
Numarul mesajelor : 10449
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeDum 18 Oct 2009 - 22:31

da, da, da :X
sa ma anuntati :D

de-abia astept sa vedem primul numar :X
Sus In jos
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 31
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeDum 18 Oct 2009 - 22:37

Uhm, daca puteti pe la 9 jumate seara ar fi perfect =)))))
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeDum 18 Oct 2009 - 22:45

vedem, stabilim.
uhm, una din voi, fetelor (moddie globali) pentru ca eu nu am cum ;D
puteti muta topicul la Despre Noi si sa fie ca Anunt sau Important? rog frumos.
are dreptate cristi.
multumesc si vb diseara ;D
Sus In jos
Elena.
legendary writer
legendary writer
Elena.

feminin Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 12314
Varsta : 28
Localizare : Bucureşti
Joburi/Distractii : ă!?
Stare de spirit : most dope
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeLun 19 Oct 2009 - 6:54

.. totusi, o intrebare.
va fi o revista care o sa o poate accesa toti dand un click. adoca sa fie pe net.
sau.. o ve-ti trage la imprimamta si s-o cumpere fiecare de la chiosc?
Sus In jos
http://old0stuff.wordpress.com
!Oakenshield
supreme master of words
supreme master of words
!Oakenshield

masculin Scorpion Caine
Numarul mesajelor : 7775
Varsta : 29
Localizare : Impossibility Land
Joburi/Distractii : Motivul fericirii.
Stare de spirit : Nimicul totalitar
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeLun 19 Oct 2009 - 8:32

=)) scuze nu m-am putut abtine :)) dar chiar m-a amuzat intrebarea ta :))
nu ai cum sa duci e revista asa la chisosc 1 la mana si mai ales printata pe hartie :))
ma rgo revenind, nu va fi accesata de toti, doar nu o sa dati bani pe ea, doar un click
Sus In jos
.Black Label
supreme master of words
supreme master of words
.Black Label

feminin Capricorn Cocos
Numarul mesajelor : 5024
Varsta : 30
Localizare : spitalul de nebuni unde toti nebunii sunt exaltati
Joburi/Distractii : music, PC, books, drawing & skate
Stare de spirit : egocentrica + narcisista
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeLun 19 Oct 2009 - 8:46

YUKI!!!
Vreau si eu sa ajut :X:X si in plus mi-ar prinde bine chestia asta pentru ca dintr-a 11-a am jurnalism :X:X
as vrea redactor sau reporter :X..nu conteaza care din ele :))
se mai poate ?:-s
Sus In jos
http://obs-for-passion.blogspot.com
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeLun 19 Oct 2009 - 9:08

Ileana: Well, eu m-am gandit (si cum se face si pe forumul pe care sunt admina) sa fie sub forma de imagini (2 pagini sa fie o imagine) si sa punem sub forma de link-uri (ca sa nu deformam pagina). Insa, am vazut si pe manga-anime.ro sau animeplus.ro (cum era inainte, acum nu mai e aceeasi denumire) in format pdf, dar aici ramane de vazut si stabilit designerii, dar o sa fie accesibil pentru toti.
Ete pucca =_= cumparat de la chiosc =_= hai ca-i tare asta !Revista Funny-Fantasy. 16384 nu mah, facem totul ca sa ne distram si sa mai fie si ceva nou pt forum, nu cerem bani. Lol :)))

Yoli =))) m-ai si speriat :">
Well, pe mine nu m-ar deranja ;))) deci daca vor si ceilalti, da.
Oricum, am facut deja planul pt primul nr. si sunt destule pt fiecare.
Sus In jos
Elena.
legendary writer
legendary writer
Elena.

feminin Scorpion Mistret
Numarul mesajelor : 12314
Varsta : 28
Localizare : Bucureşti
Joburi/Distractii : ă!?
Stare de spirit : most dope
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeLun 19 Oct 2009 - 9:12

aaa.. :-?
pdf. e perfect. :d
am intrebat si eu asa .. ca nu era specificat nicaieri.
si cand nu e specificat, de regula, te gandesti la ce vrei tu.


te rog. nu-mi zic Ileana.urasc numele asta.
sunt Ely
Sus In jos
http://old0stuff.wordpress.com
.Black Label
supreme master of words
supreme master of words
.Black Label

feminin Capricorn Cocos
Numarul mesajelor : 5024
Varsta : 30
Localizare : spitalul de nebuni unde toti nebunii sunt exaltati
Joburi/Distractii : music, PC, books, drawing & skate
Stare de spirit : egocentrica + narcisista
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeLun 19 Oct 2009 - 9:16

vai :X:X..te iubesc! :)):X:X...si sorry de sperietura :))))...azi sunt foarte copilaroasa, nu stiu de ce :)))
Sus In jos
http://obs-for-passion.blogspot.com
thesamwich
legendary writer
legendary writer
thesamwich

masculin Leu Cocos
Numarul mesajelor : 10449
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeLun 19 Oct 2009 - 9:28

aa :X are succes revista noastra:X
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeLun 19 Oct 2009 - 10:30

    Revista Funny-Fantasy. (nume provizoriu pana gasim unul bun):

    Administrator (redactor-sef, cum vreti voi): !Yuki (a.k.a Yuki ;))) )
    Designer (+redactor): LadyShrew (a.k.a Adda)
    Ajutor Designer: Symbiose. (a.k.a Rares)
    Redactor: Synapsis. (a.k.a Cristi)
    Redactor: Leerzeile.. (a.k.a Alexa)
    Reporter: ^Cheap Novocaine. (a.k.a Nico^ sau Sabina)
    Reporter: .Saint Heroin XD (a.k.a Yoli)


Shi ajung ;D
Daca va renunta vreunul, vom mai deschide odata lista si tot asa.
UHm, cand ati vrea sa avem conferinta pe mess?
Eu cred ca cel mai bine ar fi vineri seara, dupa ora 21.30 ;)))
Sus In jos
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeLun 19 Oct 2009 - 10:43

Kris a dat multe idei bune. Vezi ce alegi de pe acolo. Yuki te-ar deranja daca mi-ai da si mie PM cu planul pt primul numar al revistei sa stiu si eu ce va contine :D si poate mai dau idei si sugestii de imbunatatire.
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
wasteofskin
faithful writer
faithful writer
wasteofskin

feminin Fecioara Maimuta
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 31
Localizare : somewhere far to escape from myself
Joburi/Distractii : like you would care..
Stare de spirit : just paranoid
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeLun 19 Oct 2009 - 10:51

ma bucur ca vi s-au parut ok ideile mele.. acum ma bag si eu ca musca-n lapte dar va deranjeaza daca cumva mai imi vin niste idei sa le propun?? I mean it's just for fun.. mai contemplez in noaptea aceasta si poate poate imi vine vreo idee ;)) (desigur daca e ok din punctul vostru de vedere)

damn si abia astept sa apara primul numar, is asa curioasa cum o sa fie :x
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeLun 19 Oct 2009 - 11:00

Uhm, Bia, ti-am dat pe mess. Daca nu mai esti, o sa ti-l trimit prin pm. Acum am vazut mesajul de aici :">
Uhm, Kris, poti sa dai idei, dar te rog prin pm :"> ca asa nu mai avem cu ce sa surprindem cititorii :"> (ti-as fi recunoscatoare :">)


Ultima editare efectuata de catre !Yuki in Lun 21 Dec 2009 - 8:03, editata de 2 ori
Sus In jos
^Lovely^
supreme master of words
supreme master of words
^Lovely^

feminin Berbec Cocos
Numarul mesajelor : 9322
Varsta : 31
Localizare : My World
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeLun 19 Oct 2009 - 11:41

oo ce ma bucur ca ati deschis topicul asta si v-ati pus pe treaba:X:X

doar astept:D se pare ca posturile s-au ocupat repede:X

doar astept sa vad ce o sa iasa:D
Sus In jos
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 31
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeLun 19 Oct 2009 - 22:16

Vineri dupa ora 21 mi se pare perfect :X cred ca la ora aia sunt acasa de la scoala, chiar daca traficul e mai nasol in ziua aia :-?
Sus In jos
thesamwich
legendary writer
legendary writer
thesamwich

masculin Leu Cocos
Numarul mesajelor : 10449
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeMar 20 Oct 2009 - 0:01

da, da :)
si mie imi convine vineri :D
Sus In jos
.Black Label
supreme master of words
supreme master of words
.Black Label

feminin Capricorn Cocos
Numarul mesajelor : 5024
Varsta : 30
Localizare : spitalul de nebuni unde toti nebunii sunt exaltati
Joburi/Distractii : music, PC, books, drawing & skate
Stare de spirit : egocentrica + narcisista
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeMar 20 Oct 2009 - 0:49

e foarte ok vineri dupa 9...macar atunci am tot timpul dn lume :))):X:X
Sus In jos
http://obs-for-passion.blogspot.com
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeMar 20 Oct 2009 - 1:25

desi, nu au raspuns alexa si rares, o sa-i astepta si pe ei, dar cred ca e convenabil pentru toti sa discutam, intr-o conferinta, vineri seara, dupa ora 21 ;))))
oricum, aseara am discutat cu Bia (mammy :X) pe mess, i-am aratat planul pentru primul numar; speram sa-l postam la inceputul lunii noiembrie, adica suntem destui si putem termina totul si-ntr-o saptamana, daca avem totul gata ;)))
oricum, discutam pe conferinta vineri seara ^^
daca nu are cineva id-ul meu, sa-mi dea pm si i-l dau.
yoli, eu nu stiu daca te am pe mess T_T sau daca te am, nu stiu cum esti trecuta.
cristi am, rares am, sysu am, adda am, alexa am :-?
Sus In jos
.Black Label
supreme master of words
supreme master of words
.Black Label

feminin Capricorn Cocos
Numarul mesajelor : 5024
Varsta : 30
Localizare : spitalul de nebuni unde toti nebunii sunt exaltati
Joburi/Distractii : music, PC, books, drawing & skate
Stare de spirit : egocentrica + narcisista
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeMar 20 Oct 2009 - 5:25

um, Yuki...nu stiu ce varianta ai tu la username-ul meu, dar ma recunosti usor pentru ca am scris acolo Devilish Obsession, sau daca nu apare asa, te ghidezi dupa: Miku-chan...ka asa mai am varianta la final sau daca nu ma gasesti, iti dau un buzz kand intri :)
Sus In jos
http://obs-for-passion.blogspot.com
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeMar 20 Oct 2009 - 6:45

mi-e rau T_T
am cautat si cu devilish si cu miku chan si nu am gasit nimic T_T gah.
uhm, eu stau pe invisible (o perioada cam naspa, nu aia pe care o au toate fetele luna de luna !Revista Funny-Fantasy. 16384, una mai naspa, ma rog) de cateva zile si am chef sa raman asa (pana-mi revin).
uhm, id-ul meu: miss.independence01
da un buzz indiferent ca sunt on sau nu k sa te trec in lista, daca nu te am sau sa-ti editez numele, sa stie Yuki ;)))
Sus In jos
!Oakenshield
supreme master of words
supreme master of words
!Oakenshield

masculin Scorpion Caine
Numarul mesajelor : 7775
Varsta : 29
Localizare : Impossibility Land
Joburi/Distractii : Motivul fericirii.
Stare de spirit : Nimicul totalitar
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeMar 20 Oct 2009 - 6:48

da, merge vineri seara desi nu sunt 100% sigur ca voi fi, poate o sa fac ceva dar daca nu apar pe la 9 totusi o sa vin pe la 9:30- 9:45 deci sa nu credeti ca o sa lipsesc
Sus In jos
Eolas!
ficfreak
Eolas!

feminin Varsator Cocos
Numarul mesajelor : 6824
Varsta : 30
Localizare : Dark Side of Eden
Joburi/Distractii : Iubesc si ma omor.
Stare de spirit : Zapada este o stare de spirit.
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeMier 21 Oct 2009 - 13:15

deci voi chiar aveti ganduri mari ;))
Sus In jos
mitsu
word lover
word lover
mitsu

feminin Varsator Maimuta
Numarul mesajelor : 1679
Varsta : 31
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeMier 21 Oct 2009 - 13:25

Ah, as putea sa va ajut daca vreti. Gen, lucrez la revista liceului si am fost si in generala redactor si am ceva experienta desi nu sunt experta. Cred ca am scris cam 2 ani in total XD Mi-ar placea sa va ajut cu articolele and stuff like that, si ar fi dragut daca ar stii cineva sa lucreze in corint.
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeVin 23 Oct 2009 - 10:33

momentan, nu mai bagam pe nimeni.
daca va renunta cineva, cei care vor mai dori vor afla si vor ocupa locurile, dar pana atunci, nu.
multumesc oricum, mitsu ^^
Sus In jos
Maiden Of Strings
master of words
master of words
Maiden Of Strings

feminin Taur Capra
Numarul mesajelor : 4840
Varsta : 32
Localizare : Brasov
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeSam 24 Oct 2009 - 2:41

so confa ramane pe seara asta? si cam pe la ce ora? ;;)
Sus In jos
http://snowinwinter.deviantart.com/
Luna.
master of words
master of words
Luna.

feminin Sagetator Caine
Numarul mesajelor : 4759
Varsta : 29
Localizare : departe.
Stare de spirit : aiurea.
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeSam 24 Oct 2009 - 2:50

Oh, abea astept sa vad ce iasa:X
Can't wait :).
Sus In jos
http://www.twilight-fans.super-forum.net
DeadlyChoices.
legendary writer
legendary writer
DeadlyChoices.

feminin Taur Maimuta
Numarul mesajelor : 15621
Varsta : 31
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeSam 24 Oct 2009 - 2:57

O sa spuna Yuki pe la ce ora, ease ocupa :P
Sper sa fiu la pc :|
Sus In jos
Aiko
legendary writer
legendary writer
Aiko

feminin Balanta Sarpe
Numarul mesajelor : 20866
Varsta : 34
Localizare : Here
Joburi/Distractii : Searching far and wide!
Stare de spirit : Unknown
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeSam 24 Oct 2009 - 8:18

ma zapaciti :|
eu nu mai schimb pentru alta zi. am zis pentru azi k m-ati rugat ieri (cei care au fost) si nu eram toti, dar nu mai stau :|
pana pe 5 noiembrie trebuie sa apara primul numar. asta am discutat cu bia, asta o sa facem (chit ca ne ramane foarte putin timp, dar nu am ce face). suntem destui, ne vom descurca. vointa sa avem si lenea sa-o indepartam ;D (ce rimeaza, putin =)) ).

deci, fac conferinta pe mess in seara asta, la ora 22.00
daca nu sunteti, asta este. vi se da conferinta printr-un document in word.
punct
Sus In jos
thesamwich
legendary writer
legendary writer
thesamwich

masculin Leu Cocos
Numarul mesajelor : 10449
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeSam 24 Oct 2009 - 8:23

perfect :))
Sus In jos
Maiden Of Strings
master of words
master of words
Maiden Of Strings

feminin Taur Capra
Numarul mesajelor : 4840
Varsta : 32
Localizare : Brasov
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeSam 24 Oct 2009 - 8:24

ok done
la 10 pe confa
Sus In jos
http://snowinwinter.deviantart.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeSam 24 Oct 2009 - 13:47

Ce ati rezolvat in urma conferintei?

S-a impartit treaba? V-ati descurcat?
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
Maiden Of Strings
master of words
master of words
Maiden Of Strings

feminin Taur Capra
Numarul mesajelor : 4840
Varsta : 32
Localizare : Brasov
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeSam 24 Oct 2009 - 13:51

partea de design ( eu cu rares) deja ne-am cam apucat de treaba ( cel putin eu)
numai ca speram si rugam pe ceilalti sa ne trimeata articolele cat mai repede sa avem timp sa le facem cum trebuie
Sus In jos
http://snowinwinter.deviantart.com/
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeSam 24 Oct 2009 - 13:53

Atunci inseamna ca e bine. Aveti si voi partea voastra separata, pana sa primiti articolele.
In rest s-a impartit treaba intre reporteri si redactori?
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
Maiden Of Strings
master of words
master of words
Maiden Of Strings

feminin Taur Capra
Numarul mesajelor : 4840
Varsta : 32
Localizare : Brasov
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeSam 24 Oct 2009 - 14:04

inca a ramas sa se hotareasca cn ce
aa inca cv
am hotarat ca revista sa apara pe 13 d ziua forumului
Sus In jos
http://snowinwinter.deviantart.com/
Jane Doe
miss funny-fantasy
miss funny-fantasy
Jane Doe

feminin Taur Mistret
Numarul mesajelor : 20195
Varsta : 28
Localizare : Westeros
Joburi/Distractii : Watching movies, reading books, meeting people
Stare de spirit : Cheerful
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeSam 24 Oct 2009 - 14:04

Da, s-a impartit treaba, maine stabilim lucrurile exact si ne apucam de treaba, cred ca ar trebui sa mearga destul de bine :D
Sus In jos
[black alternative blood]
most active user
most active user
[black alternative blood]

feminin Pesti Dragon
Numarul mesajelor : 20909
Varsta : 36
Localizare : Ploieşti
Joburi/Distractii : forum, muzică, seriale, anime
Stare de spirit : obsessed with asian cuties
Logo Funny-Fantasy : !Revista Funny-Fantasy. Logofi10

!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitimeSam 24 Oct 2009 - 14:14

Initial si eu ma gandeam sa apara pe 13 revista, dar apoi am zis mai la inceputul lunii pt ca se va baza destul de mult pe ce s-a intamplat in luna precedenta. Dar daca voi ati hotarat asa, e bine :)

Spor la treaba!
Sus In jos
http://poisoned-by-music.blogspot.com/
Continut sponsorizat




!Revista Funny-Fantasy. Empty
MesajSubiect: Re: !Revista Funny-Fantasy.   !Revista Funny-Fantasy. Icon_minitime

Sus In jos
 

!Revista Funny-Fantasy.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Fantasy
Pagina 1 din 9Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funny-Fantasy :: ♥ SUPORT ♥ :: Revista Funny-Fantasy-